Sari la conținut
Forum Roportal
Brindusa

Caderea parului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu am mai incercat si Tratament contra caderii parului de la elmiplant..da' nu prea a dat cine stie ce rezultate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tonic capilar de la plafar folosit in fiecare zi timp de vreo 2-3 saptamani si pastile betacaroten; la mine chiar au avut rezultat intr-un timp destul de scurt :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar sunt ingrijorata de caderea parului meu.Am fost la medic si mi-a zis ca nu e nimic intern.Am folosit produse naturiste:ou,tinctura de ardei si altele,insa n-au dat rezultat. :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un tratament f bun care la mine a dat rezultate este urmatorul:1 lingura ulei de masline,1 lingura miere de albine si galbenusul de la 1 ou.se amesteca toate si se intinde amestecul de la radacina la varful parului.se lasa cam 30 min iar apoi se clateste parul cu apa calduta.rezultatele se vad cam de la primele spalari.sa nu uitam k si stresul are o influenta f mare asupra organismului si s-ar putea k in unele perioadele tratamentele sa nu prea aiba efect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut,

 

Ce cauze pot provoca caderea parului si cum se poate impiedica asta?

 

CAUZELE SUNT DIVERSE DAR ITI POT RECOMANDA CEVA PT VINDECARE.LA MINE A DAT REZULTATE GROZAVE.CAUTA IN SALOANELE DE COAFOR PRODUSE DE LA KERASTASE,SAMPOANE SI TRATAMENTE.CREDE-MA CA VEI FI MULTUMITA :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut probleme cu caderea parului, si ti-as recomanda sa ai o alimentatie cit mai sanatoasa, caci de aici se trage totul!

Ai grija sa fii vitaminizata suficient primavara, consuma fructe cit mai multe! Poti urma si un tratament cu calciu, magneziu si zinc. Inceraca sa eviti alimentele grase!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu parul si cauzele caderii acestuia este dificila de gasit. Eu am avut o problema asemanatoare pana acum cateva luni. Mi se rarise foarte mult parul. Ba chiar un medic imi bagase in cap ca veam alopecie androgenetica, dupa doar 2 minute de consultatie si dupa ce-mi luase 200 euro pentru consultatie! Asa, fata desteapta ce sunt, l-am crezut si ma apucasem de tratamentele cu pricina: Minoxidil. In fiecare luna 55 de euro aruncati in vant pentru ca nu aveam rezultate, insa tot speram ca problema se va rezolva. Intr-o zi un coleg imi spune: "parul tau frumos se rareste pe zi ce trece! Ce se intampla?" Asa, am aruncat Minoxidilul si m-am gandit bine care au putea fi cauzele fara sa mai am incredere in "sfaturile" medicilor. Am incercat sa inlatur toate cauzelele posibile pe ghicite! Asa am descoperit ca anticonceptionalele pe care le luam fara intrerupere de aproape 7 ani erau cauza problemei. In momentul in care am incetat sa le iau, am vazut imediat cum firul de par prinde vigoare (era foarte fin inainte) si se regenereaza complet, propriu asa cum era el inainte! :flowers:

Editat de sabina00

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parul creste din nou si se regenereaza cu ALOE VERA{PLANTA}

PETROL,ULEI DE RICIN, VITAMINA A SI E LICHIDA SI GALBENUS DE OU PENTRU UN EFECT 100% TE TUNZI LA ZERO

REZULTATE GARANTATE SI TESTATE SPER SA VA AJUTE.

PA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da...shi mashtile faqte akas' sunt ft bune...dar dak vrei o metoda rapida...cumpara-tzi de la marketuri,sau farmacie...de la Gerovital...o masca(solutzie) cu ulei de ricin shi ink kteva vitamine...imi cadea si mie parul...pt k mi-l indreptam...chiar dak plak era de buna calitate...caderea parului e inevitabila,plus k eu`s shi ft stresata :doh: mda...cam atat ! :spiteful:

 

aaaaa...shi cele cu petrol...unde le pot gasi? (la mashti ma refer) :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a cazut parul o perioada pentru ca schimbasem samponul,dupa n-am mai avut probleme.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×