Sari la conținut
Forum Roportal
daisy_ro

Studiul Apocalipsei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Păm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"O vreme, vremuri si jumatate de vreme" se va implini in 2250.

cum ai calculat ?

 

Iar de atunci, va mai fi 1000 de ani, timp in care Isus va domni pe pamant, iar netrebnicii vor lipsi.

Dupa mia de ani, in 3250, Satan va fi dezlegat ca sa testeze ultimele gunoaie de pe pamant. Dar un foc din cer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum ai calculat ?

daca netrebnicii vor lipsi, pe cine va testa Satan ? ah, da, citesc mai departe ca il mistuie un foc. deci de fapt nu mai apuca sa testeze nimica. atunci de ce trebuia sa fie dezlegat? constata Dumnezeu ca lantul ala mai poate fi folosit si decide sa nu-l topeasca impreuna cu Satan?

daca paradisul este un loc perfect, atunci si sexul va fi perfect, nu? :yahoo:

in afara de posibilitatea ca Lot sa-si fi sistematizat fetele, posibilitate care tinde la zero, mai vad un singur sens al verbului "a regula". cel peiorativ. sa nu mai citesc astfel de exprimari in mesajel tale, k?

Dar penetra putem sa zicem?Si de fapt fetele sunt de vina.El ca de obicei in biblie scapa basma curata!Ca si Adam cu Eva.Dovada de mosoginism mai clara nu se poate."Dupa ce I-au dat vin au intrat la el".Nu pe el.Si nici el in ele.Daca tot esti la cenzurat de ce nu cenzurezi mascarile de care e plina biblia?Si sa mai propunem CNA sa o interzica.Ca este plina de violenta si sex!

Editat de ioanide

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hahahahahaha

Asa scrie in Biblie ? Sa fi fost asta parerea lui Lot dupa ce si-a regulat propriile fete?

Nu ai vrea sa ne postezi "Adevarul" dupa ce ai murit si stapanesti bine problematica? ...am mai avea si noi un respiro pe forum!

 

N-o sa mai razi dupa moarte, vei scrasni din dinti, asa cum a spus Isus, fiindca vei fi legat in chinuri. Nu va fi nimeni caruia sa-i para rau de tine, decat TU INSUTI. Asta e abisul in care ajung cei care au lepadat piatra din capul unghiului.

 

Lucrurile se vor schimba dramatic in urmatoarele sute de ani, dar APOCALIPSA vine pentru fiecare necredincios chiar in momentul mortii. Oricine om fara credinta, am explicat in topic separat, e bun cu familia sa, dar e o fiara pentru toti ceilalti oameni. Motiv pentru care Dumnezeu nu iti acorda nici un merit ca sa intri in Imparatia Sa.

 

Odata ce lumea materiala ireala va lua sfarsit, toti facatorii faradelegii vor ramane cu lumea DOAR IN AMINTIREA LOR. Iar amintirea o vor purta vesnic cu ei in Iazul cu Foc.

 

Mi se pare ca ajungem permanent la aceeasi dilema,cum putem fi judecati pt ceva ce nu cunoastem , caci cine stie cine poate spune cu certitudine :''astea-s regulile lui DUMNEZEU !'

Fiinca BIBLIA, nu este cuvantul lui DUMNEZEU., unii sustin sus si tare ca da, ei bine am dreptul sa cred contrariul, nu cred ca voi arde in iad doar pt atata !

Apoi, mi se pare foarte superficial sa condamni , sa judeci pe cineva dupa o viata de 50-70 de ani si apoi dupa care sa-i oferi 2 alternative, iadul unde sa-l chiunui mai mult sau mai putin si raiul unde sa huzureasca in de toate !

Imi pare mai elaborata ideea credintelor orientale, de ex budismul, care spune ca viata pe pamant este o etapa de dezvoltare spirituala, dupa care....urmeaza alta , asa cum dupa clasa a 4-a vine clasa a 5-a !

Iar binele si raul nu pot exista unul fara celalalt,stie cineva ce e bine si ce e rau ?

 

Fiecare nu avem mult de astepat sa aflam care e adevarul. E o certitudine ca fiecare vom muri. Ori in momentul mortii adevarul se va revela daca exista viata dupa moarte sau nu. Fiecare e liber sa creada ce vrea, dar iti reamintesc ca stiinta e oarba in domenii mult mai pamantesti decat in cele vesnice. Nu ne putem baza decat pe convinge personala, pe credinta.

 

Biblia spune ca oamenii singuri nu pot ajunge in credinta in adevaratul dumnezeu decat daca sunt chemati de Duhul Sfant, El cunoaste care om e de la Dumnezeu si care e de la Satana. Prin urmare asa din senin un om nu-si poate schimba conditia. El are doar iluzia ca poate dar soarta sa e pecetluita dinainte de a se naste.

Exista schimbari miraculoase pe parcusrul vietii, dar putini oameni au parte de ele. Majoritatea care sunt "diavoli" se cunosc de mici si asa vor ramane toata viata.

Editat de iosafat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiinta este domeniul studiului in scopul protectiei si intelegerii vietii, dezvoltarea tehnologiei datorata petrolului nu este in relatie cu prezicerile religioase. Ideologia crestina nu mai este o credinta obligatorie, pentru ca societatea a schimbat si este dificil sa credem in duhuri ca realitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare ca ajungem permanent la aceeasi dilema,cum putem fi judecati pt ceva ce nu cunoastem

 

Oare tu crezi ca poti sa dai la cineva in cap pe strada si in fata unui judecator sa spui...nu am stiut legea ? :dance3:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×