Sari la conținut
Forum Roportal
mo089

ora 3 ora demonica?

Postări Recomandate

Hmm. "The exorcism of Emily Rose" se numea filmul in care aminteau de ora 3. Q.e.d., foloseau un cliseu.

 

Sau .. stiu eu? Ora 3 e incarcata de simboluri, asta e clar, datorita cifrei, insa oare cat e realitate din tot ce se sopteste pe la colturi? Am fost bufnita de noapte mult timp, chiar e un feeling superb sa iesi afara sau macar pe geam in crugu' noptii si sa auzi numa' cainii latrand. Pana spre ceasurile 2-3, mai foieste lumea, mai vezi oameni treji, sau cate un caine razlet dand glas. Insa incet-incet, tacerea se lasa. Pana pe la vreo 4-5, cand iar, incet-incet natura revine la viata. E ceva legat de ora asta. Pauza naturii, sa-i spunem. Eu oricum, simt o incarcatura speciala in aer in jurul ceasului asta, dar n-as putea defini ce. Parca mi s-ar ascuti simturile brusc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wai nu ma sparieti ca nr 3 e nr destinului meu wai ... 3 e bun sau e rau ? ... waiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
wai nu ma sparieti ca nr 3 e nr destinului meu wai ... 3 e bun sau e rau ? ... waiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

cica si bun si rau ... 3 e o cifra magica in general ... ca si in basme ...deobicei sunt trei frati ...trei fete ....trei incercari ...etc .. dar mai nou se spune ca ar fi si o cifra negativa .... ora 3 noaptea ar fi ora spiritelor ....demonilor .... dar eu nu cred o iota din toate astea ... nu am observat nimic mai deosebit la ora 3 decat la 2 sau la 4 ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam de cele TREI ore grele ale lui Saturn, in ziua de marti si sambata, martea simtite mai acut, sambata mai vag, datorita starii de spirit de weekend. Dar, una din cele trei ore Saturniene este la 3, asa ca s-ar putea sa fie o legatura. :)

Editat de Ydeea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu stiam ca martea de la ora 1 incepe ora demonica ...bine la mine in maramures se zice ca martea ar fi noaptea vrajitoarelor.... ceva de genul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pure superstitii inventate de om. Eu nu am simtit nimic deosebit. Eu dorm bustean atunci la 3.00 AM

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×