Sari la conținut
Forum Roportal
sweet_florentia

Daca te-ai putea intoarce in timp....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta e ca si intrebarea daca ai trai din nou, ai trai altfel? Din nevoia de diversitate,da. Dar cum viata o traiesti o singura data, trebuie sa-ti accepti trecutul. Oricum, daca m-as intoarce inapoi in timp as vorbi mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

greu de dat un raspuns... prin liceu, daca m-as fi putut intoarce in timp l-as fi exterminat pe ala care a inventat matematica ;)

acum... cred ca as face un pic altfel micile greseli care m-au cam zgandarit :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fara sa vreau stiu ca as schimba multe..pt ca daca as avea mintea de acum la 10 ani ..iti dai seama ca nu as mai scoate limba la batranii care stigau sa nu mai facem galagie in fata blocului :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceasta regresie in timp poate fi privita din mai multe puncte de vedere

in primul rand...daca mintea de acum intra in trupul acela de atunci....sigur vei face valuri...cel mai inteligent copil...

in al doilea rand daca vei fi separat...cu trupul de aici...te vei implica in evenimentele de atunci....

in al treilea rand ar fi intoarcerea insa ramand la mintea si conditiile de atunci...si nici nu ar mai avea rost intoarcerea

insa o asa regresie nu prea are sens...nici chiar pentru cei care cred ca pe viitor va fi posibila...deoarece nu are sens...daca schimbi trecutul...tu din viitor nu mai esti acelasi...acea regresie nu ar mai fi necesara...deci nu se poate infaptui...si altele...ramane doar la gradul de basm si fabulatie...si e destul de placut sa te gandesti ..insa asa ceva nu poate deveni niciodata verosimil..

dar bineinteles..fiecare doreste sa schimbeceva din viata lui...nuimeni nu e multumit deplin :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu, acum, daca as mai avea putere sa trec prin ce am trecut ptr ca de schimbat sunt sigura ca nu se poate schimba nimic, dar daca as putea , nu m-as mai intoarce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×