Sari la conținut
Forum Roportal
Rebel XP

Cel mai frumos oras din lume

Postări Recomandate

Dar din Romania care vi se pare cel mai frumos?

 

 

 

Constanta, Sibiu, Oradea ....

 

Luzern e frumos sa-l vezi ca turist nu sa si locuiesti aici :cry:

 

 

Mie mi-a placut, ca si la Zurich.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu neaparat din lume, dar ador Venetia(in preajma carnavalului) si San Marco(stat in interiorul Italiei, e mic...si intim...si ...italian, plin de stradute cu magazine de chilipiruri langa cele "de firma"..) :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu neaparat din lume, dar ador Venetia(in preajma carnavalului) si San Marco(stat in interiorul Italiei, e mic...si intim...si ...italian, plin de stradute cu magazine de chilipiruri langa cele "de firma"..) :cry:

 

 

 

Eu stiam doar de San Marino Republica ..... San Marco fiind piata din Venetia cu porumbeii in fata Catedralei si gondolele se leagana pe apa ... mi-a placut mereu sa iau o cafea pe acea terasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu stiam doar de San Marino Republica ..... San Marco fiind piata din Venetia cu porumbeii in fata Catedralei si gondolele se leagana pe apa ... mi-a placut mereu sa iau o cafea pe acea terasa.

 

San Marco

post-28781-1168771375_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paris! pentru mine are un farmec aparte,mai ales sa te plimbi seara ,pe oriunde te duc pasii.

Podurile peste Sena,Domul invalizilor,Arcul de triumf,Champs' Elysees,Place de la Concorde,

catedrala Notre Dame,metrourile ,unde se aduna ''trubadurii''ocazionali si chiar dau reprezentatii de calitate.

La Louvru nu iti ajunge nici macar o zi ,ca sa poti vedea totul(dar pe Mona Lisa am vazut-o!)

Versailles-splendid,dar trebuie sa te tii de ghidul care ia in primire cate un grup de turisti,ca sa si afli cate ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×