Sari la conținut
Forum Roportal
andya

Ce mai cititi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vanatorul-de-furtuni-cronicile-lumii-de-

 

Este o carte pentru puberi, dar atat de bine scrisa incat poate fi citita de adulti.

Stilul steampunk fantasy.

Foarte bine scrisa, cu ilustratii placute, creativitate si imaginatie.

Daca v-au placut Pratchett, Gaiman sau Michael Ende, atunci veti afla in seria asta ceva original si captivant.

 

O recenzie aici:

alexa700.wordpress.com/tag/cronicile-lumii-de-margine/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anne Holt - Doamna Presedinte

Jose Saramago - Toate numele

Gheorghe Florescu - Confesiunile unui cafengiu

Editat de -olivia-
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa intreb ceva, dar fara sa imi sariti sa imi dati cu piatra-n obelari. cand aveti timp sa cititi? eu am pus mana pe o carte la recomandarea unui nene si nu apuc sa citesc din lipsa de timp. seara inainte de culcare e exclus, dupa cina ma bag pe canapea sa vad stirile zilei, scriu maica-mii, platesc facturi, am uit dupa x - y lucru care tre sa il cumpar si apoi incep sa casc. adorm in drum spre perna. in weekend gasim de facut ceva mereu, dar mereu! si nu pot naibii sa gasesc timp 'mort' sa zici ca pot sa ma asez sa citesc naibii cartea asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care calatoresc cu metro sau public transportation ... citesc!!!

 

Nici eu n-am timp dar mereu primesc reviste maghiare mai vechi si trec prin ele in mare viteza.

 

Langa cuvintele incrucisate mai ezit putin si e gata 10 magazine in cate ore ... la reciclat cu ei.

 

O cunostinta si-a scris autobiografia si mi l-a dat sa-l citesc si sa dau cu parerea ... l-am pus

intr-un loc asa de bun acum 3-4 ani, ca nu-l gasesc niciunde si nu l-am citit.

O sa moara si n-a fost publicat novela ei, care ar costa scump de editat si printat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca citesti socotind in timp, cam asa se intampla.
Daca citesti ca te-a "prins" cartea respectiva, nu numai ca iti faci timp (citesti in metrou, in autobuz, tren, whatever) dar o si termini repede.
Se gaseste juma de ora macar intr-o zi, daca iti place ce citesti.
Si pe forum citesti, nu?Cat timp petreci pe forum zilnic?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe forum e altceva lectura decat viata lui Napoleon Bonaparte in franceza sa-l citesti.   

 

Am fost bolnava cand am citit ultima oara o carte, am stat in pat.

 

Nu mai am nici rabdare sa tin cartea in mana.   Consider ca am citit destul in tinerete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

puteam sa jur ca asta cu forumul o sa fie un backfire :))

 

pe forum stau in autobuz, in timp ce imi fierbe ciorba, intre 2 masini bagate la spalat, dimineata cand astept sa se faca ora 7 sa plec la munca si tot asa. e on pagina mereu, dar nu inseamna ca-s gramada sa citesc ore in sir. ca sa ma apuc de citit o carte cum citesc forumul, mai bine lipsa. de atatea ori am inteles aiurea tema unui topic pt ca citeam in fuga, cu o carte parca nu imi vine sa fac asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau destul si pe forum dar nu la o sedere, am si eu multe de facut peste zi dar iau pauze de 5 minute si mai

citesc cate ceva, dar niciodata destul sa inteleg un topic ca lumea ca-l gasesc cu 3-5 pagini deja avansat.

 

Cred ca nici savantii nu citesc destul azi ca au suficient material audio/video din care se pot documenta. 

 

Fiica mea are de citit o tona de material ca stiintele farmaceutice nu se dezbat pe FB, dar inafara de cele

stiintifice pentru examinare, nu cred ca citeste nici ea nimic ca n-are timp si nici chef.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×