Sari la conținut
Forum Roportal
Rebel XP

Cel mai frumos oras din lume

Postări Recomandate

Despre San Diego se spune ca este cel mai super oras american.

 

Luzern, Venetia ....

Cel mai frumos oras pe care l-am vizitat este New York.M-a fascinat cu adevarat si m-as intoarce acolo fara sa azit vreun moment!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din ce am vizitat.... :P oscilez intre amsterdam si barcelona. si cred ca va castiga barcelona. :pardon:

 

O da Barcelona e super:finisaje absolut superbe si ce bulevarde.Mi-a mai placut Florenta si Siena.Roma nu mi-a placut mi s-a parut murdara si un amestec urat de vechi si nou.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va sfatuiesk sa vizitatzi si Thessaloniki - Greece , sunt sigur k nu o sa fitzi delok dezamagitzi! o zi buna ! :doh:

Mi-a placut! :P

Dar nu zic ca e cel mai frumos, nu am vazut destule ca sa ma pronunt. :pardon:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citisem nu de mult pe ceva site de un rating acordat oraselor importante ale lumii, pe baza mai multor criterii asociate cu calitatea vietii. Daca bine tin minte Geneva si Zurich erau pe primele doua locuri, urmate de Vancouver.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Citisem nu de mult pe ceva site de un rating acordat oraselor importante ale lumii, pe baza mai multor criterii asociate cu calitatea vietii. Daca bine tin minte Geneva si Zurich erau pe primele doua locuri, urmate de Vancouver.

da, Zurich si Geneva sunt in topuri doar pentru ca acolo au toti prominentii din lume case. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din Romania cel mai mult mi-a placut Timisoara( Sibiul desi cred ca e foarte frumos nu am reusit sa-l vad).

Din lume nu am vazut decat Italia ( Venezia, Torino, L'Aguila cu cele 100 fantani... si alte orase). Din cateva localitati am vazut in IT cel mai mult m-a impresionat Asiago, un satuc mic din N Italiei, in munti. Parca intrasem intr-o alta lume, intr-un basm!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×