Sari la conținut
Forum Roportal
ais '

Coincidente sau altceva ?

Postări Recomandate

http://www.youtube.com/watch?v=8kNOdLbPLJY

 

Imi imaginez ca nu poate sa stie nimeni exact dar daca 7 spun ca da si 5 ca nu, e si asta un rezultat. Poate mintea de grup functioneaza mai bine la faze din astea complicate.

 

Daca sunt coincidente cum e posibil sa fie atat de multe si condensate. Daca sunt altceva atunci ce ? Stiu ca prima varianta ar fi masonii sau cine-o mai fi pe sus, peacolo, dar daca ei organizeaza asta din adins mi se pare ceva foarte foarte tampit (sa omori 300 de oameni)... si pentru ce ? Un fel de magie avansata ? dar in ce scop ? (teoriile extrem de sumbre le exclud din start)

 

Mi se pare inimaginabil sa pui 300 de oameni sa treaca prin teroarea unei prabusiri cu avionul ca sa transmiti tu niste mesaje in eter. Si daca e asa, cui si in ce scop ? Ce poate justifica asa ceva ?

 

Luna trecuta am zburat si eu cu avionul pentru prima data. Vreau sa spun ca desi nu imi era frica (ca altfel nu mergeam) am avut un sentiment extrem extrem de ciudat, de nesiguranta si de nelalocul meu.. si aceiasi stare am simtit-o si la ceilalti. Desi zborul a durat numai 2 ore, iar majoritatea persoanelor din avion mai fusesera de cateva ori, la aterizare dupa mesajul pilotului, toata lumea a aplaudat ca si cum faptul ca au ajuns in siguranta pe pamant era cine stie ce performanta.

Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce teroare au trecut pasagerii avionului asta prabusit in Ucraina, mai ales cand am vazut ieri la stiri, cat de socati erau pana si ucrainenii vazand oameni cazand din cer, unii inca prinsi in scaune. Man man man.

 

Eu m-am bagat la geam ca sa vad cum e si dupa ce a dat drumul la motoare si am inceput sa decolam, in cateva clipe eram la o distanta mult prea mare ca se te mai poti simti confortabil atunci cand te uiti in jos. Iar avionul ala ziceai ca-i din plastic, ma uitam la varful aripei cum se zbenguia in sus si in jos. Totala nesiguranta... mai lua pilotul si niste curbe din alea cu scaderi de altitudine... si te mai uitai pe geam si vedeai sate sau orase intregi de marimea unghiei degetului mic... si ala erai. Am ramas cu parerea ca noi nu avem ce cauta, ca si oamenii, atat de mult deasupra pamantului lol... mai ales cateva sute de oameni odata inghesuiti in niste autobuze de metal ce se zbantuie deasupra norilor.

 

Inapoi am venit pe autostrada, normal, iar in Romania am prins cea mai furtuna de furtuna, pe timp de noapte, cu ploaie si fulgere si trasnete odata la cateva minute. Si asa revin la topic. Ca am visat cu vreo luna inainte fulgere si explozii pe cer, meteoriti, flash-uri puternice, un avion ce s-a prabusit in fata mea, pe strada mea, o femeie inca prinsa in scaun cu centura de siguranta cand avionul s-a izbit de sol si s-a facut bucati... dupa care avionul a explodat... si in timp ce exploziile de pe cer continuau s-a starnit o furtuna puternica ce lua oamenii de pe strada fix pe sus, cu un vant de ala cum nu am mai vazut niciodata. Faza asta a dus la un punct culminant in care cerul s-a luminat complet (noaptea fiind) de la niste mega flasuri... si asteptam parca repercursiunile iminente ale unei mega unde de soc sau ceva... ca nu am mai apucat sa vad, ca m-am trezit. Si chiar era dimineata. Cert e ca si vara asta a fost numai ploaie cu fulgere si trasnete.

 

Sa fie doar coincidente ? Sa fie mesaje primite in mod inconstient din... de unde ? Sa fie coincidentele astea acelasi fenomen cu cel din videoclipul de mai sus ? Adica sa fie ceva neintentionat si doar informatii ce se scurg in mintea oamenilor despre evenimente viitoare, mai a ales a artistilor care fac logourile si firmele companiilor... si filmele.

 

Eu eram cel mai infocat fan ca evreii astia sau ce-or fi ei regizeaza fazele astea ca sa faca oleak de magie acolo dar ma refeream la filme ! Astea cu avioanele si atatia oameni morti, tragedii peste tragedii, vieti distruse si adica vieti perfecte cum era a baiatului ala roman/canadian... parca e prea mult.

 

 

Una peste alta am vazut azi un episod din Witches of the East End... si mi-am dat seama ce e simbolul ala de pe pieptul victimelor. Ca este cineva/ceva care omoara oameni peacolo si lasa in urma doar un mesaj/simbol misterios. Un trident. Deci. ?!?

 

 

28tfbkj.jpg

Editat de Zen`
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Man, nu are legatura una cu alta decat in mintea ta.

Daca ar pune cineva semne, gen Zorro, nu ar folosi semne din filme, ci altele -reale.

Eu cred ca ai vazut si tu prea multe documentare despre teoria conspiratiei si sf-uri.

Nu inteleg de ce te agati atat de mult de ele.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles, asta e prima varianta. Ca mintea iti joaca feste, ca asa e ea, vrea mereu sa faca conexiuni si sa recunoasca paterne.

Dar nu e vorba doar de mine aici. Nici macar la faza cu visele si cu alte feluri de coincidente. Eu am dat doar un exemplu personal si deci real pentru ca stiu sigur ca s-a intamplat. Cred ca ti s-a intamplat si tie si la nush cati altii. In plus simbolurile astea chiar sunt acolo, la Malaysia Airlines, la steagul Ucrainei unde a avut loc incidentul...

 

 

zg5325e01e.gifua~cch.gif

 

 

Sunt acolo si la primul incident cu un avion tot Malaysia Airlines scufundat in Pacificul de sud unde se baga si extraterestrii cu tridentul lor din Man of Steel, in care au si operatiunea Trident - arma lui Poseidon si surpriza... ce fel de avion e trimis in cautarea avionului disparut ? un Poseidon aircraft. http://news.asiaone.com/news/world/missing-mh370-us-navy-deploy-p-8a-poseidon-aircraft

 

Siimbolul tragediei de la World Trade Center, un alt eveniment de genul cu o gramada de legaturi coincidente, e tot in aceeasi tema.

 

15dm59e.jpg

 

 

Nu zic ca au facut asta dinadins. De asta ma si intereseaza subiectul, pentru ca daca au facut-o si au planificat chestiile astea doar ca sa transmita niste simboluri de putere sau cine stie ce... atunci ceva e total in neregula cu oamenii astia si ar trebui sa... ... fim atenti.

 

Plus, reclama Maserati de pe anul asta transmisa in timpul SuperBowlului american (cea mai mare audienta din timpul anului) care nu are nici o legatura cu expunerea propriu-zisa a masinii.

 

http://www.youtube.com/watch?v=KmpiwU50f5w

 

 

Dar, e posibil sa-ti joace mintea feste. Varianta numarul 1.

E posibil sa fie chiar coincidente care sunt asa ele acolo. Varianta numarul 2.

E posibil ca, coincidentele astea sa fie niste sincronicitati. Varianta numarul 3.

Dar e si posibil ca, chestiile astea sa fie regizate. Varianta numarul 4.

 

Mai e si posibil sa fie si alta varianta. Varianta numarul 5 lol.

 

Ma mai intereseaza subiectul si din cauza sincronicitatilor pentru ca nimeni nu poate explica, clar, ce sunt ele si de ce se intampla. Ma intereseaza sa inteleg, pe cat posibil, cum functioneaza realitatea si cum functioneaza mintea. De asta ma agat de ele...

 

Sunt unii care au inventat fenomenul de sincromisticism si il denumesc ca si arta de a gasi coincidente semnificative, in fenomene aparent mondene, cu semnificatie mistica sau ezoterica. Mi se pare un fenomen ciudat si poate eronat explicat. Nici cei care l-au inventat nu il pot explica complet (Jake Kotze si Steve Willner). Eu as fi zis mai degraba ca e misticism/ocultism folosit de cei de la putere prin simboluri si paternuri ce se leaga intre ele... in scopuri numai de ei stiute. Sau ca asa ciudat functioneaza realitatea, simboluri ale unor evenimente importante sau cu legatura intre ele, imprastiindu-se peste tot in mintile oamenilor... si apoi in creatiile lor. Anyway:

 

"Here be dragons !" teritorii periculoase sau neexplorate

 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pfff... nu stiu ce sa zic... dar... cred ca da. Oricum am visat aia cu prabusirea avionului inainte sa zbor si tot m-am dus, la sfidare biggrin2.gif . Stateam asa in dubii un pic, dar cand am intrat in avion si am vazut ca s-a umplut de oameni, ma gandeam ca n-are cum sa mi se intample mie asa ceva... adica lor... ca mie poate da laugh.png .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place sa zbor si tot am stari de neliniste uneori cand trece avionul prin turbulente.

Sfat: Nu cumpara bilet pe ultimele scaune la coada avionului. Iti vei blestema zilele. Ultima data cand am zburat spre Europa m-a rugat o familie daca vreau sa le cedez locul meu ca sa stea toti impreuna. Eu eram pe scaun langa tatal familiei si sotia lui cu copiii pe scaunele din mijloc de dupa culoar. M-am mutat si mi-a dat stewardeza un loc chiar pe ultimul scaun la coada. Bai frate, 6 ore cat a durat zborul m-a zguduit in toate directiile. Mi-a zis dupa aia ca la coada avionului se simt turbulentele rau de tot si ca aia din fata avionului dorm bustean ca pe ei nu-i zguduie deloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha ha, chiar acolo am stat si eu, undeva pe ultimele scaune... ma uitam la aripa si ziceam ca-i din plastic dupa cum se misca, deci poate si de asta aveam sentimentul ala de nesiguranta. Oricum, decat 30 de ore, 50 de ore sau 3 zile si 4 nopti doh.gif pe scaun pe highway, cred ca o sa mai incerc avionul. Numai sa nu mai dea astia cu tridentul... in vre-un al treilea World War.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alte cateva coincidente.

 

(furculita/tridentul)

 

 

US si UK desfasoara operatiunea de antrenament Rapid Trident, in Ucraina... 14 -25 iulie.

http://rt.com/news/us-uk-ukraine-crimea-069/

http://www.ukrainebusiness.com.ua/news/11169.html

 

Programul nuclear al UK-ului se numeste:

http://en.wikipedia.org/wiki/UK_Trident_programme

 

Shiva distrugatorul avea ca si arma tridentul.

http://en.wikipedia.org/wiki/Shiva

 

Grafica titlului din serialul The Event (disparitia avionului).

xbajvp.jpg

 

 

Protectorul rusilor de la Sochi (olimpiada de anu asta) e Neptun/Poseidon.

Are si statue acolo.

 

SovietRussianPinBadgeSeaKingNeptunePosei

 

 

W - trident. WW3. Sper ca nu.

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alte cateva coincidente.

 

 

Protectorul rusilor de la Sochi (olimpiada de anu asta) e Neptun/Poseidon.

Are si statue acolo.

 

SovietRussianPinBadgeSeaKingNeptunePosei

 

 

W - trident. WW3. Sper ca nu.

 

 

Da si am auzit ca poporul rus fiind un popor crestin, pios, se afla sub protectoratul direct al Maicutii Sfinte.

 

O legenda din mitofolclorul pelasgo/atlant/geto/dac spune ca Poseidon/Neptunus era casatorit cu Kleito, fiica temutei regine a pelasgilor(Leukippe-avandu-l ca print consort pe Adamas si care a devenit Imparateasa Atlantilor) si care-a creat prima confederatie din lume, primul legamant intre popoare(fagaduindu-si reciproc ajutor, sustinere si aparare) dandu-i numele de "ATLANTIS" si care-a avea un templu in Insula Alba sau Leuke(acum fiind cunoscuta o parte din ea, care-i la suprafata, ca si "Insula Serpilor". Sunt cateva "coincidente" .

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

voi chiar credeti in teoria conspiratiei?

Eu cred ca raul pe lume are diverse directii si infatisari, dar tragandu-se din aceleasi cauze intrinseci, seamana intre ele de parca ar face parte din aceeasi gasca bine inchegata..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×