Sari la conținut
Forum Roportal
CarmenBuc

Epilat fara durere (?)

Postări Recomandate

Sau daca esti mai sado maso... incearca penseta :good:)) Glumeam, evident, insa niciun aparat de epilat din lumea asta nu te va scapa de par fara durere. Si ceara doare, uneori groaznic, dar totusi e vorba de o fractiune de secunda...:P

In rest, vorba celor de mai sus, lama si ceara, dar sa te astepti la "stuf" dupa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau daca esti mai sado maso... incearca penseta :good:)) ... lama si ceara, dar sa te astepti la "stuf" dupa...

 

 

Penseta folosesc zilnic ... doare, dar n-am ce face.

 

Efectul "stuf" ??? O crema am folosit pe picoare si a disparut parul 99% !!! Pe ici-colo mai creste un firicel, insa pe locuri sensibile nu se poate folosi acea crema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incearca aparatul de la Braun silkepil eversoft, cel cu atenuator de durere, pentru mine chiar functioneaza.

Inainte am avut un philips satinelle dar ma durea ingrozitor, cu ceara calda mi se parea ca ia prea mult pana sa te epilezi cum trebuie. Iar mai folosesc benzi cu ceara rece ca sunt rapide si crema de zahar, depinde de dispozitie si zona unde ma epilez.

Succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor , in primul rand de la ceara in nici un caz nu ai de ce sa te astepti la efectul "stuf".

Nu stiu unde ati mai auzit-o si pe asta , dar e prima oara in viata mea cand cineva spune asa ceva(aberant).

 

Ceara smulge firul cu tot cu radacina , deci in mod logic rareste firele de par , diminueaza textura acestora , cu alte cuvinte parul va creste subtire, usor de smuls si cantitativ mai putin.

 

Lama taie firul de par de la nivelul pielii. In consecinta parul va creste mai viguros(ganditi-va cat de repede creste parul de pe cap la pers. care se tund des ) , mai negru si mai puternic. De-aia se tunde si iarba si nu se smulge din pamant , ca sa creasca mai frumoasa si mai multa. Ca sa nu mai spun ca daca pune mana un baiat pe picior dupa ce e ras cu lama se intreaba daca e al vostru sau al lui.

 

Epilatorul functioneaza pe acelasi principiu ca si ceara , doar ca smulge fir cu fir si tu simti durerea mai intens.In loc sa dati o caruta de bani pe epilatorul cu gheata incercati sa luati un cub de gheata , ca e exact acelasi lucru :hi:

 

Crema este toxica pt. piele si functioneaza pe acelasi principiu ca si lama aproximativ.

 

 

Dintre toate metodele de epilat cea mai eficienta este ceara pt. ca face si un gomaj , rareste firele de par , le subtiaza si efectul dureaza cel putin 3 saptamani.

Urmeaza epilatorul , crema si lama.

Credeam ca toata lumea stie chestiile astea.

 

 

 

Eu ma epilez cu ceara , firele s-au rarit , mi le pot smulge si cu degetele,durere nu e (inghinal ma fac de tot aproape si nu am zbierat in viata mea) si din cand in cand cu epilatorul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Epilatul cu ceara e cel mai eficient, mai ales cu ceara de unica folosinta. Ma duc la cosemtica, ma intind frumos pe pat vorbesc la telefon cu o prietena in timp ce cosmeticiana munceste, dupa face si masaj cu ulei calmant si nici nu ma irit!!!! Minunat!!!!

Eu fug de epilator ca de naiba pentru ca imi trebuie vreo 3-4 ore pentru un epliat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Epilatorul e chiar bun , al meu e si pt zone sensibile, axile si inghinal...doare dar nu ingrozitor.

Un Panasonic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"epilatorul minune" ce te face sa nu simti durerea nu s-a inventat inca.poti doar sa folosesti alte metode.daca vrei neaparat epilator...rabda...stii cum se zice"baba rabda la frumusete",tu dc nu ai putea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ceara este perfecta pentru epilat ..rareste scoate din radacina te tine mult ...doare dar nu exagerat..adica doare rau prima data apoi te obisnuiesti si in timp durerea dispare ...epilatorul...doare tare ..firele cresc pe sub piele..inestetic...itita ....nu prea sunt de accord cu el...lama si crema ...merg sia stea dc esti foarte grabita si nu ai tp de epilare cu ceara ,,,creste repede aprul si mai gros si mai des...si iti blestemi zilele k ajungi ca o maimutza:) ..in fne am auzit ca exista un spray care se aplica pe zona pe care vrei sa o epilezi si are efect de amortire si nu simti durerea ...este folosit si pe la tatuaje.... o sa ma interesez cum se numeste daca nu vrei sa suferi sa fii frumoasa ...poop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×