Sari la conținut
Forum Roportal
pushtyu

Cum se numeau....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu caut un episod din desenele produse de warner bros cred. E un cocos gen Elvis care canta fenomenal si toate gainile sunt innebunite. E foarte fun! Stie cineva cum se numeste exact episodul acesta?

Editat de Dayda

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit la animeuri mai ales noaptea. cateva care mi-au placut : jigoku shoujo(hell girl) school days, darker than black, green green, blood+ ai altele :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ultimul timp am privit si eu multe anime. Eu prefer genurile romance, drama, slice of life! As recomanda Itazura na kiss care e ongoing si e foarte fain. Este un anime care vorbeste despre un cuplu, Irie Naoki si Aihara Kotoko. Irie e un geniu in toate, si arata super cool. Kotoko e o fata neindeminatica si cam prostuta. La inceputul animului e indragostita de Irie deja de 2 ani si se hotaraste sa-i dea o scrisoare de dragoste. El insa nu o accepta spunind ca uraste fetele proaste. Soarta insa si-a spus cuvintul, si Kotoko ajunge sa locuiasca impreuna cu tatal sau in familia Irie. Cu timpul atitudinea lui Naoki se schimba, si incepe sa o indrageasca pe Kotoko. Prin ce e bun acest anime, pai cred ca e deosebit din cauza ca arata si evenimentele de dupa nunta acestui cuplu, ceea ce e cam rar intilnit! Evenimentele se intimpla foarte rapid, asa ca nu te plictisesti asteptind 2 episoade o replica a cuiva sau ceva de genul acesta!

 

 

Alte anime care mi-au placut sunt Special A, The melancholy of Haruhi Suzumiya, Midori no Hibi, Nana, Bleach...

Toate acestea merita vizionate :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi plac aproapte toate genurile anime...echi, shojou, shouen, etc. am vazut si recomand death note, darker than black, elfen lied, school days, nana , naruto (si shippuuden), bleach, berserk, paradise kiss, claymore, ayakashi, samurai X, vamapire hunter, lovely complex, ceres celestial legend, absolute boyfriend, hellsing, devil may cry, avatar the last stand, hellgirl second cage, slayers revolution, persona, to love ru, one piece, spiral, trigun, cowboy bebop, gravitation, honey and clover, wolf's rain, yu-ghi-oh, yuyu hakuso, fma, full metal panic, drangon ballz, ergo proxy, eyeshild, fruits bascket, etc (nu prea mai tin minte)

am ceva ani de cand ma uit la animeuri si am inceput prin a citi manga (traduse in engleza) de la vara mea din america si m-am indragostit ^^

imi place mult sa desenez in stilul asta manga/anime

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad c-a recomandat cineva itazura na kiss pe aici. Subscriu. Mai ales pentru fetele intre 15-18 ani, animeul e superb, are scene in care razi,plangi,zambesti la monitor... M-a impresionat :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

era un desen pe TVR 1 cu 3 personaje parca..dak mai tin eu minte, care chemau un robot negru si era in spatiu toata actiunea.

eram f f mic si chiar nu mai tin minte mult ( acum 15 ani..cam asa :yahoo:" )...doar robotu negru :blink:)

am cautat si am gasit Macron 1...da park robotu ala era negru..si avea park un buzdugan in mana...in fine...

 

 

 

si dak tot sunteti dinastia mai "batrani" k mine, care tine minte Action Zone de pe Cartoon Network ? era un program de 2-3 ore numai cu desene cu bataie...tot cam acum 10 ani :spiteful:<. dak mai stiti desene bagati aici ! bft !

Editat de Cyper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

De ceva vreme tot ma chinui sa caut pe google titlul unui desen animat mai vechi ( Nu stiu daca este o creatie a Wold Disney). Stiam ca titlul desenului este: "Calatoria lui Peter pe luna", dar nu gasesc nimik in google, precis are alt nume.

Este vorba despre un baietel, care impreuna cu surioara lui face o excursie pe luna si au la dispozitie doar o noapte. drept calauza, este un carabus care le da si ceva sfaturi. Aventura lor e fantastica cu : '' Omul lunii " . Acest desen animat ma distrat mult in copilarie si vreau sa-l mai revad odata.

Asa ca.... cei care stiu despre ce e vorba, sa-mi dea ceva informatii despre titlul complet al filmului.

Multumesc :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×