Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
CarmenBuc

Epilat fara durere (?)

Recommended Posts

As vrea sa aflu si eu parerile voastre (experimentate...) despre ce tip de epilator as putea sa-mi cumpar ca sa nu mai simt....durerea! :ok:

Cremele NU dor !!! ungi pe locul respectiv si-l stergi dupa timpul indicat !!! Abracadabra !!!!

Ia incearca ceara pe fata !!!! :yes: si vorbim de durere !!! Torturare medievala :flowers:

Am uitat sa zic, ceara aplica numai mana cozmeticianei ca ea este responsabila daca se intimpla ceva, altfel este periculos. Ceara de albine se foloseste pe aici, incalzita !!!

Edited by Olga Khan

Stiu d crema asta, dar io vreau un epilator...BUN! Nu vreau sa-mi pierd vremea pe la sal de cosmetica. As fi vrut sa stiu c tip de epilator imi recomanzi. Am auzit ca e f bun ala cu gheatza, dar dup-aia am auzit ca nu e bun de nimic! :roll:

,,ala cu gheata'' are un dispozitiv care se tine in frigider, apoi se aplica pe aparat si efectul este de amortire a pielii, dar nu te astepta la miracole. nu e chiar anestezie, simti cum smulge firele de par. oricum e mai putin dureros decat celelalte aparate.

As vrea sa aflu si eu parerile voastre (experimentate...) despre ce tip de epilator as putea sa-mi cumpar ca sa nu mai simt....durerea! :airkiss:

eu una cand ma duc la cosmetica stie tot salonul...tip...zbier!!!Dar mai bine cu ceara decat cu aparatul!E mai rapida durerea :crazy:

As vrea sa aflu si eu parerile voastre (experimentate...) despre ce tip de epilator as putea sa-mi cumpar ca sa nu mai simt....durerea! :jester:

Rabda, daca vrei sa fii frumoasa!

durerea cu orice epilator te-ai face daca ai pielea sensibila o simti ca lumea.daca vrei ceva fara durere incearca cu cremele depilatoare doar ca dezavantajul e ca parul creste mai repede

Rabda, daca vrei sa fii frumoasa!

exact,rabda si tu putin,c doar nu te taie p viu...si in + sunt dureri mult mai mari in viata!!! :crazy:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this