Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Carti noi sau de la anticariat ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu postezi o lista cu cartile pe care le ai? :P De fapt,mai bine trimite-mi un pm.Daca vrei :lol:

 

Mai bine vinde-le singur pe www.okazii.ro sau alte site-uri , la un anticariat ti-ar da mai putin pe ele decat cu cat ai putea sa le vinzi tu .

 

Varianta cu vanzarea pe okazii.ro este intradevar una buna.

Eu nu am avut de vandut ci am cumparat de acolo.O cautare dupa niste titluri pe care nu le gaseam nicaieri m-a dus direct acolo.Sant mai multe variante cum ar fi licitatia, petul fix. etc..Eu am cumparat o carte la pret fix si pentru una am licitat.Pretul il pui tu cat doresti iar dac nu se vinde poti sa reduci.Cred ca unii si-au facut asa un fel de anticariat online.O persoana de la care am cumparat avea puse la licitatie 450 de titluri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Varianta cu vanzarea pe okazii.ro este intradevar una buna.

Eu nu am avut de vandut ci am cumparat de acolo.O cautare dupa niste titluri pe care nu le gaseam nicaieri m-a dus direct acolo.Sant mai multe variante cum ar fi licitatia, petul fix. etc..Eu am cumparat o carte la pret fix si pentru una am licitat.Pretul il pui tu cat doresti iar dac nu se vinde poti sa reduci.Cred ca unii si-au facut asa un fel de anticariat online.O persoana de la care am cumparat avea puse la licitatie 450 de titluri.

 

 

:- Si eu imi cumpar des de acolo.Sunt foarte multe carti care nu se mai gasesc in librarii.Si foarte multe persoane care au sute de carti de vanzare pe acel site.In total,pe site sunt aprox. 12.000 de carti . :P

 

Da` vad ca cine a creat topicu` nu mai posteaza :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am asistat odata, cand ma uitam intr-un anticariat dupa niste carti, la o scena in care doi batrani au venit cu un dictionar, sa-l vanda la anticariat, si nu prea s-a negociat pretul, li s-a oferit un pret si gata. Nici nu era prea mare pretul ala, dar ei au acceptat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Planta despre care spui in semnatura ta se numeste spanz, nu spaz. Scuze de :spiteful:

 

On -- am si carti noi, si de la anticariat. Imi plac anticariatele, mi-am luat multe carti de la anticariate, niciodata nu m-a deranjat sa cumpar carti de la un anticariat. Desi mai nou mi-am luat carti numai din librarie, ca n-am un anticariat pe aproape.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anticariatele? N-am vazut decat in filme. La mine, anticariatele se gasesc, vara-iarna la colt de drum. Si daca cumpar 2 carti, am reducere!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost vineri, ca sa-mi caut o culegere de fizica 8)

 

Numai la anticariat am gasit cacatul ala de culegere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general cand trec pe strada si vad un anticar incetinesc pasul si daca este ceva ce imi atrage atentia ma opresc si cumpar. Si din librarii la fel, nu am cautat ceva anume intr-una din aceste doua locatii, dar mi-am cumparat carti interesante la preturi bune. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bun anticariat de pe internet il puteti gasi la Anticariat - Coltul Colectionarului

 

Peste 15.000 de titluri in stoc, de la romana de dragoste si aventuri pana la carti tehnice si carti de religie. Si o surpriza pentru cei

 

care intra de pe acest forum : introduceti codul promotional "bookb" la crearea contului si aveti REDUCERE 20% la orice comanda

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×