Sari la conținut
Forum Roportal
Spyder

Cum sa vezi si sa interpretezi aura?

Postări Recomandate

Dar un raspuns concret poate da cineva? Ce tip de exercitii? Cum? Cu explicatii in detalii?... Chiar mi-ar placea sa pot sa vad aura... sau macar o parte asa din cand in cand...

 

O metoda de vizualizare a culorii preponderente a aurei, care functioneaza la oricine, ar fi urmatoarea: Va asezati comod intr-un fotoliu sau in pat, va relaxati fiecare fibra a trupului si a fetei, inchideti ochii si opriti orice gand care va trece prin minte. Dupa cateva minute in care nu v-ati gandit la nimic, veti vedea o anumita culoare. Culoarea aceea este preponderenta in aura dvs.

Iata si semnificatiile culorilor aurei:

 

Violet

Violetul are o relaţie puternică cu misticismul, viziunile spirituale, imaginile rapide şi intuitive, şi ideile ingenioase. Violetul este culoarea chakrei coroană, localizată deasupra capului şi poate ajuta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Roz...chackra inimii anahata are culoarea verde cu roz in mijloc.Roz este culoarea energiei Feciorei Maria.

Aparatul cu care se poate fotografia aura este aparatul Kirlian.

Un raspuns concret;oare numai niste meditatii destul de grele ar fi folositoare?

Rostind in mod constant rugaciunea inimii cu atentia indreptata pe ajna la un moment dat se vizualizeaza culoarea albastra.Se continua si in acel albastru intens apare un ochi care te priveste fix,de culoare albastra.Este ochiul vostru spiritual-al treilea ochi;atunci aveti certitudinea ,confirmarea ca ochiul spiritual vi s-a deschis.

Ajutator este si exercitiul de a privi flacara unei lumanari fara clipirea din ochi pana la aparitia unor imagini sau a soarelui extatic,cu raze,avand pe el simbolul Aum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt raspunsuri! :flowers: O sa incerc sa pun in aplicare si va anunt de rezultat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ajutator este si exercitiul de a privi flacara unei lumanari fara clipirea din ochi pana la aparitia unor imagini sau a soarelui extatic,cu raze,avand pe el simbolul Aum.

 

Daca descrii tehnici prezentate in cursurile de initiere macar fa'le corect. Stii ca daca practici un exercitiu incorect el nu mai are efectele scontate, si poate duce chiar mai rau ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca descrii tehnici prezentate in cursurile de initiere macar fa'le corect. Stii ca daca practici un exercitiu incorect el nu mai are efectele scontate, si poate duce chiar mai rau ...
Ai perfecta dreptate.Citatul prezentat este copiat litera cu litera din curs.Sper ca ai observat ca m-am oprit fara a mai da detalii despre meditatia pe soarele extatic deoarece presupune o practica si cunoastere in efectuarea meditatiilor.In plus aceasta meditatie daca este practicata mereu duce la trezirea energiei kundalini si efectele nu sunt totdeauna dintre cele mai placute.Sper ca totusi ai observat ca am pus accent pe practicarea rugaciunii inimii,metoda care la mine a functionat,este la indemana oricui si in plus te scuteste de a da o groaza de bani pentru niste cursuri care nu sunt chiar atat de explicite si te cam lasa in aer.Dintre persoanele cu care am participat la curs ,niciunul nu a obtinut vreun rezultat ,practicand metodele prezentate,iar la intrebari adresate persoanei care a sustinut cursul nu prea s-au primit raspunsuri.Ai dori sa -ti prezint cursul sa vezi cat este de corect?Am primit niste informatii laconice care s-au platit!Fara niciun fel de aluzie,dar eu am oferit o metoda simpla care la mine a dat rezultate,si nu implica niciun risc.Nu trebuie sa sa asteptati rezultate imediate,ele vin atunci cand trebuie.Succes! :friends:P.S,.metodele din curs erau ca titlu informativ.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara sa fac vreo meditatie sau ceva sau sa fie cu intentie cand inchid ochii vad niste culori. Asa cum descrii tu Mihaela asta ar fi culorile aurei mele si cred ca asa e caci asa le-am si vazut cu un aparat de masurat aura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine apare o singura culoare, cam dupa 1-2 minute dupa ce am alungat orice gand din minte. Am observat insa ceva interesant. Daca am intrat in meditatie dint-o stare agiata sau preocupata prea mult de un anumit lucru, culoarea apare sub forma unor aburi care se misca precum norii cand se apropie furtuna. Daca starea de spirit este linistita si miscarea aburilor este lenta, linistitoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fara sa fac vreo meditatie sau ceva sau sa fie cu intentie cand inchid ochii vad niste culori. Asa cum descrii tu Mihaela asta ar fi culorile aurei mele si cred ca asa e caci asa le-am si vazut cu un aparat de masurat aura.

culorile cind inchizi "ochii" sunt reflectiile luminii ramase pe retina..... nu are nimic de a face cu aura :airkiss:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aura se poate vedea si cu un aparat cu raze speciale. Dar nu mai stiu cum se numeste. Imediat ce imi amintesc revin cu denumirea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×