Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna..nu am fost niciodata la solar..dar ma tenteaza.am tenul alb si m-am saturat.as vrea sa ma ajutati cu ceva ce chiar nu stiu.in momentul in care intru in solar trebe NEAPARAT sa-l inchid peste mine? pot sa il las deschis?nu vreau acum gata sa ma innegresc doar vreau ca pielea mea sasi schimbe putin culoarea cu ajutorul solarului iar dupaia voi sta la soare pt a intretine culoarea.intrebarea principala:LA CARE SOLAR(VERTICAL/ORIZONTAL) AS PUTEA SA NU-L INCHID DE TOT(mi frica sa nu raman acolo:)) ...)va multumesc:*

Du-te la cel vertical, daca ti-e frica. La amandoua trebuie sa inchizi usa, dar cel vertical e mai spatios si nu iti mai da senzatia de sufocare.

Plus ca, mai mult 5 minute nu-ti poti lua din prima avand tenul alb. Abia de la a 2 a sedinta poti sa mai ridici putin timpul, cu 3-4 minute, iar bronzul va fi treptat, nu te vei innegri din prima nici daca stai 20 de minute. In cel mai rau caz, te vei inrosi si te ustura pielea. :)

Daca ai probleme cu inima, nu-ti recomand solarul; inainte sa te duci la solar, mananca ceva si bea multa apa, pentru ca dupa ce iesi sa nu ai senzatia de lesin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea si eu sa merg la solar pt ca am banchetul pe 6 mai in Bulgaria si o sa trebuiasca sa ma inbrac si in costum de bai! Insa, am pielea foarte alba...mi s-a dus bronzul de asta vara! Dupa primele sedinte(daca stau cate 5 min maxim) o sa mi se inroseasca pielea asa cum patesti dupa primele expuneri la soare? Ca as vrea sa merg cu cateva zile inainte sa plec! :brunette:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!Vreau sa ma duc la solar,este prima data si imi este oarecum teama...stie cineva dak e bn sa faci 20 de min prima data,mentionez k solarul este slab.Ast raspunsuri si sfaturi...urgent!!!pupicei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Solarul nu este daunator dak nu se abuzeaza. Se incepe treptat cu sedinte de 5-6 minute...se ia pauza de 1-2 zile intre sedinte...dupa care se creste progresiv la 7 min, 8 min, 9 min ... pana la 15 min...max 20 in cazuri rare. Importanta este ingrijirea pielii inainte si dupa solar. Bronzarea organica este adresata acelor persoane care nu pot merge la solar din motive de sanatate. Salonul nostru ofera bronzare la solar si organica, fiind dotat cu aparatura de ultima generatie in materie de bronzare. Puteti afla mai multe informatii si sfaturi vizitand site-ul nostru www.studiobronzare.ro

post-351747-0-53770900-1322350740_thumb.jpg

post-351747-0-73240200-1322350748_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, 10 minute de solar la prima sedinta este prea mult? am primit un voucher in care era inclus si acest serviciu.. eu nu am mai fost niciodata la solar, de aceea intreb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×