Sari la conținut
Forum Roportal
skader

canapea feng shui

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As vrea sa cumpar o canapea pentru sufragerie, dar nu stiu daca e ok din punct de vedere al feng shuiului. E facuta din 6 cuburi si are spatar mic. Culoarea o sa fie neagra.

Ma poate ajuta cineva?

post-107058-1288700795_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care doresti sa amenajezi o casa conform principiilor artei feng shui, trebuie sa primesti din partea practicianului acele remedii care iti sunt necesare si nu la intamplare. Se tine cont printre altele si de culoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit si eu cate ceava din feng shui si gasesc ca nu e potrivita pentru ca:spatarul canapelei nu e stabil,nu e suficient de inalt,ca sa asigure spatele,si mai e si coltar,pe deasupra.Practic,nu prea circula energia,din cauza formei.Culoarea nu stiu daca e potrivita,pentru ca asta se calculeaza.

Daca vei dormi pe ea,iar nu e potrivita,pentru ca se recomanda,ca spatiul de dedesupt sa fie gol,sa poata circula energiile,sa nu se blocheze,exact sub patul tau.

Mai citeste si tu cate un ghid ,ceva si te mai lamuresti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca iti place si se incadreaza in peisajul sufrageriei tale, poti s-o cumperi. Daca te gandesti apoi sa apelezi la un consultant fs si-ti zice ca nu e buna culoarea, ii pui o husa, ca sa faci canapeaua sa fie feng shui, nu? :P

 

 

Toate cele bune,

Arrina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×