Sari la conținut
Forum Roportal
Desert_Rose

Ce mai cumparam pentru imbunatatirea ficatului.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cautand pe internet informatii despre aloe vera am dat peste site-ul http://www.flpaloevera.ro/aloevera.php.Am mai folosit si eu gelul de aloe pentru ca eu am o mare incredere in planta aceasta.Dar fiind medic ma cam doare inima sa o mai recomand la cineva cel putin in forma stabilizata de celebra firma FLP.Mi-am dat seama ca la mijloc este o conspiratie la nivel mondial,firma are o imagine impecabila, in spatele unei plante renumite, dar de fapt in spatele acestei fatade stau interesele meschine, banii, castigul de pe urma oamenilor creduli, prost informati, inocenti. Sunt foarte dezamagit despre aceasta descoperire.

 

M-am intristat de cand am descoperit ca si aloe vera gel are E-uri si inca unele foarte daunatoare organismului care sunt interzise in multe tari.

Daca studiati compozitia gelului veti vedea ca are:

E420 (sorbitol si sirop de sorbitol) este un indulcitor artificial si umectant care se obtine din glucoza sau prin sinteza; se foloseste in dulciuri, fructe uscate, hrana saraca in calorii, siropuri farmaceutice si este printre primii sapte conservanti utilizati la produsele cosmetice; nu este permis in hrana pentru sugari si copii mici deoarece poate provoca tulburari gastrice. Este permis in Romania .

E211 (benzoatul de sodiu) este folosit ca antiseptic, conservant alimentar si pentru a masca gustul unor alimente de calitate slaba; bauturile racoritoare cu aroma de citrice contin o cantitate mare de benzoat de sodiu (pana la 25 mg/250 ml); se mai adauga in lapte si produse din carne, produse de brutarie si dulciuri, este de asemenea prezent in multe medicamente; se cunoaste ca provoaca urticarie si agraveaza astmul. Asociatia consumatorilor din Piata Comuna Europeana il considera cancerigen, insa este permis in Romania .

E210 (acidul benzoic) se adauga la bauturi alcoolice, produse de brutarie, branzeturi, condimente, dulciuri, medicamente. Poate provoca crize de astm, in special la persoane dependente de medicatie, si poate reactiona, provocand hiperaciditate la copii. In urma testarii pe animale de laborator, a fost asociat si cu cancerul.

 

E330 - acid citric (sarea de lamaie), produce afectiuni ale cavitatii bucale si are actiune cancerigena puternica. Se gaseste in aproape toate sucurile din comert.Se găseşte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cautand pe internet informatii despre aloe vera am dat peste site-ul http://www.flpaloevera.ro/aloevera.php.Am mai folosit si eu gelul de aloe pentru ca eu am o mare incredere in planta aceasta.Dar fiind medic ma cam doare inima sa o mai recomand la cineva cel putin in forma stabilizata de celebra firma FLP.Mi-am dat seama ca la mijloc este o conspiratie la nivel mondial,firma are o imagine impecabila, in spatele unei plante renumite, dar de fapt in spatele acestei fatade stau interesele meschine, banii, castigul de pe urma oamenilor creduli, prost informati, inocenti. Sunt foarte dezamagit despre aceasta descoperire.

 

M-am intristat de cand am descoperit ca si aloe vera gel are E-uri si inca unele foarte daunatoare organismului care sunt interzise in multe tari.

Daca studiati compozitia gelului veti vedea ca are:

E420 (sorbitol si sirop de sorbitol) este un indulcitor artificial si umectant care se obtine din glucoza sau prin sinteza; se foloseste in dulciuri, fructe uscate, hrana saraca in calorii, siropuri farmaceutice si este printre primii sapte conservanti utilizati la produsele cosmetice; nu este permis in hrana pentru sugari si copii mici deoarece poate provoca tulburari gastrice. Este permis in Romania .

E211 (benzoatul de sodiu) este folosit ca antiseptic, conservant alimentar si pentru a masca gustul unor alimente de calitate slaba; bauturile racoritoare cu aroma de citrice contin o cantitate mare de benzoat de sodiu (pana la 25 mg/250 ml); se mai adauga in lapte si produse din carne, produse de brutarie si dulciuri, este de asemenea prezent in multe medicamente; se cunoaste ca provoaca urticarie si agraveaza astmul. Asociatia consumatorilor din Piata Comuna Europeana il considera cancerigen, insa este permis in Romania .

E210 (acidul benzoic) se adauga la bauturi alcoolice, produse de brutarie, branzeturi, condimente, dulciuri, medicamente. Poate provoca crize de astm, in special la persoane dependente de medicatie, si poate reactiona, provocand hiperaciditate la copii. In urma testarii pe animale de laborator, a fost asociat si cu cancerul.

 

E330 - acid citric (sarea de lamaie), produce afectiuni ale cavitatii bucale si are actiune cancerigena puternica. Se gaseste in aproape toate sucurile din comert.Se găseşte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna

despre aloe vera pot spune eu mai multe, si spun mai multe ptr. ca eu consum in momentul de fata asa ceva, am inceput ca si voi sa caut tot felul de naturiste ptr. sotul meu care are hep. b si uite asa am ajuns sa intru in posesia unei retete de aloe vera (de la un medic internist din buc).....,apoi am mers la distribuitorii de aloe vera care mi-au recomandat sa ma inscriu ptr. a lua aceste produse mai ieftin sunt cu 30%mai ieftine decat ce gasim noi pe net .

ptr. sot am luat:

aloe vera gel -700 000 ron si se iau cate 2 liguri dim si seara inainte de masa cu 30 min. si te ajunge cam o luna 1litru

forever lycium plus-2 pastile pe zi dupa gel si sotul ia cate 2 pastile pe zi (o cutie din asta ajunge 50 zile)si costa in jur de 1100 000

fields of greens-astea sunt in jur de 320 000 si se iau cate 2 pe zi dupa masa si la fel ajung in jur de 40 zile

sotul a inceput sa ia din 17 noiembrie plus ca mai ia si essentiale si liv 52 si el care nu a fost adeptul naturistelor recunoaste ca se simte mult mai bine, in sensul ca e plin de energie si nu mai are aceleasi dureri in partea dreapta.

....si ca sa vina sotului mult mai usor sa ia toate astea m-am apucat sa consum si eu gelul cu el....

...zilele astea o sa mearga sa faca si transaminazele si am sa va tin la curent cum au iesit, specific ca luna trecuta avea tgp 63 si tgo 34

 

sanatate multa si incercati orice credeti voi ca o sa va faca bine

 

 

SALUT

SUNT SI EU INTERESAT DE ACESTE PRODUSE

CE S-A INTAMPLAT CU SOTUL D-VOASTRA DUPA CURA CU PRODUSELE ALOE VERA?

SE SIMTE BINE

ANALIZELE SUN T MAI BUNE ACUM?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×