Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Experiente personale cu Dumnezeu - revelatii, premonitii, miracole, descoperiri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La ce minuni va asteptati? Deschideti ochii si priviti in jur, cea mai mica ganganie, un fir de iarba, orice si este suficient.

De ce Cineva care a facut toate aceste lucruri si a stabilit o ordine, ar trebui sa faca minuni care sa vina sa incalce legile acestei ordini? Doar ca sa creada oamenii ca Exista?

Daca un om face un mecanism, o masinarie care merge perfect, trebuie sa strice ceva in mecanism ca alti oameni sa creada ca el a facut-o si ca aceasta masinarie nu s-a facut singura, din nimic? Credeti ca ar face asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ce minuni va asteptati? Deschideti ochii si priviti in jur, cea mai mica ganganie, un fir de iarba, orice si este suficient.

De ce Cineva care a facut toate aceste lucruri si a stabilit o ordine, ar trebui sa faca minuni care sa vina sa incalce legile acestei ordini? Doar ca sa creada oamenii ca Exista?

Daca un om face un mecanism, o masinarie care merge perfect, trebuie sa strice ceva in mecanism ca alti oameni sa creada ca el a facut-o si ca aceasta masinarie nu s-a facut singura, din nimic? Credeti ca ar face asa ceva?

Foarte buna ideea.Putem sa ne uitam doar in trupul omului! Omul este un "mic univers" care este creat intr-un mod atat de minunat de Dumnezeu, dupa aceea animalele, vegetatia, stelele! Te uiti la toate acestea si poti exclama: Mare este Dumnezeu! :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand auzi pe cate unii ca toate s-au facut singure ... Dar cand le zic ca si ceasul meu (care e un obiect infinit mai simplu) de pe mana s-a facut singur, le vine sa rada....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da,mare e grădina lui si plină de minuni şi mai sare c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti s-a intamplat o minune cel mai bine e sa o pastrezi in suflet si sa nu-ti amintesti decat de frumusetea trairii ei.

Pentru ca daca te gandesti mult la ea sau o impartasesti altora s-ar putea ivi explicatii logice.

Misterul are un farmec extraordinar. Ce poate fi mai frumos decat sa ai din nou puterea de a te minuna precum un copil nevinovat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ti s-a intamplat o minune cel mai bine e sa o pastrezi in suflet si sa nu-ti amintesti decat de frumusetea trairii ei.

Pentru ca daca te gandesti mult la ea sau o impartasesti altora s-ar putea ivi explicatii logice.

Misterul are un farmec extraordinar. Ce poate fi mai frumos decat sa ai din nou puterea de a te minuna precum un copil nevinovat?

Asa este! :spiteful:

Totusi este bine sa le marturisesti oamenilor ce ti-a facut Domnul sa fie o marturie pentru ei! :bye:

Sigur ca unii iti vor rade in nas sau te vor ridiculiza! Asta este, nu suntem nici primii, nici ultimii!

Editat de cioanas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fara nici o gluma, va explic de ce in ultimul timp m-am aplecat cu mai multa intelegere spre credinta!

Eu in general nu visez( sau nu mai tin minte), dar acum doi ani intr-o nopate m-am visat vorbind unei multimi imense de oameni, avand o carte in mana! Era Biblia!

Crescut intr-o atmosfera crestina in copilarie( tata a predat Latina si Greaca la Seminarul Teologic), am avut intotdeauna Biblia in casa, dar pana in dimineata de dupa acel vis, nu am simtit nevoia sa o deschid!

Si nu putem spune ca este un semn, un imbold, o traire?

 

 

 

 

Tatal tau preda la altii si tie nu ti-a predat? Ai spus ca n-ai deschis Biblia decat dupa ce ai visat. Imi vei spune ca am inteles gresit....

Nu era oare sigur ca ce preda e si ceva bun probabil, eu personal nu mi-as lipsi copii de ceva bun. .....

 

Inca nu studiasem Biblia, o citisem de doua ori ca si copil, desigur ca nici nu am inteles atunci mare lucru. Nu mai spun ca datorita religiei din care apartineam am mai citit-o si putin pe sarite. Bunica, credincioasa tare in religia aceea, mi-a spus ca bunicul dupa ce a citit-o toata a murit, si ca ar fi mai bine sa ma opresc ca nu care cumva sa.....

Dar asta-i poveste veche, mai bine sa va istorisesc minunea.

Mai tarziu am participat la renovarea unei icoane facatoare de minuni. Mai exact eu am inlocuit trapa pe care calcau enoriasii cu un dispozitiv prin telecomanda. A fost acolo o echipa intreaga. Altii s-au ocupat cu imbatranirea lemnului, altii cu pictura etc. . Scopul era "caritabil" desigur. Dupa ce se duse vestea ca plange si veneau oamenii cu duiumul, trapa ia c-am venit de hac deoarece calcau pe ea mii si deteriorarea era mare, apoi pompita trebuia umpluta cam des. Acum minunea tehnologica e acolo si se minuneaza de ea mii.

Ati inteles care-i minunea?

Acum cred da' nu'n prostii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O minune auzita de mine este aceea facuta de Dumnezeu cu un betiv dintr-un sat din Romania.Un fost boxer pe nume Petru. Acest om s-a pocait si citind Biblia viata lui a fost transformata de Duhul Sfant.

Cativa prieteni, stiindu-l mare scandalagiu inainte de pocainta, i-au iesit inainte cand mergea la Biserica! S-au apropiat de el si nici una nici alta i-au pocnit o palma cat era el de mare, vrand sa vada reactia lui! Omul a intors si celalalt obraz si le-a spus sa loveasca si acolo.Cei doi s-au retrasi rusinati, insa vestea ca Petre e alt om, un om transformat de Dumnezeu s-a raspandit in toata localitatea respectiva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ce minuni va asteptati? Deschideti ochii si priviti in jur, cea mai mica ganganie, un fir de iarba, orice si este suficient.

De ce Cineva care a facut toate aceste lucruri si a stabilit o ordine, ar trebui sa faca minuni care sa vina sa incalce legile acestei ordini? Doar ca sa creada oamenii ca Exista?

 

Felicitari Argv. Incomentabil raspunsul tau.

Domnul sa te binecuvanteze.

 

 

 

EDIT - FARA ATACURI SI APROPOURI, OK ?

Editat de dark_light

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Felicitari Argv. Incomentabil raspunsul tau.

Domnul sa te binecuvanteze.

Red2shoes, daca nu ti-ai divulga caracterul prin fotografia pe care o afisezi, poate am crede cu adevarat ca stii ce inseamna folosirea creierului.

 

 

sorry,ce fotografie afisez.............e un pantof ! ce caracter ma rog crezi ca poate divulga un pantof ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×