Sari la conținut
Forum Roportal
QvoVadis

Decameronul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

(...) nimeni nu stie de ce plinge femeia ! (...)

tocmai de aia am intrebat si eu in topicul "INTREBARE"

 

Daca apuca vreo femeie sa se indragosteasca de tine sigur nu se mai uita la bani. Nu atata timp cat flacara dragostei palpaie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

(...) nimeni nu stie de ce plinge femeia ! (...)

 

Ba eu cred ca toti barbatii stiu de ce palnge femeia :- partea interesanta in toata

povestea asta este ca barbatului nu-i place sa o vada plangand...ei vor o femeie fara lacrimi

puternica sa stie sa faca de toate...sa nu-i scape nimic....femeia trebuie sa stie sa gateasca

sa faca dragoste si in rest sa-l lase in pace....asa faci un barbat fericit.

De multe ori lacrimile unei femei nu impresioneaza si nici curios nu este la ele :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nimeni nu stie de ce plinge femeia !

Lasand la o parte motivele "artistice" pe care multi le ofera ca raspuns la lacrimile femeilor, incerc sa raman cu picioarele pe pamant vis-a-vis de ce se intampla in jurul meu. Lacrimile unei femei raman poate unica "arma" fiabila in fata unui curent evolutiv de misoginism la nivel mondial. Ca impresioneaza sau produc doar "dezgust", aceste lacrimi scutesc femeia, chiar si temporar, de escaladarea unei actiuni incomode si nedorite. Iar acesta ar fi unul dintre motive...motivele pentru care plange o femeie sunt mult prea vaste ca sa fie enuntate pe o pagina de forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce aberatie, domnule !

nimeni nu stie de ce plinge femeia !

Amuzant e ca nici ea nu are habar... :giveheart:

 

lacrimile pot fi o arma ...atat in aparare cat si pentru atac ...:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(...) nimeni nu stie de ce plinge femeia ! (...)

 

Ba eu cred ca toti barbatii stiu de ce palnge femeia :flowers: partea interesanta in toata

povestea asta este ca barbatului nu-i place sa o vada plangand...ei vor o femeie fara lacrimi

puternica sa stie sa faca de toate...sa nu-i scape nimic....femeia trebuie sa stie sa gateasca

sa faca dragoste si in rest sa-l lase in pace....asa faci un barbat fericit.

asa cred femeile ca pot face un barbat fericit...

 

De multe ori lacrimile unei femei nu impresioneaza si nici curios nu este la ele :jester:

ba ii impresioneaza, dar marea majoritate a barbatilor sunt efectiv timorati (ca sa nu zic speriati de-a binelea) cand isi vad partenera ca izbucneste in lacrimi. si atunci fac greseala absoluta: pleaca de langa ea pentru a-i da timp sa se linisteasca. cine a facut asa ceva sa nu mai faca. e sinucidere curata.

 

o vorba frumoasa despre femei? "mama" sau "iubita" sau "fiica". o femeie adevarata nu trebuie ridicata pe un piedestal. ea este deja acolo.

nu trebuie sa ingenunchezi in fata femeii cand vrea ea. daca o iubesti, vei ingenunchea singur...pentru a-i tine companie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lacrimile pot fi o arma ...atat in aparare cat si pentru atac ...:blink:

 

Ce arma?....femeia care plange nu foloseste asta pentru ase apara sau pentru atac

asta chiar mi s-a parut amuzant pentru ca a scris-o o femeie ;)

Femeia desi aparent puternica...este de fapt vulnerabila...

 

 

Bine pot fi si eu ironica si va dau un text pe care sa-l cititi si sa va amuzati: :)

 

 

Din ciclul: Situatie banala din viata :pardon:

 

Vii de la serviciu. Sau de la magazinul din colt. Sau, pur si simplu, de la baie.

Nevasta-ta/amica-ta e intinsa pe pat si plange de se zguduie peretii. Ramai perplex.

" Ce s-a intamplat?".

Raspunde printre sughituri: "Nu s-a intamplat nimic".

" Dar ce ai?".

" N-am nimic".

" Atunci, de ce plangi?".

" Nu plang".

Iata o situatie banala, din viata. Cum procedam? In primul rand, nu se paraseste sub nici un motiv incaperea. Daca te scapa la baie, rabzi. Daca suna telefonul, il lasi sa sune. Daca e cutremur, macar o sa ai si tu un motiv sa plangi.

Dar nu parasesti incaperea.

Daca o faci, o sa aiba extrem de des ocazia sa-ti aminteasca faptul ca ai lasat-o singura si ca nu ti-a pasat deloc de suferinta ei. Nu-ti faci de lucru prin camera. Stii ca n-o ajuti niciodata la curatenie. Ce, acuma te-a apucat harnicia? Nu bei, nu fumezi. Ar insemna ca te plictisesti si ca abia astepti sa termine cu bocitul. N-o respecti deloc. Nici sa nu te gandesti sa deschizi vreo carte. Ar fi cea mai clara dovada a nesimtirii tale sa-i intorci spatele si sa citesti. Nu deschizi televizorul. Daca ai imensa sansa sa fie deja deschis, nu schimbi canalul. Te uiti discret, ca daca se prinde s-ar putea sa-l stinga. N-o sa-ti vina sa crezi cat de bun poate fi serialul "Tanar si nelinistit".

Stai intins pe spate, cu privirea in tavan, ca un gandac. Nu te poti intoarce. N-ai voie sa adormi. Dupa ce nevasta-ta/amica-ta a terminat cu bocitul si, in fine, se ridica, mai ramai cel putin zece minute in aceeasi pozitie. Ai grija sa se vada pe fata ta ca suferi. In urmatoarele ore, vorbesti doar daca trebuie. Si, oricum, cu voce scazuta.

 

 

Dar lasand misoginismul la o parte...de fapt stii de ce plange femeia?:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Solicit inchiderea topicului.

done

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×