Sari la conținut
Forum Roportal
Fr0z3nasic3

Reflectii pe baza unor citate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

" Cred ca vad lucrurile putin altfel. E normal ca abilitatea sa fie superioara inteligentei, din moment ce ii este superioara structural " - fitzroy.

 

Itzi lipseste maleabilitatea mentala. Nu trebuie sa te lasi dus de normele altora, fiindca multe-s supozitiile - putine sunt axiomele. Abilitatea nu poate fi suspusa inteligentei ( eronat total ) fiindca aceasta isi are sorgintele in inteligenta.

Soo... esti abil daca ai inteligenta. :)

 

 

" abilitate=imitatie....capacitatea de a face ceva pentru ca prinzi din zbor, oportunism, parvenitism daca vrei

asa mai simplu:

Gigi Becali este un om foarte abil nu neaparat si inteligent.

Vantu este un om abil si al naibii de inteligent.

Un profesoras, un intelectual este inteligent, dar 90% nu pun nimic in practica... deci nu sunt si abili.

Societatea vrea oameni abili = roboti, buni executanti, imitatori perfecti... sefilor le este frica de angajatii inteligenti ca intr-o buna zi le vor lua locul. Guvernelor le este frica de populatii inteligente (vezi tampirea constanta a maselor sub toate regimurile)... ". - Schimbarea2012.

 

 

Becali are atata inteligenta cat sa corupa si sa-si faca acoliti folosindu-se de religie. :pardon:

Un profesoras e la fel de obscur ca si elevul sau, caci el habar nu are ca ceea ce preda are o oarecare logica dar e plasmuit in fond sau nici macar logica nu are...Aceste norme au fost construite de indivizii inteligenti din varful piramidei sociale care vor sa traiasca in desfatare pe spinarea plebei. Astfel _ profesorasul manipulat se transforma in manipulator si mai departe... adica, sunt de-acord cu ceea ce-ai spus in mesajul anterior ! 8)

 

 

" Da, asta am inteles si eu din citat: ca, in general, se prefera automatismele - oamenii previzibili, usor de controlat. De ce sa fie spulberate planurile glorioase de dominatie ale tiranilor prin deschiderea ochilor maselor? Bineinteles ca nu le convine sa aiba adversari pe masura, cu IQ oarecum pozitiv , care sa-si puna intrebari privind echitatea sistemului. Cei abili se integreaza in sistem, nu incearca sa-l eficientizeze in beneficiul tuturor. In simplitatea lor, nici macar nu-si dau seama ca au nevoi rationale si spirituale. Doar resimt lipsa a ... ceva. " - Fr0z3nasic3.

 

 

Si cui vrei sa spui asta, ca tot la urechile noastre ajung ?... :) Cei care se satisfac cu placerile carnale facute special pentru acest sistem odios... poti sa le spui si ca se afla intr-un big shit cu aroma de tic-tac, ca tot in van...Daca au fost programati inca de la o varsta frageda... :airkiss: Si eu am fost programat ca oricare altul... dar am reusit sa ma vindec prin asceza.

Primul pas pe care l-am facut a fost : sa renunt la facultate; :) al doilea : sa-mi concep propriul sistem de norme care sa duca explicit la rezultate pozitive... si in sfarsit al III-lea : sa fiu liber prin arta.

Cu totii respiram un aer poluat, dar macar al meu - nu pute-a exploatare. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×