Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As intra in sevraj !!! :doh:

Apoi m-as apuca de altceva, fiindca - nu-i asa ? - suma viciilor trebuie sa ramana constanta. 8)

 

 

Interesanta conceptie !

 

Si eu m-am lasat de fumat insa nu m-am gandit sa fac altceva in loc de ... fumat !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesanta conceptie !

 

Si eu m-am lasat de fumat insa nu m-am gandit sa fac altceva in loc de ... fumat !!!

cum ai reusit sa te lasi de fumat, daca asta am inteles. 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum ai reusit sa te lasi de fumat, daca asta am inteles. 8)

Vointa iti trebuie, dar eu nu am si asa ceva si nici macar nu vreau sa ma las de fumat.

Mama mea, fumatoare inraita, cu peste 35 de ani la activ, s-a lasat de la o zi la alta. Era intr-o localitate mica si a uitat sa-si duca tigarile preferate cu ea. Avea doua in pachet. A zis ca altceva nu fumeaza si in cazul asta se lasa pentru ca vrea sa mai stea o saptamana acolo si n-are cine sa ii duca tigari. A trecut un an si cateva luni si nu a pus gura pe o tigara. Slava D-lui!

 

as incerca orice, da tocmai patrunjel ti-ai gasit?!

ma gandeam la patrunjel verde :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum ai reusit sa te lasi de fumat, daca asta am inteles. 8)

 

 

 

Mi-a fost foarte usor. Am pierdut gustul si mirosul in mare parte din cauza fumatului !!!

 

Am hotarit ca n-are rost sa fumez daca nu-i simt nici un gust si deja fumul ma deranja la ochi.

 

Pe loc am stins tigara si am intrat in casa, doar in curte fumam si in masina mea, niciodata in casa.

 

M-am spalat foarte bine pe dinti si pe limba sa nu mai am acel miros de tabac in gura, am aruncat la gunoi scrumierele insa mai am si azi ultimul pachet din care am fumat. L-am lasat in sertar unde era mereu, cred ca ma simteam mai sigura de mine !?!?! ca este o filizofie cu lasatul de fumat. Toti credem ca nu mai apartinem unei societati sau anturaj !!! Dispare cu zi ce trece. Eu n-am avut nici o problema majora !!!

N-am mestecat nimic ca niciodata n-am fost obisnuita sa fac asta, am baut si mai putina cafea ca alcool

n-am baut la fel decat de ocazii foarte mari. Sotul nu fumeaza de peste 10 ani, fiul n-a fumat deloc, fiica

s-a lasat mai demult cu sotul ei, eu doar de 2 ani si jumatate.

 

Daca te hotaresti ca nu mai vrei sa mirosi urit de tigara si fum din par si pana-n papuci, va fi mai usor.

O sa faci o diferenta in gura ca mereu te vei spala sa numai simti acel miros care va fi mai scarbos pe zi ce trece. Sa nu pui niste bani separat ca si cum ai cheltui pe tigari !!!

Sa nu-ti faci nici un program unde se vorbeste de tigara si fumat.

Eu dupa 2 luni m-am dus in ROMANIA !!! unde toata lumea fuma, doar eu NU !!! Ma tenta in Bar sa fumez noaptea, dar n-am facut pasul. Acum mi se pare ca si cum n-as fi fumat niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a fost foarte usor. Am pierdut gustul si mirosul in mare parte din cauza fumatului !!!

 

Am hotarit ca n-are rost sa fumez daca nu-i simt nici un gust si deja fumul ma deranja la ochi.

 

Pe loc am stins tigara si am intrat in casa, doar in curte fumam si in masina mea, niciodata in casa.

 

M-am spalat foarte bine pe dinti si pe limba sa nu mai am acel miros de tabac in gura, am aruncat la gunoi scrumierele insa mai am si azi ultimul pachet din care am fumat. L-am lasat in sertar unde era mereu, cred ca ma simteam mai sigura de mine !?!?! ca este o filizofie cu lasatul de fumat. Toti credem ca nu mai apartinem unei societati sau anturaj !!! Dispare cu zi ce trece. Eu n-am avut nici o problema majora !!!

N-am mestecat nimic ca niciodata n-am fost obisnuita sa fac asta, am baut si mai putina cafea ca alcool

n-am baut la fel decat de ocazii foarte mari. Sotul nu fumeaza de peste 10 ani, fiul n-a fumat deloc, fiica

s-a lasat mai demult cu sotul ei, eu doar de 2 ani si jumatate.

 

Daca te hotaresti ca nu mai vrei sa mirosi urit de tigara si fum din par si pana-n papuci, va fi mai usor.

O sa faci o diferenta in gura ca mereu te vei spala sa numai simti acel miros care va fi mai scarbos pe zi ce trece. Sa nu pui niste bani separat ca si cum ai cheltui pe tigari !!!

Sa nu-ti faci nici un program unde se vorbeste de tigara si fumat.

Eu dupa 2 luni m-am dus in ROMANIA !!! unde toata lumea fuma, doar eu NU !!! Ma tenta in Bar sa fumez noaptea, dar n-am facut pasul. Acum mi se pare ca si cum n-as fi fumat niciodata.

Super!!!! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a fost foarte usor. Am pierdut gustul si mirosul in mare parte din cauza fumatului !!!

 

Am hotarit ca n-are rost sa fumez daca nu-i simt nici un gust si deja fumul ma deranja la ochi.

 

Pe loc am stins tigara si am intrat in casa, doar in curte fumam si in masina mea, niciodata in casa.

 

M-am spalat foarte bine pe dinti si pe limba sa nu mai am acel miros de tabac in gura, am aruncat la gunoi scrumierele insa mai am si azi ultimul pachet din care am fumat. L-am lasat in sertar unde era mereu, cred ca ma simteam mai sigura de mine !?!?! ca este o filizofie cu lasatul de fumat. Toti credem ca nu mai apartinem unei societati sau anturaj !!! Dispare cu zi ce trece. Eu n-am avut nici o problema majora !!!

N-am mestecat nimic ca niciodata n-am fost obisnuita sa fac asta, am baut si mai putina cafea ca alcool

n-am baut la fel decat de ocazii foarte mari. Sotul nu fumeaza de peste 10 ani, fiul n-a fumat deloc, fiica

s-a lasat mai demult cu sotul ei, eu doar de 2 ani si jumatate.

 

Daca te hotaresti ca nu mai vrei sa mirosi urit de tigara si fum din par si pana-n papuci, va fi mai usor.

O sa faci o diferenta in gura ca mereu te vei spala sa numai simti acel miros care va fi mai scarbos pe zi ce trece. Sa nu pui niste bani separat ca si cum ai cheltui pe tigari !!!

Sa nu-ti faci nici un program unde se vorbeste de tigara si fumat.

Eu dupa 2 luni m-am dus in ROMANIA !!! unde toata lumea fuma, doar eu NU !!! Ma tenta in Bar sa fumez noaptea, dar n-am facut pasul. Acum mi se pare ca si cum n-as fi fumat niciodata.

e super tot ce ai zis, dar nu asa usor de indeplinit. ma gandesc ca poate nu ai f. o fumatoare innraita. oricum e bine ca ai reusit sa te lasi de fumat. eu nu pot, desi am incercat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×