Sari la conținut
Forum Roportal
Cleric Prest

Celalalt Tata al Nostru

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Voi doi, Soimos si Dark Bringer tocmai de aceea snteti aici (si veti fi pana la moarte) ca sa vada lumea ca exista diavol incarnat in om si existenta Iazului cu Foc se justifica.

 

Isaiah 28:19

"Ori de c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi doi, Soimos si Dark Bringer tocmai de aceea snteti aici (si veti fi pana la moarte) ca sa vada lumea ca exista diavol incarnat in om si existenta Iazului cu Foc se justifica.

 

Isaiah 28:19

"Ori de c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi doi, Soimos si Dark Bringer tocmai de aceea snteti aici (si veti fi pana la moarte) ca sa vada lumea ca exista diavol incarnat in om si existenta Iazului cu Foc se justifica.

 

Isaiah 28:19

"Ori de c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, eu sunt tatal meu spiritual si o mica parte este d-zeu...de fapt cam 90%-10% chiar daca nu imi place sa recunosc, dar adevarul este adevar si nu o sa il resping niciodata, pentru ca adevarul este baza intregii morale...diferenta este ca dumnezeii nostri sunt diferiti, al tau este cel biblic si pe care il cunosti pe baza unor precepte prestabilite si pe care esti conditionat dinainte sa nu le pui in discutie (un fel de fanatism, dar cu alta tenta) pe cand la mine este un d-zeu pe care il intuiesc pe baza unui fond de echitate si adevar, pt ca de simtit nu pot, dar stiu ca este pe acolo pe undeva si am alte surse cu care sa imi dau seama de existenta lui...logica si deductia nu fac decat sa imi confirme ceea ce nu pot simt si sa exprim prin cuvinte......ca sa reusesti sa iti pastrezi integritate si sa nu te lasi sedus si prostit de atatia idioti sinistrii care umbla liberi pe planeta (popii in special si adeptii de culte) trebuie sa sacrifici anumite lucruri, dar sa nu le pierzi niciodata.....asa ca, da imi cunosc spiritul si tatal spiritual in sensul in care vrei tu sa zici ,nu este decat acel ceva care te indruma dar nu cum crezi tu....intrebarea ramane daca tu iti cunosti tatal spiritual? si nu ma lua cu biblii si profetii , incearca ceva de la tine daca poti

Bravo prietene.Si langa tine vor fi toti cei ce iubesc adevarul si resping minciuna.Adica legiunile de ingeri!Si ei vor depune marturie ca in sufletul tau esti pur si ai luptat pentru dumnezeu.

 

despre cei ca tine dark bringer Isaiah ne spune urmatoarele:

21"Apăraţi-vă pricina, - zice Domnul - arătaţi-vă dovezile cele mai tari", zice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ioanide, moartea e o iluzie, iar lumea materiala e o lume simulata, aici e eroarea care o faci.

 

Uite Isus are mila de tine:

 

Ioan

12:31. Acum este judecata acestei lumi; acum st

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ioanide, moartea e o iluzie, iar lumea materiala e o lume simulata, aici e eroarea care o faci.

 

Uite Isus are mila de tine:

 

Ioan

12:31. Acum este judecata acestei lumi; acum st

Editat de ioanide

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
haha nu credeam dar chiar stau singur in camera si rad de ce poti sa scrii (probabil ca asta iti va intari convingerea ca sunt diavol) e bine ca totusi mai ai simtul umorului

pai din moment ce ne trage pe toti ce conteaza ce mai alegi?

 

Nu ne trage pe toti, decat pe cei care folosesc parola pentru god mode.

 

Nu vezi ce zice?

 

Ioan

12:31. Acum este judecata acestei lumi; acum st

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stii care este celalat tata al nostru daca tot il cautati asa mult? este chiar sub ochii nostri:natura si viata, cautatil pe el acolo si dupa mai discutam,dedicati-va naturii si vietii dupa care poate poate o sa fim pe aceeasi lungime de unda...viata este o realitate care trebuie traita, nu e matrix,iluzis,mister sau biblie este pur si simplu o realitate...vrei sa faceti ceva care sa va aduca si satisfactie? atunci serviti viata si natura si incercati pe cat posibil sa faceti bine...dar nu , trebuie sa citam versete din carti si restul sa trecem la add to ignore.....viata nu este diablo sa te bati cu hoardele lui duriel,mephisto,diablo si ball sa ii invingi si dupa sa astepti urmatorul act...viata este pur si simplu o realitate atat de simpla si complexa in acelasi timp incat uneori devine de-a dreptul infricosatoare.....

 

Ne aflam pe un forum de spiritualitate din cate imi dau seama nu pe unul de natura si floricele de campii.

Daca tot crezi atata in natura, de ce scrii atatea mesaje pe forumul de paranormal si astrologie? Asa te indeamna duhul tatalui tau sataniel?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×