Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
allydi

Filmul saptamanii (filmele)

Rate this topic

Recommended Posts

E adevarat ca e luni :)" si saptamana abia a inceput dar puteti sa postati o recomandare din filmele vazute saptamana trecuta (indiferent daca le-ati vazut la cinema, pe calculator, video.. etc) si nu neaparat filme noi, pot fi si din cele clasice ;)

Preferabil sa dati si note filmelor. (de la 4 la 10.. in sensul ca sa fie 4 - "va pierdeti timpul" si 10 - "superb")

Hai ca incep eu.. Bridget Jones: The Edge of Reason (2004) / nota 8

Saptamana trecuta:

Dirty Dancing Havana Nights - 7/8 (a avut prea putin din pasiunea celui clasic)

Saw 6/7 (finalul a fost ciudat si a lasat ca de obicei loc de continuare, filmul a fost cam sangeros pentru gustul meu)

cailling Me Softly 6/7 (scenariul este un pic cam ciudat si ceva mai greu de crezut: otipa se indragosteste de un tip si merge cu el acasa si au niste momente mai intime, asta fara sa discute nimic, se inteleg doar din priviri)

Lion caing 1,5 7/8 (un Disney clasic cu numeroase momente comice)

pai in sfarsit am vazut si eu "life or something licae it" cu angelina jolie. :pee .dragutel.i-as da cam 8.

am mai revazut "21 grams"-9/10.nu ma satur sa ma uit la el ;) :)

"saw"(9)-mie caiar mi-a placut filmul si tema e cool ;) ;) dar e cam ciudatel(e vorba de un criminal cam dus saracu' ;) care isi determina victimile sa se omoare singure daca nu pot sa treaca peste niste probe aiurea :pee ca sa isi salveze viata si finalul e cat se poate de surprinzator ;) )

Edited by pufuletz

Am vazut de curand la HBO varianta moderna a ecranizarii romanului "Mandrie si prejudecata" Jane Austen - comedie romantica amuzanta ... nota 6 (tinand cont ca 21 grams are de la mine nota 9)

Edited by allydi

Eu recomand urmatoarele

The Notebooca-romantic 9

Fahrenheit 9/11- politic 100000000

Napoleon Dynamite-comedie (muriti de ras) 10

Roportal, mi-e mi-a placut The Saw, intr-adevar, sangeros, dar finalul te surprinde!

Roportal, mi-e mi-a placut The Saw, intr-adevar, sangeros, dar finalul te surprinde!

[snapbacca]30669[/snapbacca]

Nu a fost un film rau dar nu pot sa zic ca este printre favorite.

Aseara am vazut Out of Time. Mi-a placut foarte mult si vi-la recomand. Ii dau un 9.

Prezentare: Un thriller in care seful politiei dintr-un orasel mic trebuie sa rezolve o dubla crima inainte de a fi suspectat (crima i-a fost inscenata si toate dovezile arata spre el).

"secret window"-johny depp. a fost dragutel a avut la baza aceeasi idee ca si in "fight club", i-as da un 8/9.

tocmai am vazut "closer".ma asteptam la mai mult sincer.....oricum a fost bun si actorii au jucat de nota 10 8) mai ales Natalie Portman (fata care a jucat in "leon") care e una din actritele mele preferate. oricum filmului ii dau nota 9 ca merita :pee as fi preferat sa fie de 10. :pee

HBO aseara premiera Cold Creeca Manor, nota 6

[snapbacca]31182[/snapbacca]

i-as da un 7.intradevar nu prea spectaculos....

am vazut "Eztreme Days"-cam 7 dar asta pentru ca e inspirat dintr-o poveste adevarata. pai e vorba de 4 prieteni nebuni care pleaca intr-o excursie cu un harb de masina si cu o groaza de bagaje ...si se intorc pentru ca unul dintre ei primeste o avere cica mare dar pana la urma dau numa de datorii si multe peripetii pe drum(ei fiin pasionati de sporturile extreme).e dragutel. hmmm...ma mir ca nu i-am dat mai mult da mere 8) cred ca espre 8 saptele ala :8):

Edited by pufuletz