Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Beti Coca-Cola  

166 membri au votat

  1. 1. de cate ori...

    • o data pe saptamana cate un pahar
      7
    • in fiecare zi
      31
    • cand am pofta...adik f rar
      44
    • nu beau deloc cola
      26
    • sunt dependent
      16
    • nu am voie sa beau cu acid...da mai beau
      7
    • prefer pepsi
      35
    • ce gust are?
      0


Postări Recomandate

V-as propune sa beti apa ,ceai sau orice altceva, decat cola.Este groaznica pentru organism.

Cunosc pe cineva care a baut cola aproape 25 de ani..nici acum nu-i vine sa creada ,ca a reusit sa renunte la ea.Eu il admir,devenise un drog (comparatie poate prea exagerata)...si acum nici nu vrea sa mai auda de ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Beau Cola in fiecare zi... insa beau si sucuri naturale, si mai nou, Nestea cu lamaie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt dependenta de tot ceea ce inseamna cafeina.

 

 

HMMM...ce dependenta ai mai fi tu daca Coca Cola ar fi azi exact asa cum a fost in 1886 cand John Pemberton a inventat-o!Vezi tu,el era locotenet in armata Sudului si a fost grav ranit intr-o mare batalie din Georgia in urma careia a devenit dependent ca multi altii din razboi la morfina.

Era si un inventator amator si atunci ca sa nu mai foloseasca morfina,a inventat o..bautura in care in amestecul de ingrediente original creat de el,exista cocaina extrasa desigur din frunzele de coca.Era deci o bautura medicinala pe care a si patentat-o ca atare.Si un prieten cu care a creat bautura a numit-o..Coca Cola deci primul cuvant e numele frunzei de coca ce avea BAZA bauturii.Bautura a avut mare succes...medical si 1 an mai tarziu a fost cumparata de un tip care a inceput s-o exploateze solid in sensul de a o distribui national insa...pt. asta a schimbat compozitia si transformat-o in o bautura inofensiva...deci goodbye coca din ea:(

ca sa ii dea totusi un gust si sa faca cumparatorii dependenti de ea=vanzari,a introdus cafeina.

 

Acuma eu te intreb: n-ai vrea sa bei Coca Cola originala acum?:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HMMM...ce dependenta ai mai fi tu daca Coca Cola ar fi azi exact asa cum a fost in 1886 cand John Pemberton a inventat-o!Vezi tu,el era locotenet in armata Sudului si a fost grav ranit intr-o mare batalie din Georgia in urma careia a devenit dependent ca multi altii din razboi la morfina.

Era si un inventator amator si atunci ca sa nu mai foloseasca morfina,a inventat o..bautura in care in amestecul de ingrediente original creat de el,exista cocaina extrasa desigur din frunzele de coca.Era deci o bautura medicinala pe care a si patentat-o ca atare.Si un prieten cu care a creat bautura a numit-o..Coca Cola deci primul cuvant e numele frunzei de coca ce avea BAZA bauturii.Bautura a avut mare succes...medical si 1 an mai tarziu a fost cumparata de un tip care a inceput s-o exploateze solid in sensul de a o distribui national insa...pt. asta a schimbat compozitia si transformat-o in o bautura inofensiva...deci goodbye coca din ea:(

ca sa ii dea totusi un gust si sa faca cumparatorii dependenti de ea=vanzari,a introdus cafeina.

 

Acuma eu te intreb: n-ai vrea sa bei Coca Cola originala acum?:)

 

Hehe.

Stiam povestea, sunt doctor in devenire, ce naiba. :lol:

Si, initial, bautura era verde. ;)

 

Iti dai seama ca am chef de Coca originala acum.

Editat de Xylocaine
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×