Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dap este clar trebuie sa iti faci curaj sa iei o foarfeca si sa il tai(dar la primavara).Si eu am avut unul identic l-am taiat si s-a uscat.Am crezut ca a murit dar dupa 8-9 luni a revenit la viata iar acum este un copac in toata regula!!!

 

Bafta...si fara mila!!!

 

Si acum a ajuns sa faca fructe?

Ai reusit sa-l altoiesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am un lamai pe rod,165cm,am mancat deja din cultura proprie,este altoit,il tin in balcon iar acum mai are 22 de lamai de marimea unui ou. au o aromaaa :roll: iar cand infloreste nu mai este nevoie sa folosesc nici un produs ptr. parfumat camera. Imi ploua in gura numai cand va povestesc.Am si portocal ,tot altoit dar inca nu a inflorit,cred ca anul asta,abia astept.Cand o sa infloreasca o sa-i fac o foto si o sa o postez,vor mai fi si lamai.Altoiesc dar trbuie sa imi aduceti pomii in aprilie si ii veti primi altoiti toamna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vand lamai, 70-80 cm la pretul de 170 RON

Ia zi , inca mai este valabil ?

 

Si inca ceva : de ce pica florile la un lamai ? Cresc putin , apoi pica singure . Au inceput sa pice si din frunze , dar mai are cateva .

Editat de dragonnight

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia zi , inca mai este valabil ?

 

Si inca ceva : de ce pica florile la un lamai ? Cresc putin , apoi pica singure . Au inceput sa pice si din frunze , dar mai are cateva .

 

Lamaiul nu are lumina suficienta...sau apa...vezi sa nu aiba si paraziti.Cerceteaza frunzele pe dos cu atentie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vand lamai, 70-80 cm la pretul de 170 RON

 

Lamaiul din poza este cel pe care il vinzi ? Adica cel la 170 ron face atatea lamai? Cati ani are de cand este altoit?

 

 

Lamaiul nu are lumina suficienta...sau apa...vezi sa nu aiba si paraziti.Cerceteaza frunzele pe dos cu atentie.

 

A avut si ceva paduchi lanosi dar am scapat de ei , si cred ca nu are lumina destula pentru ca sunt puse termopane cu geam "oglinda" si nu prea trec radiatiile solare care trebuiesc la plante . O sa incerc sa ii gasesc un loc mai bun .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lamaiul din poza este cel pe care il vinzi ? Adica cel la 170 ron face atatea lamai? Cati ani are de cand este altoit?

 

 

 

 

A avut si ceva paduchi lanosi dar am scapat de ei , si cred ca nu are lumina destula pentru ca sunt puse termopane cu geam "oglinda" si nu prea trec radiatiile solare care trebuiesc la plante . O sa incerc sa ii gasesc un loc mai bun .

 

Stie cineva un site romanesc in care sa se explice cum se ingrijesc lamaii si portocalii (fertilizare, taiere, udare)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×