Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai ... in primul rand trebuie sa va ganditi ca aveti dorintele unei persoane de 20,20,40(etc) de ani, dar ca veti fi inchisi (exact ca intr-o inchisoare :dee) in corpul unui bebelus de 3 luni, de sase luni , a unui copil de 4,7,13 ani. Eu cred ca as innebuni. Desi ideea nu este chiar proasta. Mi-am imaginat si eu cum ar fi sa ma nasc din nou cu toate cunostintele, insa in contextul in care a fost pusa intrebarea mai bine ne-am gandi daca nu ar fi mai bine sa traim de 2 ori mai mult :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A.... Cat pentru cei care spuneau ceva de copilarie furata... Nu ar fi furata pentru ca mintea acelui copil ar fi deja matura, a celui ce deja a trait o viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in ceea ce priveste dorintele este adevarat ar fi exact ca intr-o cusca... in schimb copilaria nu si-o pot pierde decat cei care au avut asa ceva....si sunt unii care ar prefera sa se nasca cu inteligenta...decat sa treaca prin calvarul numit copilarie...va spun sigur!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar fi interesant, dar atat cat sa-mi dau seama daca imi place sau nu...probabil nu as repeta greselile pe care le regret acum, si intr-adevar ar fi pamantul un loc mai bun daca ar face toata lumea la fel...pe de alta parte as face toate lucrurile pe care mi le-as fi dorit sa le fac..copilarie, adolescenta...le-ar disparea farmecu', dar despre inocenta ce ziceati? e frumoasa, pacat ca nu suntem constienti de ea...dupa ce.."deschidem"ochii, devenim niste c***e ca toti ceilalti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai am si eu o intrebare dar DACA te-ai putea intoarce in timp cand ai muri si ai luao de la capat cu toate cunostintele pe care la ai??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum adica?...sa nu mai fiu micuta?...din toate punctele de vedere...graoznic...ar insemna sa nu mai fim puri deloc...niciodata...am fi mai tristi pentru ca am stii deja problemele din viata si neam stresa de mici cu ele...ih..nu miar placea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Puritatea, inocenta nu depind de cat de mare sau mic esti ci de ce gandesti! Si cum in povestioara noastra ne pastram toate capacitatile intelectuale si amintirile, puritatea si inocenta dispar din start!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Puritatea, inocenta nu depind de cat de mare sau mic esti ci de ce gandesti! Si cum in povestioara noastra ne pastram toate capacitatile intelectuale si amintirile, puritatea  si inocenta dispar din start!

 

Bingo! Asta am vrut sa spun si eu :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×