Sari la conținut
Forum Roportal
calliope

Soc!

Postări Recomandate

Pe planeta asta mai munceste careva? Ca vad ca toti is ocupati sa il gaseasca pe Isus, sa il cloneze sa mai stiu eu ce. Si, pe langa ei, o gramada de oameni care in loc sa isi vada de viata lor stau si despica firul in patru, sau...scot din baltoaca bolovanul aruncat de un prost.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si pana la urma ce daca au descoperit sicriele lor?? (daca ii adevarat) Nu tot aia ramane credinta? Nu tot asa ramane Biblia?

Pana la urma, doar un ateu L-ar clona pe Iisus, Dumnezeu a spus clar ca Il va trimite pe Iisus inapoi pe Pamant cand vom fi pregatiti, dar la stadiul cum suntem azi mai avem multe de invatat!

 

Cum spun versurile unui mare cantec: "Americanii-s devina!!"

 

 

 

de mult incearca ei sa faca chestia asta. sint multi care vor sa dea cu pietre . partea proasta e ca au invatat sa arunce piatra asa de bine incat creaza mule valuri . si de data asta cred ca va fi cam tsunami.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
era o faza intr-un film cu templieri care aveau un secret . detineau cuiele cu care a fost rastignit iisus . si o factiune vroia sa il cloneze. ---

daca vor gasesc ei unul ii fac operatie estetica si o sa il prezinte ca iisus clonat.

Nu vor obtine decat un trup ca oricare altul! Spiritul nu poate fi clonat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vor obtine decat un trup ca oricare altul! Spiritul nu poate fi clonat!

 

 

normal dar vor defaima credinta cum face si ala acum cu documentarul lui. imi pare rau ca nu il pot vedea aici nu avem decat tvr international. am vazut ceva de 1 min pe net la jurnal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m i h a e l a

"lasda mei biserica, tu sa crezi in Dumnezeu"

nu am inteles ce ai vrut sa spui, crede si nu cerceta spune si biblia,

nu pot demonstra ca acolo a fost ingropat Isus, un nume des intalnit atunci, dar nici biserica nu poate demonstra multe, galeriile de la subsolul Vaticanului ascund documente pe care nu le-a citit nimeni de sute de ani, de ce ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m i h a e l a

"lasda mei biserica, tu sa crezi in Dumnezeu"

nu am inteles ce ai vrut sa spui, crede si nu cerceta spune si biblia,

nu pot demonstra ca acolo a fost ingropat Isus, un nume des intalnit atunci, dar nici biserica nu poate demonstra multe, galeriile de la subsolul Vaticanului ascund documente pe care nu le-a citit nimeni de sute de ani, de ce ?

 

 

nu le scot fiinca multe ar schimba gandirea pe careo impune astazi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m i h a e l a

"lasda mei biserica, tu sa crezi in Dumnezeu"

nu am inteles ce ai vrut sa spui, crede si nu cerceta spune si biblia,

nu pot demonstra ca acolo a fost ingropat Isus, un nume des intalnit atunci, dar nici biserica nu poate demonstra multe, galeriile de la subsolul Vaticanului ascund documente pe care nu le-a citit nimeni de sute de ani, de ce ?

Vezi cum te manipuleaza altii? Nu scrie in biblie "crede si nu cerceta"! Acest slogan a fost inventat de dusmanii credintei! In Biblie scre: cauta si vei afla!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
RAdu ,la tine ce e soc???

ADICA ???

S-a gasit si mormantul Mariei din MAGDALA si al fiului lor...

TOATA FAMILIA

ASA S-A AFIRMAT.

SAMAN

 

Chestia asta e mai socanta pt mine decat alea doua blocuri gemene ...care fie vb intre noi tot trebuiau darmate (erau vechi si nu mai se incadrau.... :P :yahoo: :yahoo:

Aici e vb de declaratia unei echipe multidisciplinare ...nu DAN BROWN ( un scriitor cu mare inspiratie de altfel...se pare ca intuit ceva....)

E o incercare de destabilizare la scara mondiala...

SAMAN

 

De ce senzaţia aceasta de panica? Nu vă opreşte nimeni să credeţi ce doriţi sau ce simţiţi ca şi mai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce senzaţia aceasta de panica? Nu vă opreşte nimeni să credeţi ce doriţi sau ce simţiţi ca şi mai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar nu credeati ca, chiar a fost fiul lui d-zeu? A fost om nu zeu :yahoo:

De la o vreme,eu,Toma necredinciosul,am trairi ciudate...

Sunt nebuna....sunt posedata...cine stie?!

Ceva,se intimpla....

Nu ma recunosc...

Eu,nu mai sunt eu...

Ati auzit de vremea incercarilor?De cele 72 de ore de intuneric? Sotul meu vrea sa ma duca la psihiatru...

Acum ma simt aleasa...acum strig ca D-zeu nu exista!

Am practicat reiki...multi,innebunesc..nu se stie de ce...

Nu suporta...ce?

Am avut revelatii cutremuratoare! Imi e teama sa vorbesc despre ele ca sa nu fiu catalogata nebuna! Oare,sunt? :P

D-zeu,nu e omnipotent si nici omniprezent!E...extraterestru?Suntem un joc pe pc-ul cuiva?L-as face si eu pe el joc...

Pentru ce trebuie sa suferim? Pentru ce suferinta este valuta forte'?Cine imi poate raspunde?

IIsus era un initiat...si un mutant...dar pentru ce a trebuit sa moara? Pentru prostirea noastra? Exemplu de sacrificiu prostesc?

Dar daca ceea ce numim diavol este opozitia?Sinceritatea?Dar nu are sustinatori? Daca el e cel cinstit?Cel care spune adevarul?

Aveti biblia'? Cine a scris-o? Si pentru cine? Si pentru ce? Ca extraterestrii,n-au auzit de asa ceva....

Eu ,inca reflectez...si oscilez...

Am avut niste revelatii cutremuratoare.M-am trezit in urma uneia dintre ele strigind :"Dumnezeu,nu exista!"

Cine este Dumnezeu si ce vrea de la noi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×