Sari la conținut
Forum Roportal
Rodica`

Soferi incepatori

Postări Recomandate

Ooo..si eu mi-am luat permisul in 27 noiembrie 2006 :) ce mandra sunt eu de el!

Apoi...dupa ceva vreme,unchiu meu scump care are o Dacie...care saraca e vai de capul ei!

Si ma pune el sa conduc Dacia,io am spus sa ma lase in plata Domnului ca nu ma urc la volunul acelei.."masini" da..atata a insistat,si eu Ok..si ma urc in masina,pfuaiiiii nu am stiut cum sa'i schimb vitezele :friends: el imi schimba vitezele,de inecat motorul nici sa nu mai spun :jester:

Teroare,groaznic,si..in plus nici nu ma lasa sa fac cum vreau eu,adica asa cum am invatat de la instructor,ci..doar cum a vrut el! :focus:

Acu' a mers tata dupa o masina,vine sambata acasa,si..cand o sa urc la volan,sa o conduc,ma duc undeva la periferia orasului,si..conduc singura!Asa cum am invatat de la instructor,si fara sa ma chinuie nimeni la cap!

Ca daca ma urc cu tata in dreapta mea........ma internez la senatoriu,la cate comentari as auzi!Imi aduc aminte cum facea cu mama..pfuuu :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiam de ce ma simt ciudat azi: AM VENIT CU MASINA LA SERVICI :jester: . Si trebuie sa ajung acasa... cu bine.

 

Intelege cineva? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e chiar greu sa fii incepator ...greu e sa nu ramai asa..!!!

 

Eu chiar m-am descurcat foarte bine ...si nu am avut probleme in trafic, decat in momentul in care imi vedeau ceilalti lamaia in geam...bine ca la o groapa, doua , cadea...si scapam si eu de fitzele alora fara lamaie...!!!

Cata nesimtzire si tupeu e insa, in tara asta....mai ca imi vine sa emigrez cu tot cu catel si purcel...!!!

Bine ca am scapat legal de mamaliga aia din geam..ca oricum, nu ajuta pe nimeni cu nimic..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt incepator...am facut la primul meu drum 100 km...si era sa fac un accident..dar bine ca nu eram cu toata familia in masina si ii omoram pe toti...

NU a fost vina mea..mi-a deschis un tampit usa in fata si eu din reflex am tras de volan desi pe partea cealalta era un camion...am tras amandoi de volan si am evitat accidentul...

Aveti grija la nebuni de genul !!!!!!!

Editat de RebelXP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu sunt incepator...am facut la primul meu drum 100 km...si era sa fac un accident..dar bine ca nu eram cu toata familia in masina si ii omoram pe toti...

NU a fost vina mea..mi-a deschis un tampit usa in fata si eu din reflex am tras de volan desi pe partea cealalta era un camion...am tras amandoi de volan si am evitat accidentul...

Aveti grija la nebuni de genul !!!!!!!

 

 

Eu am deja 400 km de cand am luat permisul. :o:

Am inceput sa mai scap de emotii prin oras...

Chiar la sf. saptamanii am facut o iesire pe DN 1 - Cluj-Turda. Soare, frumos, sosea libera, a 5-a, 90 la ora maxim, ca noi avem voie maxim 80....

In fiecare zi merg cate putin.

Pietonii ma cam streseaza...

Succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vineri am examen.vb dupa :think:

 

 

 

bafta!

 

dar sa si tocesti regulamentul....

 

sa nu-ti fie frica de militian ca te simte....

 

si.... mergi repede la traseu ca se nerveaza daca mergi incet.

 

 

spor la invatat! :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sora mea a luat permisul de o luna si nu poarta "mamaligi" ca soferii inscrisi in trafic in loc sa te ocoleasca protejeze te injura!

Asta cam aşa e, din păcate. Dar să vezi ce amuzant e să conduci o maşină cu semnele de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×