Sari la conținut
Forum Roportal
angelica_covase

Circ televizat

Postări Recomandate

. nu ma provocati, ca ma apuc sa modific mesajele....

 

 

Nu inteleg ,cum se pot modifica mesajele? de catre cine si cu ce drept? Credeam ca cenzura a murit . Iata ca m-am inselat,din pacate. Daca asa ceva este posibil intr-un loc care ca"" in poiana lui Iocan", fiecare este liber sa-si spuna parerile despre o anumita problema nu mai are rost sa ne mai intalnim pentru ca tot efortul nostru este superfluu. Sper ca a fost o gluma. Si in alta ordine de idei, unde vezi injurii intr-un text polemic.?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca esti mediocru asa vezi cum sa-a votat in parlament :)
Nu ti-am spus pana acum ca ai fi troglodit dupa aspectul avatarului pe care ti-la-ai ales, care din pacate reflecta pe deplin "personalitatea" ta de om al cavernelor care se exprima dupa cum si arata.

 

Acestea nu mi se par pareri despre o anumita problema... regulamentul este clar si este pentru toata lumea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus capat acestei dispute ignorandu-la pur si simplu pe respectivul individ..Nu are rost sa cheltuim mai multa energie decat este necesara pentru un fapt derizoriu.

Corect?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca esti mediocru asa vezi cum sa-a votat in parlament :)

 

Nu ti-am spus pana acum ca ai fi troglodit dupa aspectul avatarului pe care ti-la-ai ales. care din pacate reflecta pe deplin "personalitatea" ta de om al cavernelor care se exprima dupa cum si arata. Discursul tau are izul de ciorapi neschimbati cu saptamanile ai activistilor de partid din epoca de trista amintire. Pe vremea aceea era o vorba "vorbeste mult si prost ca un presedinte de C.A.pe".. Constat cu mahnire ca acei oameni erau nevinovati comparativ cu ineptiile pe care tot incerci sa ni le prezinti ca panseuri de o profunzime care nu depaseste negreata de sub ungiile tale. Si cu asta basta.Nu am sa te mai bag in seama de acum inainte. Nu meriti. Dialogand cu tine ar insemna ca m-as cobori la un nivel inacceptabil pentru mine. Ar fi ca si cum as arunca margaritare inaintea porcilor cum spune un dicton latin pe care tare mult m-as mira daca ai auzit de el. Cauta-ti alti interlocutori capabili sa-ti citeasca naivitatile izvorate din abisul gandirii tale fruste debitate pe post de analiza politica.

Adio si n-am cuvinte.

 

tata, dupa ce ma jignesti de-mi sar ochii spui ca nu-ti pui mintea cu cu unu ca mine :)

stilul inconfundabil al vostru, daca nu sunteti capabili sa raspundeti contratacati cu jigniri. nu esti singurul cu care am replici de genul asta.

eu unul nu te-am jignit, am spus "Daca". faptul ca mustele erau fix pe caciula ta nu-i problema mea :)

Recunosc ca poate nu m-am exprimat bine si-mi cer scuze. Dar asa cum pretinzi ca esti nu-ti da dreptul de a ma jigni.

N-am pretins ca fac analiza politica. Este doar o opinie de-a mea si daca poti sa-o combati cu argumente esti invitatul meu. daca o combati ca mai sus te descalifica din start de orice apreciere.

 

apropo de dictonul tau latin este de fapt din biblie "Nu dati cele sfinte cainilor, nici nu aruncati margaritarele voastre inaintea porcilor, ca nu cumva sa le calce in picioare si, intorcandu-se, sa va sfasie pe voi."

Propun sa nu te miri ca-la stiu.

Sa-ti "nuantez" un pic problema cu abuzul de neologisme. Si tata Ilici ma-nvartea in "meandrele concretului" ca sa-mi arate "sinergia faptelor" si n-am ametit nici la el si crede-ma nici la tine nu ametesc.

 

iar avatarul meu ce are? vroiai vre-un Adonis sau un van damme ca sa-ti reflecte personalitatea mea? nu comentez mai mult ca ar te ofuschezi si mi-ar parea rau

 

asa ca daca vrei polemica hai sa-o facem civilizat. daca nu, poti sa ma ignori linistit ca nu-mi faci nici-un favor daca ma bagi sau nu in seama

 

toate cele bune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Recunosc ca poate nu m-am exprimat bine si-mi cer scuze.

 

Bine. Accept scuzele tale in forma prezentata.(trec cu vederea intepaturile din context)

 

Cordial polemizand, as vrea sa remarci faptul ca toate parerile pe care le-am exprimat in cadrul acestei rubrici sau in altele au fost strict personale iar raspunsurile pe care le-am scris au fost strict la obiect fara sa fac remarci personale(spre deosebire de tine,uneori). Daca accepti sa dialogam in acest mod sunt de acord sa continuam "polemicie cordiale" vorba lui Paler.

 

Din punctul meu de vedere fiecare este liber sa sustina orice parere cu argumente valabile. Odata ce treci la argumente de genul" nu mai vorbesc cu tine ca mata-i tuberculoasa" inseamna ca implicit recunosti faptul ca esti depasit de situatie.

 

In ce priveste "meandrele concretului" sau "sinergia faptelor" mi-ar parea rau ca stilul meu sa fie atat de stufos incat sa fie confundat cu frumusetea inegalabila a eternei si fascinantei limbi de lemn vorbita cu atata gratie de

ex-presedintii nostri. Dar orice lucru este perfectibil si in lumina celor spuse de tine ma voi stradui de acum inainte sa fiu mai concis . Daca preferi pot raspunde si eu cu o propozitie sau o interjectie cum fac o buna parte din forumistii premianti cu mii de mesaje la activ.

 

 

 

:dee :dee :dee Si cum spunea matusa Mariuca "cele rele sa se spele ,cele bune sa se-adune" asa si eu acum in prag de sarbatori Iti doresc toate cele bune si :dee :dee :dee CRACIUN FERICIT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Recunosc ca poate nu m-am exprimat bine si-mi cer scuze.
un bumerag irosit... oricum nu tineam mortis....

 

Bine. Accept scuzele tale in forma prezentata.(trec cu vederea intepaturile din context)

 

intepaturile din context au venit din "instinctul de aparare" :) la virulenta mesajului tau...

 

Cordial polemizand, as vrea sa remarci faptul ca toate parerile pe care le-am exprimat in cadrul acestei rubrici sau in altele  au fost strict personale iar raspunsurile pe care le-am scris au fost strict la obiect fara sa fac remarci personale(spre deosebire de tine,uneori). Daca accepti sa dialogam in acest mod sunt de acord sa continuam "polemicie cordiale" vorba lui Paler.
nu am inteles aici. tu ai pareri personale spre deosebire de mine care am remarci personale?

Si da, sunt de acord sa polemizam la obiect. eu unul credeam ca asta am facut.

 

Din punctul meu de vedere fiecare este liber sa sustina orice parere cu argumente valabile. Odata ce treci la argumente de genul" nu mai vorbesc cu tine ca mata-i tuberculoasa" inseamna ca implicit recunosti faptul ca esti depasit de situatie.

 

Si cu asta basta.Nu am sa te mai bag in seama de acum inainte. Nu meriti. Dialogand cu tine ar insemna ca m-as cobori la un nivel inacceptabil pentru mine.
nu te contrazici aici un pic...?

 

 

In ce priveste "meandrele concretului" sau "sinergia faptelor" mi-ar parea rau ca stilul meu sa fie atat de stufos incat sa fie confundat cu frumusetea inegalabila a eternei si fascinantei limbi de lemn vorbita cu atata gratie de 

ex-presedintii nostri. Dar orice lucru este perfectibil si in lumina celor spuse de tine ma voi stradui de acum inainte sa fiu mai concis . Daca preferi pot raspunde si eu  cu o propozitie sau o interjectie cum fac o buna parte din forumistii premianti cu mii de mesaje la activ.

 

sarim de la o extrema la alta?

 

:dee  :dee  :dee Si cum spunea matusa Mariuca "cele rele sa se spele ,cele bune sa se-adune" asa si eu acum in prag de sarbatori Iti doresc toate cele bune si  :dee  :dee  :dee CRACIUN FERICIT

 

la fel si tie si tot ce-ti doresti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Recunosc ca poate nu m-am exprimat bine si-mi cer scuze.
un bumerag irosit... oricum nu tineam mortis....

 

Daca a fi politicos consideri ca este un bumerang irosit citeste te rog cu atentie motto-ul paginii de start a forumului.

 

 

 

 

 

nu am inteles aici. tu ai pareri personale spre deosebire de mine care am remarci personale?

 

Am vrut sa spun ca spre deosebire de tine, raspunsurile mele se refera strict la obiect , pe cand ale tale contin si remarci la persoana preopinentului care nu-si au locul intr-un dialog civilizat .Poate nu m-am facut bine inteles.Fac cuvenita precizare.

 

Am vrut sa spun ca parerile mele sunt sustinute cu argumente la obiect si nu cu argumente "ad personam" cum faci tu uneori. Modul tau de a pune problema in pagina este agresiv si asta nu imi place. Argumentatia contra poate fi sustinuta si elegant fara apelative descalificante.

 

Si da, sunt de acord sa polemizam la obiect. eu unul credeam ca asta am facut.

 

Din punctul meu de vedere nu ai facut o discutie la obiect datorita subiectivismului argumentatiei tale. Sunt convins ca de acum inainte ,o data ce am stabilit cadrul de desfasurare al "ostilitatilor" vom putea avea un dialog obiectiv in legatura cu problemele care ne intereseaza.

 

In asemenea conditii sunt intodeauna deschis oricarui dialog civilizat.

 

Din punctul meu de vedere fiecare este liber sa sustina orice parere cu argumente valabile. Odata ce treci la argumente de genul" nu mai vorbesc cu tine ca mata-i tuberculoasa" inseamna ca implicit recunosti faptul ca esti depasit de situatie.

 

Am explicat aceasta afirmatie cateva aliniate mai sus.

 

Si cu asta basta.Nu am sa te mai bag in seama de acum inainte. Nu meriti. Dialogand cu tine ar insemna ca m-as cobori la un nivel inacceptabil pentru mine.
nu te contrazici aici un pic...?

 

Nu vad unde este contradictia.In conditiile respective nu eram de acord sa continui un dialog . Acum ca am ajuns la un "modus vivendi" putem dialoga fara probleme.

 

 

In ce priveste "meandrele concretului" sau "sinergia faptelor" mi-ar parea rau ca stilul meu sa fie atat de stufos incat sa fie confundat cu frumusetea inegalabila a eternei si fascinantei limbi de lemn vorbita cu atata gratie de 

ex-presedintii nostri. Dar orice lucru este perfectibil si in lumina celor spuse de tine ma voi stradui de acum inainte sa fiu mai concis . Daca preferi pot raspunde si eu  cu o propozitie sau o interjectie cum fac o buna parte din forumistii premianti cu mii de mesaje la activ.

 

sarim de la o extrema la alta?

 

Nu. Departe de mine gandul.Dar eu sunt mai nou pe "aicea" si am sesizat ca asta e moda.Raspunsuri scurte, daca se poate o interjectie sau o mirare (ca proasta la mormant) si gata am bifat un raspuns, sunt in top,profesor doctor,sensei, ultramarin sau cine mai stie ce. In naivitatea mea credeam ca cei care scriu au intr-adevar ceva substantial de spus, dar cum la pomul laudat sa nu te duci cu sacul,recunosc ca m-am inselat (cu mici exceptii).

 

:dee :dee :dee Inca o data LA MULTI ANI si CRACIUN FERICIT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bumerangul mentionat de mine se referea la cu totul altceva. Nu la faptul ca imi pare rau ca mi-am cerut scuze, doamne fereste :) Ma refeream la bumerang la faptul ca uneori se-ntoarce... in fine.

 

In primul meu mesaj in afara faptului ca te-am facut mediocru, cu "daca" in fata, nu a fost nimic agresiv la persoana ta. Si pentru acel lucru mi-am cerut scuze.

 

Si ultimul punct, eu vb de prea multe neologisme si sofisme folosite, nu de abundenta de cuvinte.

Daca ai urmarit ce am scris pe aici, nici eu nu scriu un mesaj dintr-o propozitie.

 

Cred totusi ca am plicisit lumea de aici cu polemica noastra. Daca esti bun putem reveni la ce am scris in primul mesaj stergand prima propozitie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine. Dar putin mai tarziu,pentru ca ma cheama fata mea sa impodobim pomul de craciun. Eu vreau sa cred ca atunci cand se intampla acesta bucurie ,duhul bun coboara asupra tuturora. De aceea iti doresc sincer Sarbatori Fericite :dee :dee :dee

 

Si daca esti de acord sa reluam dialogul ceva mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine. Dar putin mai tarziu,pentru ca ma cheama fata mea sa impodobim pomul de craciun. Eu vreau sa cred ca atunci cand se intampla acesta bucurie ,duhul bun coboara asupra tuturora. De aceea iti doresc sincer Sarbatori Fericite :dee  :dee  :dee 

 

Si daca esti de acord sa reluam dialogul ceva mai tarziu.

 

Stai linistit, nu acum :)

Si eu ma duc la coada-n carefour :)

Si oricum, cat ne-am certat noi pe aici postul meu de atiunci nu mai este de actualitate :) Mai ales ca PUr-ul a semnat deja cu Alianta :)

 

Sarbatori fericite si tie si tot ce-ti doresti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×