Sari la conținut
Forum Roportal
CruelMirror

Ce se intampla cu noi?

Postări Recomandate

viata la tara e simpla si frumoasa ... ia sa incercati sa stati cateva luni :spiteful: eu cred ca a'si trai 150 de ani acolo!

nu stiu, dar totul este altfel, mai ales oamenii...

Editat de byrev

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
viata la tara e simpla si frumoasa ... ia sa incercati sa stati cateva luni :spiteful: eu cred ca a'si trai 150 de ani acolo!

nu stiu, dar totul este altfel, mai ales oamenii...

 

Nu e chiar atat de frumoasa.Eu una n-as putea sa traiesc la tara;pt cateva luni probabil,insa definitiv in niciuna caz.Ma plictisesc repede.intr-adevar imi place ca este liniste si ca ma pot bucura din plin de natura,pot citi o carte buna pe o pajiste...imi place pt ca imi da optimism,pofta de viata si ma relaxeaza.Insa ce e prea mult strica.Cred ca o luna mi-ar ajunge. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta intrucat ai un EGO implantat in creier care iti cere ca un vampir putere, faima, recunoastere....

 

iar dorintele lui incep sa interfere cu dorintele mintii si spiritului, intr-un mod pervers si incepi sa devii agitata, sa ai senzatia ca iti pierzi timpul si iti trece viatza aiurea cand tu defapt ai putea sa muncesti, sa-ti cheltui banii prin mall-uri, cluburi sa te distrezi si sa fi vazuta (si invidiata) cand o faci... sa fi apreciata, sa te stie lumea domne'

 

Vezi cum esti invizibil tinuta in lanturile perceptie ?

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tanti s s s ,mama dracu cum te cheama.Daca citeai mai bine ai fi inteles ca sunt barbat si ca postez pe logarea Calliope K??

Eu nu te-am jignit pt ca nu-mi sta in fire sa dau in femei si animale...

Vad ca nu sti sa te porti ca un om normal,si ca urmare te rog sa nu mai incerci sa mai spui ceva la adresa mea ca e posibil sa ma supar si imi incalc principiile in ceea ce te priveste...

Cat despre gramatica mea...Gandesc in aramaica si traduc in romana ...e posibil sa fac greseli...

:spiteful:

SAMAN

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

man las-o-n pace ca azi pe S_S_S ca pe unde a trecut a lasat numai d'astea (cred ca are o zi proasta, dar forumul si schimbul de idei abstracte in acest caz este exact opusul pentru destresare si relaxare).

 

Odata intrat pe un forum sau canal de discutii daca chiar vrei sa aflii ceva trebui mai intai sa lasi ego-ul la intrare, altfel nu faci decat sa-ti promovezi imaginea si nu ideile.

 

Vezi etapa 1 cu controlul dependentei de emotii si senzatii.

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tanti s s s ,mama dracu cum te cheama.Daca citeai mai bine ai fi inteles ca sunt barbat si ca postez pe logarea Calliope K??

Eu nu te-am jignit pt ca nu-mi sta in fire sa dau in femei si animale...

Vad ca nu sti sa te porti ca un om normal,si ca urmare te rog sa nu mai incerci sa mai spui ceva la adresa mea ca e posibil sa ma supar si imi incalc principiile in ceea ce te priveste...

Cat despre gramatica mea...Gandesc in aramaica si traduc in romana ...e posibil sa fac greseli...

:spiteful:

SAMAN

auzi ..altul ..nu-mi pasa ce esti ..femeie sau barbat ...tu ai inceput ... ai spuc :"cum dracu sa fie asa de la inceput"sau ceva de genul ...si te-ai referit exact la postul meu ...pt. ca pana acuma doar eu sustin aceasta idee....analizeaza mai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e chiar atat de frumoasa.Eu una n-as putea sa traiesc la tara;pt cateva luni probabil,insa definitiv in niciuna caz.Ma plictisesc repede.intr-adevar imi place ca este liniste si ca ma pot bucura din plin de natura,pot citi o carte buna pe o pajiste...imi place pt ca imi da optimism,pofta de viata si ma relaxeaza.Insa ce e prea mult strica.Cred ca o luna mi-ar ajunge. :spiteful:

la tara dar langa oras :) ... adica prefer sa nu aud 90 de Decibeli la geam toata ziua (masini de salvare, sirene de politie, etc...)

am stat la tara cateva luni si pot spune ca am dus cea mai frumoasa viata ... poate la pensie o sa mai apuc :cry: , intrebarea este totusi: de ce asteptam o viata ca sa ne dam seama ca de fapt avem nevoie de liniste ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la tara dar langa oras :spiteful: ... adica prefer sa nu aud 90 de Decibeli la geam toata ziua (masini de salvare, sirene de politie, etc...)

am stat la tara cateva luni si pot spune ca am dus cea mai frumoasa viata ... poate la pensie o sa mai apuc :) , intrebarea este totusi: de ce asteptam o viata ca sa ne dam seama ca de fapt avem nevoie de liniste ?

 

Pt ca majoritatea prefera lucrurile materiale.Nu putem trai fara comfortul asta material.Din pacate,alergam prea mult dupa latura financiara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tehnologic si industrial sper ca ti-e clar ca daca guvernele nu ar fi tarfele corporatiilor lucrurile (confortul material normal, nu zic minim) nu ar fi o problema asa de mare pentru multi.

 

dar deh.. oamenii vor ca altii sa gandeasca pentru ei - sa vina "elita" sa ne dea.... asta vor ei ca noi sa gandim si sa cerem

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×