Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua,

 

m-am hotarat greu sa imi spun si eu off-ul aici.Mai intai am citit multe posturi si faptul ca am vazut ca sunt si raspunsuri obiective ma ajutat intr-un fel.

Din subtitlul postarii,banuiesc ca va dati seama ca este o problema mare.Imi iubesc copii la nebunie si nu vad viata fara ei langa mine.

Dar oare atat inseamna viata de acum incolo?Fericirea mea e data doar de ei.

Mai exista cineva care ma face sa zambesc fara motiv,dar este in aceeasi situatie ca mine.hai ca am spus tot,sau ma rog, aproape.

Ce as putea face?

 

p.s. viata e tare complicata.va rog sa judecati bine inainte sa va grabiti sa acuzati.

 

va multumesc

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce legatura are existenta copiilor cu faptul ca tu nu iti mai gasesti multumirea in celelalte lucruri din viata ta? (nu acuz, vreau doar sa vad daca am inteles bine ce ai vrut sa zici)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copiii au si nu au legatura cu fericirea mea interioara (ca sa zic asa).ai dreptate.ce simt eu pentru ei nu se va schimba niciodata,dar...in situatia asta ,fara ei era mai simplu.

E vorba de faptul ca la atat se va rezuma viata mea de acum inainte?statusul de parinte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, cam la asta se va rezuma, pana cand ei vor deveni independenti. Dar asta nu inseamna ca o sa ii ai de gat zi de zi, ora de ora. Nu aveti parinti, sa ii mai lasati la ei, sa mai stati si singuri..? Cat sunt de mici? O sa te simti mai "eliberat" pe masura ce cresc.

 

Adică, dacă m-aş fi g

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lupini. nu ai inteles.faptul ca ei exista sunt cea mai mare bucurie a mea !vorbeam strict de situatia mea.am fost crescut sa cred in institutia numita familie si cred cu tarie in ea.in ideea asta ziceam de "fara ei"

 

dezorientat cu siguranta sunt. si se pot adauga si alte calificative...cum ar fi parinte grijuliu si iubitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un individ ca tine, care da vina pe copiii ca are obligatii parintesti si nu se mai poate distra/destrabala aiurea si fara responsabilitati. Sa nu te auda acei copiii ca vor creste cu gandul ca nu sint doriti si iubiti. Ai distruge sufletele lor.

Editat de The Unknown
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×