Sari la conținut
Forum Roportal
cyberax

Mi se blocheaza calculatorul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

lolo2009 a zis bine.

De cat e sursa si cine e producatorul?

Daca e o sursa ieftina care pe ea scri 300 - 400w atunci am gasit problema. :crazy:)

Aia mai mult de 250w nu are.

Editat de GigJoe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problema ta am avut-o si eu. dar am scapat de ea facand mici modificari la IE la tools.este un virus care se mai agata si cauzeaza aceste probleme.poti sa intri pe IE - Tools - Internet options - Programs - Manage Add-ons ,apare o lista si probabil o chestie care este ActivX (poate sa fie si alta chestie dar activx cel mai probabli),ii dai disable si ar trebui sa nu mai faca probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna!. as dori sa ma ajutati cu pc. problema este ca la orice joc 3d mi se blocheaza imaginea. isi revine cateodata sau cateodata nu. apoi isi da restart singur sau trebuie sa ii dau eu. daca puteti sa imi spuneti ceva sa fac......

multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna!. as dori sa ma ajutati cu pc. problema este ca la orice joc 3d mi se blocheaza imaginea. isi revine cateodata sau cateodata nu. apoi isi da restart singur sau trebuie sa ii dau eu. daca puteti sa imi spuneti ceva sa fac......

multumesc !

daca e nevoie va dau informatii despre computer :

- Intel® Pentium® 4PCU 3.00 GHz

- 512 MB of RAM

- BIOS : Pheonix - AwardBIOS v6.00PG

- Total memory : 256.0 mb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare.. .am si eu o problema cu calculatorul si am zis sa numai deschid un nou topic ca nu are sens

procesor intel celeron 3.2 Ghz,placa de baza intel P945 numai stiu sigur ce mai urmeaza dupa 5, 3 Gb DDRam 2, placa video Ati x550 512 Mb, hard disk western digital 500 Gb,sursa atx 450 W plus un cooler nou Arctic Freezer pro 7 Rev2....problema mea este ca imi statea procesorul la o temperatura in idle la 68 si cand intram pe mess 74 foarte mare...asta cand aveam coolerul cel vechi...acum cateva zile s-a blocat pur si simplu si nu a mai raspuns la comenzi...am incercat sa reinstalez windows xp sp2 si am stat aproximativ 15 ore ca sa se instaleze...acum dupa ce am schimbat coolerul cel vechi cu cel de mai sus doar o mica diferenta cred de vreo ora...am schimbat si memorii si hard...ce sa fie?sa fie procu pe duca sau de ce se incalzezte asa mult...aaa si precizez ca am cooler si care scoate aerul si fara laterale carcasei si un cooler 120 mm pus in lateral...pls help me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum vad,(cel putin dupa cum am gasit) , tu ai un procesor intel celeron d351 3,2 ghz. deci acest procesor este pe 90 nm, consuma mult , si se incalzeste mai tare. ai pus pasta termoconductoare pe procesor? iti recomand arctic silver as5. contine 99,9% argint pur. este foarte buna , daca o aplici cum trebuie atunci poti avea temperaturi mult mai mici.de asemenea verifica temperatura placii de baza , placii video. daca si placa video e incinsa poti pune pe ea o racire mai buna , macar un ventilator de 80 mm.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×