Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Experiente personale cu Dumnezeu - revelatii, premonitii, miracole, descoperiri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am invitat pe cineva foarte inversunat impotriva pocaintei,credintei in Isus la Biserica.Binenteles ca raspunsul a fost nu! Saptamani la rand.

Atunci am zis ca postul poate face ca acel om sa vina la Biserica.Sambata am tinut post si am si invitat acea persoana pentru Duminica! Raspunsul a fost nu. Am adus ca zi de post acea zi pentru acest caz.

Dumnica dimineata am mai incercat odata (recunosc cu o inima cam indoita)! Persoana a raspuns: da o sa vin cu tine astazi!

A fost o minune si un raspuns de la Dumnezeu! Puterea lui Dumnezeu!

 

 

poate că s-a săturat de insistenţele tale,minunile .......de ce numai au loc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca nu le vezi tu...stiu cazuri si pe forum care s-au vindecat prin credinta de boli grele. N-ati vrea sa fiti aduci pe calea ce-a dreapta printr-o boala...Fereasca Dumnezeu de asa ceva !

 

:P

 

 

master te rog .....de autosugestie ai auzit ,nu ? stii că mulţi s-au vindecat doar prin voinţă ...........creierul uman e un labirint cu multe necunoscute si un creier folosit la macar jumătate din capacitatea lui poate face chestii pe care noi le visăm doar..............aceea da minune dar nu se realizează pri posturi şi rugăciune ci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca nu le vezi tu...stiu cazuri si pe forum care s-au vindecat prin credinta de boli grele. N-ati vrea sa fiti aduci pe calea ce-a dreapta printr-o boala...Fereasca Dumnezeu de asa ceva !

 

:P

ia impartaseste-ne si noua din cunostintele tale vaste ..sa judecam si noi..daca este adevarat .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O alta minune traita de mine a fost cu ani in urma. Nu credeam in Dumnezeu si in existenta vietii dupa moarte.

Asa ca intr-o zi m-am pus pe genunchi si m-am rugat lui Dumnezeu. Am zis: "Doamne daca existi undeva as dori sa-mi arati ca exista viata dupa moarte. Te rog pentru aceasta sa-mi arati pe diavolul."

Nu stiu de ce m-am rugat asa. Stiu doar ca dupa trei zile,noaptea am avut un vis, in care l-am vazut pe diavolul. Era de o frumusete de nedescris, nu am mai vazut o asemenea frumusete. Era asemanator cu noi oamenii,mai inalt si cu o constructie perfecta, toate trasaturile lui erau perfecte, insa simteam inauntrul meu falsitatea acelei fiinte. Cea mai mare problema a fost ca prezenta lui m-a umplut de frica si groaza. El a inceput sa paseasca catre mine si in acel moment am stiut ca daca va ajunge la mine ma va omora. Atunci am intins mana si am spus: "in Numele lui Isus Cristos, iti poruncesc sa pleci satan!" Spunand aceasta el s-a indepartat in spate, am repetata aceste cuvinte pana cand el a disparut si m-am trezit!

Acest vis il consider un raspuns la rugaciunea mea si m-a ajutat mult sa cred ca Dumnezeu este viu! El este Dumnezeul minunilor!

Roaga-te si tu suflete, apropiete de Dumnezeu, El este un Dumnezeu iubitor care iubeste omul si nu intoarce spatele celui care il cauta din toata inima!

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O alta minune traita de mine a fost cu ani in urma. Nu credeam in Dumnezeu si in existenta vietii dupa moarte.

Asa ca intr-o zi m-am pus pe genunchi si m-am rugat lui Dumnezeu. Am zis: "Doamne daca existi undeva as dori sa-mi arati ca exista viata dupa moarte. Te rog pentru aceasta sa-mi arati pe diavolul."

 

Ce face frica din om :bye: Mai sa fie, din toate rugaciunile si minunile pe care le puteai cere prima pe care ai ales-o a fost sa iti arate diavolul? Si brusc dupa vis a venit si revelatia? Numai un om bolnav sau suferind se gandeste la asemenea lucruri :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O alta minune traita de mine a fost cu ani in urma. Nu credeam in Dumnezeu si in existenta vietii dupa moarte.

Asa ca intr-o zi m-am pus pe genunchi si m-am rugat lui Dumnezeu. Am zis: "Doamne daca existi undeva as dori sa-mi arati ca exista viata dupa moarte. Te rog pentru aceasta sa-mi arati pe diavolul."

Nu stiu de ce m-am rugat asa. Stiu doar ca dupa trei zile,noaptea am avut un vis, in care l-am vazut pe diavolul. Era de o frumusete de nedescris, nu am mai vazut o asemenea frumusete. Era asemanator cu noi oamenii,mai inalt si cu o constructie perfecta, toate trasaturile lui erau perfecte, insa simteam inauntrul meu falsitatea acelei fiinte. Cea mai mare problema a fost ca prezenta lui m-a umplut de frica si groaza. El a inceput sa paseasca catre mine si in acel moment am stiut ca daca va ajunge la mine ma va omora. Atunci am intins mana si am spus: "in Numele lui Isus Cristos, iti poruncesc sa pleci satan!" Spunand aceasta el s-a indepartat in spate, am repetata aceste cuvinte pana cand el a disparut si m-am trezit!

Acest vis il consider un raspuns la rugaciunea mea si m-a ajutat mult sa cred ca Dumnezeu este viu! El este Dumnezeul minunilor!

Roaga-te si tu suflete, apropiete de Dumnezeu, El este un Dumnezeu iubitor care iubeste omul si nu intoarce spatele celui care il cauta din toata inima!

 

 

te rog .....asta da minune nu am mai ras asa de mult ! :bye: :spiteful:

off mi-ai distrus mitul despre diavol, credeam, credeam ca are copite si coarne ! :cry:

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te rog .....asta da minune nu am mai ras asa de mult ! :lol2::lol2:

off mi-ai distrus mitul despre diavol, credeam, credeam ca are copite si coarne ! :cry:

Pai vezi si pe mine m-a frapat atunci cand mai tarziu am citit Scriptura si am vazut ca el este si in Scriptura, asa cum l-am vazut eu in vis!

Probabil ca si dumneata ai nevoie sa citesti si sa crezi Scriptura si nu basme cu diavol cu copite si coarne!

 

Este un cuvant cu dubla semnificatie odata pentru imparatul Tirului si in al doilea rand despre diavolul:

 

EZE 28: 13 Stateai in Eden, gradina lui Dumnezeu, si erai acoperit cu tot felul de pietre scumpe: cu sardonic, cu topaz, cu diamant, cu hrisolit, cu onix, cu iaspis, cu safir, cu rubin, cu smaragd, si cu aur; timpanele si flautele erau in slujba ta, pregatite pentru ziua cind ai fost facut.

EZE 28: 14 Erai un heruvim ocrotitor, cu aripile intinse; te pusesem pe muntele cel sfint al lui Dumnezeu, si umblai prin mijlocul pietrelor scinteietoare.

EZE 28: 15 Ai fost fara prihana in caile tale, din ziua, cind ai fost facut, pina in ziua cind s'a gasit nelegiuirea in tine.

EZE 28: 16 Prin marimea negotului tau te-ai umplut de silnicie, si ai pacatuit; de aceea te-am aruncat de pe muntele lui Dumnezeu, si te nimicesc, heruvim ocrotitor, din mijlocul pietrelor scinteietoare.

 

Ce face frica din om :bye: Mai sa fie, din toate rugaciunile si minunile pe care le puteai cere prima pe care ai ales-o a fost sa iti arate diavolul? Si brusc dupa vis a venit si revelatia? Numai un om bolnav sau suferind se gandeste la asemenea lucruri :spiteful:

Binenteles, numai un om bolnav de pacat! :cry:

Multi insa sunt bolnavi si nu stiu sau nu vor sa stie!

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai vezi si pe mine m-a frapat atunci cand mai tarziu am citit Scriptura si am vazut ca el este si in Scriptura, asa cum l-am vazut eu in vis!

Probabil ca si dumneata ai nevoie sa citesti si sa crezi Scriptura si nu basme cu diavol cu copite si coarne!

 

Este un cuvant cu dubla semnificatie odata pentru imparatul Tirului si in al doilea rand despre diavolul:

 

EZE 28: 13 Stateai in Eden, gradina lui Dumnezeu, si erai acoperit cu tot felul de pietre scumpe: cu sardonic, cu topaz, cu diamant, cu hrisolit, cu onix, cu iaspis, cu safir, cu rubin, cu smaragd, si cu aur; timpanele si flautele erau in slujba ta, pregatite pentru ziua cind ai fost facut.

EZE 28: 14 Erai un heruvim ocrotitor, cu aripile intinse; te pusesem pe muntele cel sfint al lui Dumnezeu, si umblai prin mijlocul pietrelor scinteietoare.

EZE 28: 15 Ai fost fara prihana in caile tale, din ziua, cind ai fost facut, pina in ziua cind s'a gasit nelegiuirea in tine.

EZE 28: 16 Prin marimea negotului tau te-ai umplut de silnicie, si ai pacatuit; de aceea te-am aruncat de pe muntele lui Dumnezeu, si te nimicesc, heruvim ocrotitor, din mijlocul pietrelor scinteietoare.

Binenteles, numai un om bolnav de pacat! :bye:

Multi insa sunt bolnavi si nu stiu sau nu vor sa stie!

 

 

domnule :spiteful: toată admiraţia nu te poate atinge nimic............ :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O alta minune pe care am trait-o a fost cu fetita mea mai mica! A contactat o infectie la un deget de la picior. Am fost cu ia la doctor, i-a dat antibiotice.Infectia era atat de puternica incat nu-i trecea, febra ii era foarte mare si nici doctorii nu stiau ce sa faca. Atunci m-am rugat impreuna cu sotia mea si mi-am pus mainile peste ea. Dumnezeu s-a atins de ea si s-a facut sanatoasa,febra a scazut si rana s-a cicatrizat vindecandu-se!

Si cate exemple s-ar putea aduce cum lucreaza Dumnezeu!

 

domnule :bye: toată admiraţia nu te poate atinge nimic............ :spiteful:

LUCA 12: 3 De aceea, orice ati spus la intunerec, va fi auzit la lumina; si orice ati grait la ureche, in odaite, va fi vestit de pe acoperisul caselor.

LUCA 12: 4 Va spun voua, prietenii Mei: Sa nu va temeti de cei ce ucid trupul, si dupa aceea nu mai pot face nimic.

LUCA 12: 5 Am sa va arat de cine sa va temeti. Temeti-va de Acela care, dupa ce a ucis, are puterea sa arunce in gheena; da, va spun, de El sa va temeti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×