Sari la conținut
Forum Roportal
allydi

Filmul saptamanii (filmele)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se uita cineva la "Prietenie pe muchie de cutit"? E un serial difuzat tot de ProTv, in fiecare miercuri de la 23:30... si acestuia ii dau o nota mare... daca aveti timp sau vreo insomnie, ceva, n-ar fi rau sa-la vizionati.. povestea e cam asa: doi chirurgi plasticieni, unul casatorit si cu cativa copii, insa cu mari probleme in casnicie, iar celalalt un mare narcisist care n-a iubit cu adevarat pe nimeni in viata lui (spre exemplu, aseara si-a "vandut" prietena pentru o masina de vreo 200.000 $)... pe langa asta si un mare afemeiat... cei doi au o clinica particulara si sunt buni prieteni... serialul vorbeste despre problemele fiecaruia si modul in care cei doi reusesc sa treaca peste.... de asemenea, are acea doza de umor de calitate, iar unele replici sunt  :roll: Imi place si jocul actorilor mult... pacat ca e difuzat atat de tarziu pentru ca pe la finalul episodului imi cam pica ochii in gura de somn...  :blinca:  :blinca:  :blinca:

[snapbacca]32377[/snapbacca]

 

 

 

 

 

interesant.....in engleza titlul este "nip/tucca" care nu are nimic a face cu nici o prietenie....dar asta e...

eu nu am cablu TV din alegere personala, dar inchiriez filmele care vreau si ma uit la ele....si pot spune ca imi place foarte mult, I absolutely love it . nota 10, abia aseara am vazut episodul pe care il descrii, cind inchiriez dvd-ul are 3 episoade si nu reclame bineinteles, mai am de vazut inca trei dvd-sa.... acum o sa ma duc sa-la iau pe urmatorul......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana asta n-a fost pentru ca Pro TV a difuzat meciurile din Champions League... am vazut ca si francezii il difuzeaza... am observat si yo ca traducerea titlului n-are nici o legatura cu cel orginal, insa deja nu ma mai mira...

 

 

:cry: :cry: :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca ati dat nota 9 la "The Village"...pe mine nu m-a dat pe spate...mai ales scenele cu oarba aia ratacind prin padure, mi sa-a parut cam tras de par. I-as da un 7, doar pentru ca imi place Joaquin.

 

Ce filme am vazut eu recent? Ah da, am vazut la TV "Mizerabilii" cu Liam Neeson, Geoffrey Rus, Uma Thurman si Claire Danes. Mi-a placut foarte mult...i-as da un 9.

 

Si am mai vazut recent si "Head in the clouds", cred ca ultimul film cu Charlize Theron. Nu mi sa-a parut exceptional, motiv pentru care i-as da un 7/8.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut saptamana asta "O, brother where are thou" si m-am delectat cu un film al fratilor Coen tipic dar savuros. George Clooney nu e doar un "macho", e un actor in toata regula, trebuie sa-i dau nota 9. :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele filme vizionate sunt "Love Actually" (2003) si "Along came Polly" (2004)...

 

"Love actually" mi-a placut foarte mult... e un film englezesc cu Hugh Grant, Bill Nighy, Colin Firth sa.a.m.de... ii dau un 9...

 

Cat despre "Along came Polly" pot spune ca e comedie romantica standard, insa mi-a placut mesajul transmis... ii dau un 7 spre 8...

 

Urmatorul pe lista e "Finding Neverland"...

 

 

:crazy: :roll: :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De_lovely am vazut si eu "Mizerabilii" si cu adevarat un film grozav (eu i-as da 10)

Cat despre "The village" are un subiect interesant si nici scenele nu sunt chiar asa de rele 8/9

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ultimul timp nu prea am avut timp sa ma uit la filme, inca incerc sa vad Miss Congeniality 2(poate-mi spune cineva daca merita sa-la vad)

Filme care mi-au placut(scuze daca unele sunt mai vechi):

10 things i hate about you..!!!

laws of attraction

caate and leopold

meet the foccaers

les miserables

cube zero...!!!(e mult mai bine daca vedeti cube 1 inainte sau dupa)

saw.......!!!tare

si lista ar putea continua, dar nu vreau sa va plictisesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care au ratat aseara "Suflete pierdute in Atlantida" (Hearts in Atlantis) au facut o mare greseala... a trecut ceva timp de cand Pro Tv-ul n-a mai difuzat un film atat de bun... toata stima! Anthony Hopcains are un rol de zile mari, iar pustiul care joaca alaturi de el nu se lasa mai prejos...

 

Pentru cei care vor mai multe detalii, clicca aici

 

In seara aceasta Prima TV va difuza un alt film cu Anthony Hopcains, "Ramasitele zilei" (The Remains of the Day)... detalii aici

 

:tease: :tease: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am vazut finding neverland-mi-a placut super mult si i-as da chiar un 10 pentru idee :tease:.

si ma pregatesc de constantine - am auzit ca e de zile mari :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tocmai am vazut finding neverland-mi-a placut super mult si i-as da chiar un 10 pentru idee :tease:.

si ma pregatesc de constantine - am auzit ca e de zile mari :tease:

[snapbacca]39398[/snapbacca]

 

am vazut Constantine si mie una nu mi-a placut de nici un fel , mi sa-a parut foarte prost , il pun in categoria cele mai proaste filme ... parerea mea :tease:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×