Sari la conținut
Forum Roportal
Crusher

Religie

Postări Recomandate

Nu stiu daca ai vazut documentarul despre evanghelia dupa iuda, dar in linii mari ideea e ca iisus a aranjat zice-se sa fie rastignit si ca cel care a ajutat la asta e chiar iuda, care apare in alta lumina, nu de tradator ci de prieten si confident.

Evanghelia lui Iuda !!! :jester: Una dintre marile minciuni ! Ellen , ai ajuns pana acolo incat sa crezi pe unul care , dorind sa iasa din anonimat , s-a gandit sa scrie o Evanghelie , sa i-o atribuie lui Iuda si apoi sa fie difuzata pe Discovery ? :jester: Pai si eu pot sa scriu una , si oricine , si apoi sa pretinda ca e Evanghelia lui Papa Ioan Paul al II-lea :) Daca te vei uita cu foarte mare bagare de seama , iti vei da seama de falsul acelei evanghelli ! Insa trebuie sa fii foarte atenta ! Eu abia la a treia revedere am vazut unde e minciuna !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si apropo de o noua MARE MINCIUNA GOGONATA care are ca scop atragerea de audienta. Cica s-a gasit trupul lui Iisus si ale membrilor familiilor lui. E un mare Fals. Daca v-ati uitat bine cica s-au descoperit 10 sicrie.

 

1. La mana cutiile acelea care le-ati vazut la tv nu avea cum sa contina trupuri sau oseminte sau cenusa umana fiindca acum 2000 de ani nu se cunostea incinerarea.

2. La vremea aceea nu se fabricau sicrie ci trupurile erau ivelite in giulgiu si inmormantate.

 

Si aceasta minciuna este facuta cu scopul senzationalului de a atrage audienta. Si ca sa fie senzational sa atraga audienta tb sa fie un subiect tare care aproape sa zguduie lumea crestina. Aceasta minciuna doar incultii aceia cu clase cat trenul sa o creada. Noi oamenii destepti nu tb sa ne deruteze minciuna lor gogonata facuta in scopul de a atrage audienta.

Editat de Alethia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si apropo de o noua MARE MINCIUNA GOGONATA care are ca scop atragerea de audienta. Cica s-a gasit trupul lui Iisus si ale membrilor familiilor lui. E un mare Fals. Daca v-ati uitat bine cica s-au descoperit 10 sicrie.

 

1. La mana cutiile acelea care le-ati vazut la tv nu avea cum sa contina trupuri sau oseminte sau cenusa umana fiindca acum 2000 de ani nu se cunostea incinerarea.

2. La vremea aceea nu se fabricau sicrie ci trupurile erau ivelite in giulgiu si inmormantate.

 

Si aceasta minciuna este facuta cu scopul senzationalului de a atrage audienta. Si ca sa fie senzational sa atraga audienta tb sa fie un subiect tare care aproape sa zguduie lumea crestina. Aceasta minciuna doar incultii aceia cu clase cat trenul sa o creada. Noi oamenii destepti nu tb sa ne deruteze minciuna lor gogonata facuta in scopul de a atrage audienta.

dar tu ce faci aici ...? ..predau religie sau ne prezinti stirile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. La mana cutiile acelea care le-ati vazut la tv nu avea cum sa contina trupuri sau oseminte sau cenusa umana fiindca acum 2000 de ani nu se cunostea incinerarea.

lol?!!!! cred că visez... :spiteful:

...zise prof. dr.

Editat de Hortulanus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma pregateam sa ii raspund Alethiei exact ce i-ai zis si tu Hortulans. :roll:

Repet si eu intrebarea pentru Lupini: de ce e falsa evanghelia lui Iuda? In ce sens e un fals: un fals modern, sau in sensul ca nu a fost scrisa de Iuda, dar a fost scrisa in antichitate? PS: sa nu crezi ca m-a dat pe spate evanghelia asta si "mi-a schimbat viziunea asupra crestinismului", cum ne promitea National Geografic.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. La mana cutiile acelea care le-ati vazut la tv nu avea cum sa contina trupuri sau oseminte sau cenusa umana fiindca acum 2000 de ani nu se cunostea incinerarea.

ba se cunostea.

 

2. La vremea aceea nu se fabricau sicrie ...

ba se fabricau.

 

mai citeste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2. La vremea aceea nu se fabricau sicrie ci trupurile erau ivelite in giulgiu si inmormantate.

 

 

ba se fabricau.

 

mai citeste.

 

dark_light e valabil şi pentru tine ! Dacă vei citi şi ve fi mai atentă vei vedea că evreii sunt semiţi or, semiţii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×