Sari la conținut
Forum Roportal
Rodica`

Soferi incepatori

Postări Recomandate

Sora mea a luat permisul de o luna si nu poarta "mamaligi" ca soferii inscrisi in trafic in loc sa te ocoleasca protejeze te injura!

daca o opreste politia, s-ar putea sa-si ia amenda. sa aiba grija :P

 

Tot ce trebuie sa faca un sofer incepator este sa conduca atent, sa semnalizeze orice intentie de schimbare a directiei, sa nu execute manevre bruste, sa adapteze viteza la capacitatea lui de a manevra autovehiculul si sa nu se aventureze in manevre pe care nu le stapaneste.

pe scurt ... respecti regulile de circulatie, conduci vigilent si esti preventiv/a. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Permisul il am din 2000 insa masina de anul trecut, deci ma pot considera incepator. Am mai luat niste ore de condus si la inceput am purtat semne de incepator si cand am considerat ca "mi-am dat drumul la mana", le-am dat jos. Am mai fost claxonat dar majoritatea soferilor m-au ferit si mi-au lasat spatiu sa execut manevrele.

Aleg rute mai libere, nu intru in depasiri aiurea, tin viteza legala si o distanta mai mare intre mine si cel din fata. Ma incadrez din timp dupa ce ma asigur si ii las sa ma depaseasca pe cei care se grabesc.

Tot ce trebuie sa faca un sofer incepator este sa conduca atent, sa semnalizeze orice intentie de schimbare a directiei, sa nu execute manevre bruste, sa adapteze viteza la capacitatea lui de a manevra autovehiculul si sa nu se aventureze in manevre pe care nu le stapaneste.

 

 

 

Azi de dimineata am venit cu masina la serviciu pentru prima data de cand am permis .... singura. Sper sa ajung acasa ... bine.

Atata am semnalizat.... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sora mea a luat permisul de o luna si nu poarta "mamaligi" ca soferii inscrisi in trafic in loc sa te ocoleasca protejeze te injura!

ca ia amenda n-ar fi o problema ;)

faptul ca o injura e bine stiut , in mod cert si pemine m-au injurat tot felul de "smekeri" , insa pe de alta parte , lamaia aia i-a obligat pe multi sa se fereasca de eventuale neplaceri ;)

daca ti la ea, convinge-o sa-si puna mmaliga-n geam :P

 

Marele tau ghinion este ca esti incepatoare in Cluj-Napoca, unul din orasele Romaniei cu cea mai putin civilizata circulatie din tara noastra. Cred ca doar Bucurestiul va intrece si, poate, Ploiestiul.

mda... Clujul insa e parfum pe langa bucuresti :D

 

cat despre Oradea... mai, daca-s doua masini intr-o intersectie nesemaforizata ... sigur se ciocnesc :crazy:

am vazut 2 accidente in zile consecutive :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cat despre Oradea... mai, daca-s doua masini intr-o intersectie nesemaforizata ... sigur se ciocnesc :P

am vazut 2 accidente in zile consecutive :D

Asta pentru ca se uitau la tine :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La schimbarea de benzi sa faci ca si o ceremonie: semnalizezi, te uiti peste umeri in directia unde vrei sa ajungi si in oglinda retro si cand e libera calea, faci miscarea.

Olgutza ... asta cu uitatul peste umar e super tareee! :D

 

mai... dar voi n-aveti oglinzi laterale si retrovizoare ? ;) sau sunt doar pentru make-up ? :P

 

Asta pentru ca se uitau la tine :crazy:

iote ce promt e dom Nicu ;)

 

mai... intr-o zi o sa va povestesc cat de duda am fost in primea mea zi ! :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Olgutza ... asta cu uitatul peste umar e super tareee! :focus:

 

mai... dar voi n-aveti oglinzi laterale si retrovizoare ? :) sau sunt doar pentru make-up ? :friends:

iote ce promt e dom Nicu :P

 

mai... intr-o zi o sa va povestesc cat de duda am fost in primea mea zi ! :hi:

 

 

da, da, da.

 

recunoaste cineva lucrul asta? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu ma dau cu ruj in masina, cat timp las motorul oleaca sa mearga, iar la semafor imi aranjez parul, asa si? ce rau fac? ma doare-n cot ca se holbeaza nenea cu mertanul din stg mea

otete mai, suntem femei :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, da, da.

 

recunoaste cineva lucrul asta? :friends:

 

am vrut sa spun: recunoaste cineva ca a fost duda in prima zi de condus?

 

sigur ca suntem femei....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×