Sari la conținut
Forum Roportal
wishmaster

Provocare: comercial vs ROCK

Postări Recomandate

Fratii mei de obicei nu prea "servesc" rocca dar o singura melodie imi place si mie :JayZvsLincain Parca-numb/encore.....este cea mai misto melodie pe care am ascultat`o....dupa parerea mea si cred ca baietii au avut o ideie misto sa combine rocca-ul ci hip-hop-ul.....oricum sper sa`o tina tot asea :pee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fratii mei de obicei nu prea "servesc" rocca dar o singura melodie imi place si mie :JayZvsLincain Parca-numb/encore.....este cea mai misto melodie pe care am ascultat`o....dupa parerea mea si cred ca baietii au avut o ideie misto sa combine rocca-ul ci hip-hop-ul.....oricum sper sa`o tina tot asea

 

Daca tot iti place JayZvsLincain Parca-numb ai avut curiozitatea macar sa vezi cum e melodia originala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Originalul la ce melodie ?? Lincain parca-numb sau.... ??

 

Lincain Parca au lansat mai de mult piesa Numb! Acum sa bagat si jayz ca sa faca si el ceva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit mai demult un interviu cu micae sinoda.....si de aceea nu ii mai inghit deloc pe LP...citez(traducerea imi apartine):"vrem sa facem pace mondiala intre rap si rocca de aceea ii vom impaca pe toti;eu trag una si buna cu rimele ,chester cu vocalizele..si vedem ce iese!" dupa parerea mea nu ati multumit nici pe unii nici pe altii totusi nu cantati rau deloc....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Originalul la ce melodie ?? Lincain parca-numb sau.... ??

 

Lincain Parca au lansat mai de mult piesa Numb! Acum sa bagat si jayz ca sa faca si el ceva!

 

In orice caz JayZ tot era cat de cat celebru si nu cred ca a cantat cu Lincain parca doar ca sa faca si el ceva........cu toate ca este posibil si cum zici tu...:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

metallica are la activ 11 albume si nu inseamna nici pe departe doar "st. anger". exista capodopere precum "ride the lightning" sau "and justice for all". sa-au apucat de cantat pe vremea cand multi de aici nici macar nu se nascusera (inclusiv eu). au devenit o eticheta pentru ce inseamna muzica rocca in contextul secolului XX, si chiar daca e exagerat, i`as putea asemana cu coca cola. toata lumea a auzit de ei. nu se afla printre preferintele mele, dar e imposibil sa le contesti valoarea. si mi se pare de-a dreptul blasfemica asezarea lor langa lincain` parca. dincolo se asta sunt doua genuri diferita, generatii diferite, cu publicuri diferite. comparatia e dedeplasata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Ziceti voi ce vreti, Metallica este un monument rocca. Evident, nu mai e ce a fost....,dar, de fapt, niciodata Metallica n-a fost, stilistic, prea statornica; mereu in cautare de formule noi (originalismul e, nu-i asa?,intotdeauna demn de lauda; ar putea fi o lectie buna pentru bietii nostri romanasi, foarte buni la copiat).

Dar cea mai de seama definitie rocca a Metallicii cred ca e albumul cu acelasi nume:sa amintim aici de adevarate capodopere ca Nothing Else Matters, Enter Sandman, My Friend Of Mystery, The Unforgiven.

De fapt, eu sunt fan MANOWAR, dar nu puteam ramane indiferent la o asemenea aberanta comparatie dintre Metallica si.... si Neica Nimeni. Lincain-parca?! Ma faceti, fratilor, sa rad, pe bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×