Sari la conținut
Forum Roportal
acidcromaticle

Piramidele din Egipt

Postări Recomandate

Pai am zis in postare ca este un articol!!!!!!!!!!

ESTI CHIOARA!!!!!!!!SAU DOAR ........dummy!!!!

 

Esti tu vreo experta in grupuri "pluridisciplinare" sau ai publicat tu ceva????

Am postat articolul .... pentru ca mi se pare ca este foarte bine pus la punct...Are multe date care pot fi validate....si din cate stiu eu....sunt valide!

 

 

Te-ai uitat si tu la vreo 2 , 3 documentare de pe Discovery...si vii si pe topic si te contrazici cu toti care incerca sa spuna ceva mai de doamen ajuta.........ca ceea ce te-au invatat pe tine la scoala......si presupun ca prietenii tai academicieni...mai ales "expertu" in fizica de langa tine....ca-s la fel ca tine.........INDOCTRINATI IN STIINTE VALIDATE NUMAI DE CREIERE MOARTE CARE DE FIECARE DATE CAND SUNT PUSE FATA IN FATA CU DOVEZI SI IPOTEZE CONTRADICTORII INFORMATIILOR MANARITE DE MASONII ACADEMICIENI>>>>TAC DIN GURA>>>>SAU IRONIZEAZA PRECUM INCERCI TU SA FACI CU UNU SI ALTU CARE A AFLAT SI EL SARACU O INFORMATIE MAI "paranormala" ....but nonetheless...valida din punct de vedere stiintific si antropologic...

 

DECI NU TE MAI BATE CU PUMNU IN PIEPIT PENTRU O AMARATA DE "COLECTIE" DE INFORMATII DE PRIN REVISTA CIAO TV < COSMOPOLITAN < DISCOVERY < NATIONAL GEOGRAPHIC>>>>>si alte ...cum zicea cineva....CACATURI DE DUZINA!!!

 

 

cauta sa faci paralele intre diferitele patternuri informationale care sunt eidentiate in articol.........si daca nu reusesti prin logica ta innebunitoare sa tragi8 concluzii exterioare dogmaticii de proasta calaitate cu care te lauzi.........inseamna ca esti.... :airkiss:

Si cand a avut loc diliviul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai am zis in postare ca este un articol!!!!!!!!!!

ESTI CHIOARA!!!!!!!!SAU DOAR ........dummy!!!!

Problema este ca tie ti se pare logic si "pus la punct" tot ce scrie acolo, probabil din cauza ca esti dummy... sau pur si simplu un zero la capitolul istoria Egiptului antic. :P

Esti tu vreo experta in grupuri "pluridisciplinare" sau ai publicat tu ceva????

Am postat articolul .... pentru ca mi se pare ca este foarte bine pus la punct...Are multe date care pot fi validate....si din cate stiu eu....sunt valide!

Draga, am cerut in mod normal sa aflu numele "cercetatorilor" care au lucrat la acest "proiect". ce ti se pare neobisnuit? vreau sa stiu cine sunt, cum ii cheama si ce studii au, si daca au vreo tangenta cu antichitatea sau arheologia... probabil ca au tangenta cu paranormalul... :roll: SI da, sunt specializata pe acest domeniu.

Te-ai uitat si tu la vreo 2 , 3 documentare de pe Discovery...si vii si pe topic si te contrazici cu toti care incerca sa spuna ceva mai de doamen ajuta.........ca ceea ce te-au invatat pe tine la scoala......si presupun ca prietenii tai academicieni...mai ales "expertu" in fizica de langa tine....ca-s la fel ca tine.........INDOCTRINATI IN STIINTE VALIDATE NUMAI DE CREIERE MOARTE CARE DE FIECARE DATE CAND SUNT PUSE FATA IN FATA CU DOVEZI SI IPOTEZE CONTRADICTORII INFORMATIILOR MANARITE DE MASONII ACADEMICIENI>>>>TAC DIN GURA>>>>SAU IRONIZEAZA PRECUM INCERCI TU SA FACI CU UNU SI ALTU CARE A AFLAT SI EL SARACU O INFORMATIE MAI "paranormala" ....but nonetheless...valida din punct de vedere stiintific si antropologic...

 

DECI NU TE MAI BATE CU PUMNU IN PIEPIT PENTRU O AMARATA DE "COLECTIE" DE INFORMATII DE PRIN REVISTA CIAO TV < COSMOPOLITAN < DISCOVERY < NATIONAL GEOGRAPHIC>>>>>si alte ...cum zicea cineva....CACATURI DE DUZINA!!!

 

 

cauta sa faci paralele intre diferitele patternuri informationale care sunt eidentiate in articol.........si daca nu reusesti prin logica ta innebunitoare sa tragi8 concluzii exterioare dogmaticii de proasta calaitate cu care te lauzi.........inseamna ca esti.... :airkiss:

R

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cand a avut loc diliviul?

 

 

 

Dupa informatiile aflate in mai toate culturile mari .... se vorbeste de un cataclism cu diferite efecte in diferite locatii geografice...aprox. acum 10000-11000-12000 ani. Nu zice nimeni cu precizie ....dar si asa este destul pentru a intelege anumite lucruri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu cat de greu e sa faci pe cineva dogmatic(religie,stiinta falsa,idei stupide etc.)sa inteleaga ceva ce este logic si evident. De fapt asta este motivul pentru care nu avem parte in ziua de azi de grupuri de "initiati" stabile si bine calibrate in energie si eruditie , cautatoare si "generatoare" de libertate.

Cele care exista sunt de-a dreptu stupide si dogmatice ( am fost initiat in cateva (Grudjieff , Rastafarieni , AGEAC si alte grupuri.....dar vai si amar de ei...cand am vazut cat de dogmatici sunt m-am umflat... :P ...si am inceput sa ma auto-educ prin propria mea sincronicitate informationala).

Mult timp am fost insetat de apartenenta la un grup puternic care sa faca ceva cu adevarat pentru ei si pentru cei din jur....dar imediat mi-a fost sparta iluzia cand am "gustat" realitatea...

In "patternurile-sociale-spirituale" dai de cateva categorii....care toate is vai de mama lor....New-Age-isti , Anti-Conspirationisti , asa zisi Initiati in Magie Alba si Neagra , Masoni , Academicieni si Experti in ...sanki...stiinte , si tot felul de "secte" care mai de care , inutile in contextul Adevarului si accelerarii lui in Constiinta Umana.

Dar nu mi-a picat rau experienta asta...pentru ca m-a invatat ca adevarata cale de eliberare si de mentinere a libertatii este sincronicitatea individuala! Cel putin in cazul meu.

 

 

 

Imaginile pe care le-ai postat au multa putere. Din perspectiva mea puterea lor se trage din combinatia chimica a vopselelor cu care au fost realizate. Chiar si dupa atata timp calitatea lor este impresionanta. Imaginea reprezentata , zic eu , este reprezentarea "cuiva" care se afla in centrul unui vortex mentinut cu ajutorul acelor mici "entitati" ce reprezinta surse de mentinere si calibrare a "vortexului". Ar putea fi elementali. Ele-MENTALI se refera la acele inteligente pur mentale care se regasesc in procesele naturii. Ei nu se rezuma numai la Pamant , Apa , Aer ,Foc si Lemn ( sau materie biologica) ci si la legaturile dintre spectre vibrationale si diferite structuri-energetice. Doar sunt Mentali si fac parte din Mintea lui Dumnezeu sau MultiVers.

La un moment dat aflasem o chestie tare. Faptul ca Atlantii foloseau elementalii intr-un context mai putin raspandit. Ei creau roboti sau structuri tehnologice bazate pe aminoacizi si pentru a-si finaliza creatia , introduceau in aceste structuri tehnologice.....Ele-Mentali. Astfel dispunea de fiinte extrem de potente.

 

Nu era o treba "de bun simt" , dar trebuie apreciata ingeniozitatea.

Presupunand ( pentru mine e mai mult decat presupunere ) ca ante-egiptenii sunt descendetii directi ai atlantilor...cu siguranta ca nu se aflau departe de astfel de "ritualuri".

 

Anyway.... tehnica de a crea imagini prin folosirea unor anumite componente chimice...vopsele in terminologia unui academician antropolog.....si alchimie in terminologia unui mistic... ( adevarata stiinta egipteana se numeste ALKEMESTRA - stiinta transmisa de la atlanti la pre-egipteni) , se bazeaza pe stiinta conductibilitatii energetice.

 

Un sigiliu sau imagine simbolica ( in sens real ) are o putere inmiita prin faptul ca este construit/a prin crearea unei "paturi" conductibile de energie telurica si/sau cosmica. Acelasi lucru este valabil si pentru sigiile folosite in magie , precum sigiliile din Claviculele lui Solomon. Ele ori sunt create pe/din argint , aur , cupru etc.

 

Gradul de conductibilitatea se gaseste in metalele pamantului , cam asa:

1. Argint

2. Cupru

3. Aur

 

Desigur , exista procese alchimice sau tehnologice ( depinde unde te afli si ce stii ) de creare a "metalelor exotice"...precum aurul monoatomic , argintul monoatomic....etc. .... metale de-a dreptu' impresionante in potenta lor energetica.

 

Chiar ma gandeam la acele "bratari dacice" recuperate de curand si expuse la nu stiu ce muzeu din Bucuresti.

Vorbeau despre ele de parca erau simple bijuterii. Habar nu au de puterea pe care un astfel de "obiect al puterii" o are si de capacitatea unui om care le poarta de a influenta Campul Cuantic si de a-si mentine constructia bio-genetica intr-o stare impecabila. Daca tinem seama si de faptul ca prin incheieturile mainilor trec toate meridianele/nadisurile corpului electro-magnetic. Mentinute intr-o stare armonioasa , regenerarea continua a corpului este asigurata si genele ( artificial create ca si secvente informationale de generare a functiei de reducere gradata a regenerarii ) "mortii" sunt inhibate. Astfel longevitatea creste si................

 

Am cam deviat. :roll:

Tare misto... imaginea!

 

post-101334-1198159167_thumb.jpg post-101334-1198159188_thumb.jpg

 

 

Erectia....cred ca vine de la excitabilitatea energetica.... :P

 

 

....si femeia si barbatul au "entitati" "anexate" la partea genitala....posibili a fi sucubi/incubi...sau cresterea potentei energetice...

Conceptul de Ens-Seminis ("samanta individuala" )feminin si masculin....cred ca se potriveste cel mai bine...

Sa nu uitam ca in antichitate sexualitatea era privita si practicata ca si "stiinta" sacra...

Ritualurile de magie sexuala erau cele mai puternice la acea vreme.

Ce ne-a ramas este Stiinta Tantra si diferite manuscrise iudaice ,egiptene , sumeriene etc. care vorbesc mai codat despre aceasta actiune.

 

 

Este extrem de interesant ce ai scris si il simt cat se poate de real.....Insa nu putem sa pretimdem nici unul dintre noi(nici macar tu Enki care ai studiat istoria o viata) ca stim adevarul total si ca altceva nu mai poate fi descoperit...asta e dovada de nesimtire...Infinitus a postat ceea ce a postat pt ca el stie mai bine ca oricine ca a ajumge pe acest pattern informational este o munca asidua de zi cu zi...iar eu care il cunosc stiu ca a facut din cunoastere un mod de viata si ca este motivul pt care se trezeste in fiecare dimineata...Vreau ca acest mesaj sa ramana pt ca nu a fost scrisi pt cei care nu vor sa se debarasaze de gunoiul informational oficial ci a fost scris pt cei care isi doresc sa uneasca cat mai multe parti din puzzelul adevarului! Nu lasati ca moralitatea stupida si informatiile si mai stupide sa va umbreasac judecata launtrica, judecat inimii....cea intuitionala....cea adevarata! Hai sa lasam orgoliul la o parte si sa respectam munca unui om care putea foarte bine sa taca si nu sa va serveasca pe tava o informatie pt care el a ajuns doar dupa mult timp de cercetare.....Voi o aveti din start nu trebuie decat sa dati click pe tema....Asa ca macar putin respect.... :airkiss:

Editat de Subarah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

R

Editat de Infinitus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:airkiss: venind din partea ta, toata polologhia aia este egal cu zero. In primul rand nu sunt profesoara pentru ca 1:nu am vocatie, informatia pe care o asimilez nu am talentul sa o dau mai departe si 2: salariul e de mizerie. Probabil ca tu ai avut probleme cu invatatura, de ai un ghimpe impotriva profesorilor, cate clase ai terminat, de curiozitate?

Legat de "trezirea" prezentata de tine... ce pot sa spun, am ras cu lacrimi. Atatea cuvinte goale care ambaleaza un mare NIMIC. Esti ca un mare balon de sapun, te umfli cu aer, de ascunzi sub cuvinte multe si inutile pentru ca nu esti in stare sa exprimi o idee simplu. Probabil pentru ca nici tu nu intelegi ce scrii acolo, si preiei de la altii. Asta este, probabil ca la batranete o sa te trezesti si tu si o sa realizezi cat de ridicol esti cu pretentiile tale "paranormale".

Cel care a scris articolul asta care te-a dat pe tine pe spate, habar nu are de Egipt, din moment ce sustine ce sustine acolo. Cel mai probabil ca a inventat totul pentru a sustine ipoteze fanteziste ale ocultistilor, nu ar fi primul nici ultimul care inventeaza dovezi. Asa ca "sincronicitatea" asta cu care ii dai in stanga si dreapta te-a pacalit.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O idee simpla!

 

 

ESTI PROASTA! ESTI REA!( si nu in sens inteligent)

...si esti degeaba in contextul mare al lucrurilor...

 

 

Apropo....Vise "Frumoase" in fiecare noapte deacum incolo.....Sper sa ma recunosti....O sa ma distrez bine!... :airkiss:

 

...sper sa nu te superi ca o sa ma joc cu intimitatea ta!...

 

 

 

simplu! nu?

Editat de Infinitus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ritualuri de magie sexuala a pre-egiptenilor...

Gnetica putin modificata...

 

post-101334-1198170881_thumb.jpg

 

 

Rasa "superioara" inchinand perpetuarea genelor....

 

 

post-101334-1198170862_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-ai uitat si tu la vreo 2 , 3 documentare de pe Discovery...si vii si pe topic si te contrazici cu toti care incerca sa spuna ceva mai de doamen ajuta.........ca ceea ce te-au invatat pe tine la scoala......si presupun ca prietenii tai academicieni...mai ales "expertu" in fizica de langa tine....ca-s la fel ca tine.........INDOCTRINATI IN STIINTE VALIDATE NUMAI DE CREIERE MOARTE CARE DE FIECARE DATE CAND SUNT PUSE FATA IN FATA CU DOVEZI SI IPOTEZE CONTRADICTORII INFORMATIILOR MANARITE DE MASONII ACADEMICIENI>>>>TAC DIN GURA>>>>SAU IRONIZEAZA PRECUM INCERCI TU SA FACI CU UNU SI ALTU CARE A AFLAT SI EL SARACU O INFORMATIE MAI "paranormala" ....but nonetheless...valida din punct de vedere stiintific si antropologic...

 

DECI NU TE MAI BATE CU PUMNU IN PIEPIT PENTRU O AMARATA DE "COLECTIE" DE INFORMATII DE PRIN REVISTA CIAO TV < COSMOPOLITAN < DISCOVERY < NATIONAL GEOGRAPHIC>>>>>si alte ...cum zicea cineva....CACATURI DE DUZINA!!!

 

faina expunerea asta despre piramide....

... cred ca responsabilii vor observa raportul piramidelor umane inter-relationale...si mai ales nobletea inegalabila a adresarii...si cu care sustii ideile...

..da masonii cu ce au gresit in povestea asta cu piramidele, ca nu mai inteleg, au falsificat mastile alea de pe fresce, au masluit ouale de Ibis sa iasa lupi, sau ce ce au calcat stramb...

 

 

.... ca vad ca literele is asa cum pui tu in poza, ce sa schimbe oamenii aia ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu are rost sa ma cert aiurea cu oameni "cunoscatori".....in continuare postez niste linkuri ce reprezinta un documentar foarte ine pus la punct care prezinta , foarte detaliat , Fragmente foarte mari din Cunoasterea si Realizarile Egiptului despre care nu se vorbeste niciodata in emisiuni...sanki....cu tema siintifica....si carti de duzina puse langa manualele scolare....

 

Cel care a realizat filmul este un erudiat ce a studiat foarte multi ani Egiptul....un antropolog rebel....care isi bazeaza si potriveste cunoasterea pe/cu informatiile unui om insetat de descifrarea misterelor EGIPTULUI PRE-DINASTIC , si anume R. A. Schwaller de Lubicz ( luat de pe wikipedia : Ren

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×