Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Muzica trance incita la droguri?

Postări Recomandate

a , era sa uit * nu te simti cool pana nu tragi un joint, sa inteleg. * de ce te grabesti sa faci afirmatii de astea ... te rog ,ia masuri in privinta comportamentului. O intrebare personala pt tine da mi dai voie ...de ce o tara atat de renumita a legalizat unele droguri..... pt ca nu sunt ca tine acolo , felicitari` :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
doar am zis "percepi" :roll:

 

era o gluma :D

 

a , era sa uit * nu te simti cool pana nu tragi un joint, sa inteleg. * de ce te grabesti sa faci afirmatii de astea ... te rog ,ia masuri in privinta comportamentului. O intrebare personala pt tine da mi dai voie ...de ce o tara atat de renumita a legalizat unele droguri..... pt ca nu sunt ca tine acolo , felicitari` ;)

era o generalizare , nu special pt tine. un fel de intrebare.

ai fost in Olanda vreodata? sunt multe chestii pe care nu le sti despre tara aia

 

 

ce as putea intelege din urmatorul mesaj :

 

Salut`. Nu poti spune ca trance=droguri pt ca asta ramane la aprecierea noastra. In mare parte ,cei care asculta trance..sau alte stiluri de muzica necomerciale sunt majoritatea consumatori (spun din propria experienta). Totul degenereaza din mintea noastra....ne simtim bine ascultand muzica si incercam sa amplificam aceasta experienta fara cauze grave si ajungem la hasis, scanc si altele usoare. Pana nu incerci nu ai de unde sa stii...nu ai cum sa simti nevoia pana nu incerci` , atunci o sa ti placa `.

 

ca tu nu ai consumat nimic, nu?

daca tu nu te exprimi corect eu ce vina am? nici macar nu a fost un mesaj cu dublu inteles , mai ales la parte cu "spun din propria experienta".

 

apropo de tara aia unde s-au legalizat drogurile usoare si prostitutia, stii ca acolo hotii nici macar nu se mai feresc cand sparg o masina? asta numesti tu o tara renumita? nici nu vreau sa fiu acolo, am fost , am vazut , am plecat.

 

de ce crezi ca sunt multi turisti acolo? sa vada ce? toate tarile au muzee si chestii interesante de vizitat , dar Olanda are RedLight, cafenele unde poti sa te droghezi in liniste si la fiecare colt de strada cate unu : coca, coca (si nu cola).

deci ce motiv as avea sa fiu acolo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu una nu as pune egalitate intre trance si droguri...ramane la latitudinea fiecaruia dc le combina ssau nu...eu ascult psy(psychedelic trance)...cred k aceasta muzica se poate asculta si intelege si fara ajutorul drogurilor,doar ca acestea dau apreciere muzicala iar sunetul nu mai e perceput auditiv,ci simtit direct ...in fine...cineva spunea ceva despre a nu mai putera sta fara ele"drogurile"...asta nu e nici p departe adevarat la psyhedelice gen thc(iarba etc) si alte disociative,care nu provoaca dependenta deci nu exista starea de sevraj ....muzica asta te stimuleaza psihic,dar nu te obliga la consum...si nici invers..,.sunt sigura k sunt o multime de oameni care iau droguri si nu asculta astfel de genuri muzicale...aceia le iau din teribilism si fitze intr`adevar...nu pentru a percepe alte stari ale constiintei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trance;ul e in sine un drog,iti induce acea stare de euforie automat...Simtzi cum trupul iti este umplut de vibratzii, de viatza, de energie...Inchizi ochii si simtzi muzica, restul vine de la sine.Drogurile....hmmm..le folosesti doar daca vrei sa amplifici euforia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trance;ul e in sine un drog,iti induce acea stare de euforie automat...Simtzi cum trupul iti este umplut de vibratzii, de viatza, de energie...Inchizi ochii si simtzi muzica, restul vine de la sine.Drogurile....hmmm..le folosesti doar daca vrei sa amplifici euforia.

Deci pana la urma incita? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine cel puti nu. Ascult house si trance in general, dar nici prin cap nu mi-a trecut asa ceva pana sa vad topicul asta :)) E destul de relaxanta muzica :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci pana la urma incita? :tease:

nu incita.. a vrut sa spuna e atat de buna muzica ca o simti ca un drog... e la fel ca si cu muzica psychedelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici un fel de muzica nu incita la nimic, daca ai toti neuronii acasa :doh:

cati oameni au toti neuronii acasa?! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×