Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

ce vor barbatii de la femei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

asteptam sa fiti ... femei! :yahoo:

 

si noi asteptam barbati dar nu asta era dilema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii, si femeile vor acelasi lucru - locul caldut acasa = aici cred ca ambele sexe au cam aceeasi viziune. Dar si incitarea numita de barbati vanatoare si de femei curte. Adica acel joc al imperecherii pe care nimeni nu il vrea consumat odata cu unirea celor doi. S-a mai pus intrebare asta la flirt: de ce inceteaza seductia, flirtul, dupa cuplare? SI de ce e mai usor sa continui vanatoare in spatiul extraconjugal si nu in spatiul conjugal? Sunt in cercetari. Dar daca gasim raspunsul s-ar putea ca jumatate din forumistii casatoriti sa ne paraserasca. De ce nu continuam sa vanam vanatul si dupa ce l-avem in labute? Vanatoarea asta se refera numai la simpla urmarire si alergare de la distanta? Nu cumva s epoaet trece la etapa 2 = urmarirea de aproape, ochi in ochi, inima n inima? Etapa asta cui o lasam? Merem vrem sa cucerium doar in acelasi spatiu = mereu doar cel geografic? Sap, sap, pun si eu intrebari..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
defineste ce inseamna pentru tine o femeie :serenade:

 

acum nu am starea necesara... dar o sa-mi iau revansa! :giverose:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii, si femeile vor acelasi lucru - locul caldut acasa = aici cred ca ambele sexe au cam aceeasi viziune. Dar si incitarea numita de barbati vanatoare si de femei curte. Adica acel joc al imperecherii pe care nimeni nu il vrea consumat odata cu unirea celor doi. S-a mai pus intrebare asta la flirt: de ce inceteaza seductia, flirtul, dupa cuplare? SI de ce e mai usor sa continui vanatoare in spatiul extraconjugal si nu in spatiul conjugal? Sunt in cercetari. Dar daca gasim raspunsul s-ar putea ca jumatate din forumistii casatoriti sa ne paraserasca. De ce nu continuam sa vanam vanatul si dupa ce l-avem in labute? Vanatoarea asta se refera numai la simpla urmarire si alergare de la distanta? Nu cumva s epoaet trece la etapa 2 = urmarirea de aproape, ochi in ochi, inima n inima? Etapa asta cui o lasam? Merem vrem sa cucerium doar in acelasi spatiu = mereu doar cel geografic? Sap, sap, pun si eu intrebari..

Pentru ca ,barbati au spirit de vinator si o data ce au obtinut ,merg mai departe .

Iar ca sa iti dau un raspuns,ar veni cam asa...

 

Aici suntem corecti pentru ca stim

Ce inseamna nedreptatea

Ziduri nu vezi aici

Caci fiecare

Isi tine-n el cetatea

Doar zidul dintre noi se vede

Si-acum te rog alegeti partea

Alegeti partea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici suntem corecti pentru ca stim

Ce inseamna nedreptatea

Ziduri nu vezi aici

Caci fiecare

Isi tine-n el cetatea

Doar zidul dintre noi se vede

Si-acum te rog alegeti partea

Alegeti partea

Frumos ce-ai scris. Daca ai scrie asa si la poveste... pacat ca nu o faci!

 

Si rapsunde-mi la o intrebare : de ce vanam "mai departe" si nu "mai de aproape", alergand tot ce avem in casa? Faptul ca stam impreuna nu inseeamna ca ne avem unul pe altul, ca ne-am prins cu adevarat unul pe altul. De ce nu conitnuam sa vanam in casa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sa iti raspund la aceasta intrebare ,pot doar sa dau cu presupusul.

Dar ,..intotdeuna exista un dar..pot sa iti spun parerea mea,

Dispare provocarea,intervine plictiseala pe fundalul monotoniei ..

si dupa primul copil ,la majoritatea barbatilor (in special cei din clasa inferioara )apar crizele identitare ,isi amintesc cu regret ce "vinatori" erau ei,nevasta se deformeaza ,se ingrasa barbatul face burta si chelie reprosind-ui nevestei...ca daca stiam ca ajungi asa ,..nici nu te mai luam..in gindul lui visind la ,vecina lui blonda de mai sus ,invidios pe ala cu Mertzeanu' si costum Armani de o plimba mereu.

Si ex ar putea continua ,atit din partea lui ,sau a ei..

Dar asta este o discutie ,care este mai bine sa fie purtata ..live.

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii, si femeile vor acelasi lucru - locul caldut acasa = aici cred ca ambele sexe au cam aceeasi viziune. Dar si incitarea numita de barbati vanatoare si de femei curte. Adica acel joc al imperecherii pe care nimeni nu il vrea consumat odata cu unirea celor doi. S-a mai pus intrebare asta la flirt: de ce inceteaza seductia, flirtul, dupa cuplare? SI de ce e mai usor sa continui vanatoare in spatiul extraconjugal si nu in spatiul conjugal? Sunt in cercetari. Dar daca gasim raspunsul s-ar putea ca jumatate din forumistii casatoriti sa ne paraserasca. De ce nu continuam sa vanam vanatul si dupa ce l-avem in labute? Vanatoarea asta se refera numai la simpla urmarire si alergare de la distanta? Nu cumva s epoaet trece la etapa 2 = urmarirea de aproape, ochi in ochi, inima n inima? Etapa asta cui o lasam? Merem vrem sa cucerium doar in acelasi spatiu = mereu doar cel geografic? Sap, sap, pun si eu intrebari..

 

 

fato.....io nu vreau sa aflu raspunsu'...da' esti ok!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×