Sari la conținut
Forum Roportal
crs_tzep

Vine sesiunea de "copiute"

Postări Recomandate

Mai sunt diverse metode cu pixul.

Unii au buzunarul plin de pixuri. Nu stiu exact metoda dar se face cu niste pixuri mai groase care un loc prin care se poate vedea inauntru si se roteste cumva fituica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa auzim niste pareri.. este bine.. nu ?? daca da.. cum reusiti sa scapati de profii aceia mai severi ?? :tease: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai trebuie sa fi atent bobby, cu care profi merita sa risti sa copiezi si cu care nu. de ex eu la ora de chimie, cu directoru, desi nu prea stiu, nu`mi permit sa copiez, insa la bio toata lumea isi pune ghiozdanu pe banca, pe post de paravan, si scoate caietu si copiaza.

metode...la istorie, poti sa scrii datele importante pe banca, la mate/fizica formulele in mijlocul foii duble. poti face o fituica pe care sa o bagi sub coperta semi-transparenta a unei carti, care o lasi pe banca. copiatu de la coleg, e o metoda f buna, pentru ca nu prea se gasesc dovezi :tease:

insa intodeauna gandeste`te daca merita sa risti, si mai gandeste`te cu ce profesori iti poti permite.

 

pe.sa. fii cu ochii in patru :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici asa e.. dar unii profi care cred ca vad tot si ne spun sa nu copiem sunt cei mai varza.. unii vad ca noi copiem dar nu ne spun nimic.. oricum fituici se pot face mii.. la imprimanta cu scrisul mic sunt cele mai bune.. poti scrie pe banca.. pe rigla.. in penar pe o foaie.. mai peste tot.. fituica o poti baga pe unde vrei numai sa o vezi.. in maneca sau sub foaia pe care dai test.. desigur colegul/colega din fata pot tine paravan ca tu sa copii de pe fituica sau dintr`o carte/caiet.. telefoanele mobile sunt de ajutor.. de la colegul se poate copia bine daca ai o sapca sau pui mana la cap.. nu se vad ochii care se uita in foaia colegului.. eu unul copiez doar cand e o lectie lunga.. si naspa.. care nu foloseste la nimeni.. si pe deasupra unele mai sunt si stupide.. nu ma refer la matematica sau romana.. Totul e bine atunci cand nu te prinde profu.. succes all.. si mai puneti mana din cand in cand pe carte si invatati ca nu puteti copia oriunde.. :tease: :tease: :tease: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut azi teza la info, si profu mai iesea din cand in cand din laborator, si noi putea folosii usor copy paste. si asa de simpatic a fost cand a zis "vedeti, cand intru la laborator, tusesc" :tease: A fost tare, mi`a placut de el la faza asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:tease: Nu toti profii sunt jegosi.. dar nu poti spune ca toti te prind copiind..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Profa de religie prinde super usor.

Aveam 14 lectii de inv ,( despre care nu am vb, pentru ca stam degeaba la lectie) dintr-un caiet special, iar colega mea de banca avea doua: unul era pe banca, iar celalalt era pe banca

Oricum a prins-o , da a luat9

 

Alte metode sunt sa scrii lectia cu pix fara pasta pe foaia pentru. lucrare(sa nu apesi f. tare ca vede profu). Daca esti fata sa porti fusta, cu ciorapi foarte fini, si pui fituica sub ciorapi, si tragi fusta. Iar profu no sa se gandeasca sa se uite sub fusta ta :tease: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna idee.. dar baietii ce fac ?? mai bine fac baietii o fituica.. si o pun intre picioare.. si cand trece profu printre banci apropie picioarele si nu se va vedea nimic.. good lucca all :tease: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosteam literele rusesti si scriam lectia pe banca! Nu sa-a prins nimeni niciodata!

Dar sa stiti ca copiam rar! Aveti grije, e periculos sa copiati;mai bine invatati cat puteti lectia!!! E mai bun un 5 decat un 2!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alta chestie interesanta cand iti da proful/profa lucrare pe randuri si tu stii exact subiectul de pe randul celalalt este sa schimbi randul dar bineinteles e foarte riscant daca te prinde..daca nu... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×