Sari la conținut
Forum Roportal
wishmaster

Provocare: comercial vs ROCK

Postări Recomandate

nu sunt nici pro nici contra acestor formatii. ascult hard rock etc, dar nu am nimic cu aceste formatii comerciale. desigur nu pot spune ca-mi plac :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu sunt nici pro nici contra acestor formatii. ascult hard rock etc, dar nu am nimic cu aceste formatii comerciale. desigur nu pot spune ca-mi plac :D

 

Si niste nume grele ca Papa Roach,Coma,Korn(ultimul album e ideal) Guano Apes nu iti spun nimic?

C'mon man,astia sunt cei mai tari(dupa parerea mea) dar se pare ca tu ramai la heavy metal!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e prima oara cand aud de asa ceva :D

 

;) e prima oara cand aud de cei pe care i-ai zis boby :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astia enumerati mai devreme fac parte din asa zisul "new wave" ,sunt generatia tanara a rock-ului,fie si el comercial,si eu avand 23 de ani pot sa spun ca ele sunt trupele generatiei mele,cu ele am crescut,la fel cum probabil ai facut tu cu Queen,Guns N Roses,AC DC,etc(scuza-ma nu iti stiu varsta,dar banuiesc ca ai peste 30 din mom ce nu ai auzit de nici o trupa de a mea!) :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si niste nume grele ca Papa Roach,Coma,Korn(ultimul album e ideal) Guano Apes nu iti spun nimic?

C'mon man,astia sunt cei mai tari(dupa parerea mea) dar se pare ca tu ramai la heavy metal!

diferenta dintre ce spui tu si AC/DC,Guns,metallica,maiden,sabath,zepp,purple..etc..este ca astia se mai asculta si dupa 25-30 de ani..pe cand de ai tai astia de mai sus,de limbi in parc si de biscuitii aia nervosi nu bag mana in foc ca o sa se mai stiepeste 5 ani...

poate in asta consta si diferenta din muzica..in diferenta dintre generatiiile respective. :D

cat despre neuron ii dau pana in 18 ani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-a zis nimeni ca nu sunt tari trupele mari ale rock-ului,dar mie imi place new wave din rock,ca deh fiecare cu gusturile lui!

Cand eram pe la 7-8 ani asc si eu ceva Ac Dc,dar acum am crescut si ascult Korn!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In memoria celui care a deschis acest topic, costiinta ma obliga sa subscriu fata de cele de mai sus. "Whiskey in the jar" era una din preferatele lui. ...dati un clic pe linkul asta si sunt sigur ca Adi se va rasuci in mormant. (..scuze daca suna asa macabru..)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

linkin park, evanescence, h.i.m si tot pomelnicul lor. trupe de minut. din cate am vazut, toti se declara fani infocati a, sa luam un exemplu, linkin park. pai eu nu-i prea vad avand toata discografia sau stiind mai mult de 4/5 melodii.

dar,bineineteles, orgoliul lor se simte bine, doara linkin park te face roacar :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×