Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu am fost d 3 ori la solar pana acum si chiar se cunoaste.insa ma cam ustura pielea in special pe spate si nush cum ar trebui sa stau d acum k n-as mai vrea sa stau prea mult p spate sa nu ma ard.in rest imi place k se prinde repede si arata chiar bn.eu dau 12 lei p sedinta d 9 min si 16 lei p cea d 12 min,chiar nu e scump... :blink:

 

Astazi am fost la solar.. pentru prima data dupa o pauza de un an.. Am avut o sedinta de 3 min, la vertical. Cand am iesit, zona din jurul genunchilor imi era rosie, ca si cum ar fi fost iritata. Sa fie vreo problema?

 

eu ma duc la solar orizontal dar si la mn e la fel pielea dupa ce ies d acolo,rosie,dar apoi capata o culoare frumoasa.da sa stii k si eu ma gandesc dk e vreo problema,mai ales k pe spate si pe fund m-am inrosit cam tare,poate prea tare:-s oare avem noi vreo problema cu pielea?:)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am fost niciodata. Prefer sa ma bronzez natural, vara.

 

Si eu la fel, mai ales ca am pigmentul un pic mai inchis. As fi vrut sa ma duc macar o data la solar, sa vad cum este (am o groaza de cunostinte care se duc), dar sincer mi-e teama si am zis ca mai bine ma bronzez natural. Cu toate ca si soarele din ziua de azi e daunator, dar nu fac exces, oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum ma mai duc cam o data sau de doua ori pe luna pentru intretinere si arata foarte bine,folosesc crema speciala inainte si se formeaza un bronz f frumos:D plus ca nu se mai cojeste pielea cand ma duc la plaja:P desi la inceput ma cam speriasem acum sunt multumita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am destul de multe alunite si, pentru ca am tot auzit pareri ca nu e sanatos, n-am mers niciodata la solar. Plus ca am o fobie fata de spatiile mici si inchise. Aleg variantele cu bronzul natural sau, si mai bine, autobronzant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare an merg la solar cate 5-6 sedinte. Atat. Si nu imi curg nici pieile pe mine, nici riduri cat casa nu am, nici mai multe alunite decat aveam inainte sa merg la solar. Insa nici n-as spune ca e sanatos sau lipsit de reactii adverse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu la treaba cu alunitele stiam ca nu e sanatos sa le expui, mai ales pe cele mai negre. Dar ca apar mai multe, nu am auzit.

 

Oricum nu ma duc la solar, nu agreez ideea, am zis asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu merg o data pe saptamana, sau o data la 10 zile. nu stau mult. e doar ptr intretinere. sunt multumita. nu am probleme. si imi place. pana si starea mi se schimba dupa solar. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna..nu am fost niciodata la solar..dar ma tenteaza.am tenul alb si m-am saturat.as vrea sa ma ajutati cu ceva ce chiar nu stiu.in momentul in care intru in solar trebe NEAPARAT sa-l inchid peste mine? pot sa il las deschis?nu vreau acum gata sa ma innegresc doar vreau ca pielea mea sasi schimbe putin culoarea cu ajutorul solarului iar dupaia voi sta la soare pt a intretine culoarea.intrebarea principala:LA CARE SOLAR(VERTICAL/ORIZONTAL) AS PUTEA SA NU-L INCHID DE TOT(mi frica sa nu raman acolo:)) ...)va multumesc:*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×