Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce ai face daca sar interzice fabricarea tzigarilor si nu ar mai exista?

Cum ai reactiona?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca in prima faza as reactiona urat.... apoi ... cred ca ar fi mai bine :derisive:

subscriu...

as reactiona f urat, sunt dependenta, termin un pachet pe zi....dar cred ca ar fi bine sa nu se mai fabrice.

da' nu fac ei asta, castiga atatea miliarde din tutun....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De s-ar interzice, as fi primul care sa se bucure. Nu fumez decat in grup, dar deja nu mai am senzatiile de greata de la inceput. Si asta poate duce la dependenta. Acum, sa fim seriosi. Cei care nu se pot lasa din proprie vointa probabil si-ar gasi alt viciu, atat.

 

Chiar, in Franta a intrat in vigoare legea anti-fumat. Cateodata mi-s mandru ca sunt urmas al Romei, din aceeasi spita ca francezii :derisive:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De s-ar interzice, as fi primul care sa se bucure. Nu fumez decat in grup, dar deja nu mai am senzatiile de greata de la inceput. Si asta poate duce la dependenta. Acum, sa fim seriosi. Cei care nu se pot lasa din proprie vointa probabil si-ar gasi alt viciu, atat.

 

Chiar, in Franta a intrat in vigoare legea anti-fumat. Cateodata mi-s mandru ca sunt urmas al Romei, din aceeasi spita ca francezii 8)

 

:derisive: cum mai? adica se vand tigari si n'ai voie sa le fumezi?? Tare! Asta e ca si faza cu ... antiradarele la noi. Aveai voie sa le vinzi, nu aveai voie sa le folosesti.... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ai face daca sar interzice fabricarea tzigarilor si nu ar mai exista?

Cum ai reactiona?

 

As zice, vai ce bine ca nu vor mai trece pe langa mine fumatori pe strada cu tigara in mana... Eu nu fumez...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

IMPOSIBIL

 

Astai raspunsu ...!!

 

Ce-i cu aberatia asta ? nu aveti putina logica? :o: ... fumatori sau nefumatori --

 

Sau poate e ceva fictiv si nu m-am prins ... trebuia sa ma prind? :focus:

 

Oricum ... planta in sine "tutunul" exista ... si creste si pe la noi :P , mai exista si hartie !! asa ca nu vad care-i problema ...!! aaa ... nu mai ajung banii la stat !? impozite, accize, taxe pe viciu, taxe pe lux, etc,etc,etc., ... apropo stie careva cat % dintr-un pachet de tzigari merge la stat ?

 

Apoi treaba merge in felu urmator ... fumatorii o sa-si procure tot felu de combinatii de frunze uscate impaturate intr-o hartie sau te miri ce si ... care va fi rezultatu? ... pai "nefumatorii" nu vor mai fi afectati de mirosul de tzigari ci de tot felu de mirosuri care mai de care mai puturoase :blink: :cheer:

 

sau alta varianta ar fi cresterea "speculantilor" si atunci vorba "cine nu munceste nici sa nu mananca" va deveni "cine nu munceste nici nu fumeaza da oricum moare de foame" :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ai face daca sar interzice fabricarea tzigarilor si nu ar mai exista?

Cum ai reactiona?

DOAMNE FERESTE !!! :focus: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×