Sari la conținut
Forum Roportal
bab

Perusii, acei mici pasaroi galagiosi si simpatici.

Postări Recomandate

am o luna de cand am cumparat papagali perusi (de la o sarbatoare de aici in italia) ... am luat o pereche (baiat si fata) baiatu e verde si fata e galbena....ei 2 se inteleg ..fata face f multa galagie canta intr-una ...dar inca nu sau adaptat cu mine .. nu vine la mn, si cand bag mana fuge de mine ...am inteleg ca trebe sa am putina rabdare .... am agatat colivia pe un perete sus..si ii mai las sa zboare ..nu ii scot fortat ...dar totusi nu vine la mine ..sta sus pe o mobila si ma oftica .. nush ce sa-i ii fac ...aveti vreun sfat?

trebuie sai ti cit mai mult in mina si sa vorbesti cu iei ,sai ti putin infometati iar cind le dai de mincare sa le dai din palma si sai ti in mina sa manince din palma ta ,adica trebuie sai dresezi putin sai inblizesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
post-364720-0-10543500-1331910652_thumb.jpgBuna! ma numesc mihaela am 14 ani si am un perus de 8-9 luni pe nume coco..dar nu sunt sigur daca este fetita s-au baietel are ceromul albastru cu alb.. ;)

post-364720-0-58495100-1331910631_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna:)! Acum o saptamana mi`am cumparat si eu un perus , si imi este cam greu sa`mi dau seama ce este :-??.Am inteles k baieteii au narile de culoare albastra , iar fetitele de culoare maro.Asa este? :) Perusul meu are narile albastre , dar vanzatoarea a spus k este fetita :-??.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna:)! Acum o saptamana mi`am cumparat si eu un perus , si imi este cam greu sa`mi dau seama ce este :-??.Am inteles k baieteii au narile de culoare albastra , iar fetitele de culoare maro.Asa este? :) Perusul meu are narile albastre , dar vanzatoarea a spus k este fetita :-??.

Dacă năsucul este albastru e băieţel clar. Poate pui o poză cu el.

H9ymn peruşul tău e băieţel, să-ţi trăiască!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

post-365264-0-98564400-1332522040_thumb.jpg

Poate e prea micut sa`mi pot da seama ce este.

Ce dulce e! Să-ţi trăiască! Da, e băieţel. Am observat ceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am luat acel baton din colivie , pentru ca oricum nu se atingea de el :)).Vanzatoarea mi`a recomandat seminte Vitakraft.Nu stiu cat de bune sunt , dar am vazut ca ii plac :D.Mai am jumatate de punga :)).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am luat acel baton din colivie , pentru ca oricum nu se atingea de el :)).Vanzatoarea mi`a recomandat seminte Vitakraft.Nu stiu cat de bune sunt , dar am vazut ca ii plac :D.Mai am jumatate de punga :)).

Nu ştiu ce să zic cu seminţele de la Vitakraft. Eu le-am dat alor mei ani de zile seminţe de la Vitrakraft,

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o luna de cand am cumparat papagali perusi (de la o sarbatoare de aici in italia) ... am luat o pereche (baiat si fata) baiatu e verde si fata e galbena....ei 2 se inteleg ..fata face f multa galagie canta intr-una ...dar inca nu sau adaptat cu mine .. nu vine la mn, si cand bag mana fuge de mine ...am inteleg ca trebe sa am putina rabdare .... am agatat colivia pe un perete sus..si ii mai las sa zboare ..nu ii scot fortat ...dar totusi nu vine la mine ..sta sus pe o mobila si ma oftica .. nush ce sa-i ii fac ...aveti vreun sfat?

pai ce poti face e sa ii lasi sa se mai obisnuiasca cu tine,cu casa si cei din jur...treb sa ai rabdare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×