Sari la conținut
Forum Roportal
Arcadia@

Descoperirea din Bucegi

Postări Recomandate

6 minutes ago, Enki said:

Eu iti fac rezumat, dar e pacat.

Pe scurt - muntii Sureanu - cercetari arheologice - descoperit pestera - filon de aur - tron antic si inscriptii necunoscute - portal catre alta planeta/ univers - oameni disparuti - totul bagat la secret de Securitate.

Dar e chiar e o poveste misto.  

 

 

1 hour ago, Enki said:

 

E misto, or what?

E mișto, să zicem așa, ca orice poveste. 

Problema e: Tu crezi în povestea asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 minute, Enki a spus:

Eu iti fac rezumat, dar e pacat.

Pe scurt - muntii Sureanu - cercetari arheologice - descoperit pestera - filon de aur - tron antic si inscriptii necunoscute - portal catre alta planeta/ univers - oameni disparuti - totul bagat la secret de Securitate.

Dar e chiar e o poveste misto. Scenaristii de la Lara Croft si de la Indiana Jones cred ca mor de ciuda ca nu s-au gandit la asa ceva

 

Așa am pățit și eu când am citit acum vreo 10 ani o carte intitulată ,,Știință contra paranormal'' - unde numai știință nu am găsit, doar imaginație și prostie.

Până atunci nu credeam că românii ii pot bate la invenții și teorii ale conspirației pe americani. Adică, sa schimbi până și legendele ( care se numesc legende) ale Olimpului, nu e mic lucru. 

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
31 minutes ago, Stu' said:

Nu am răbdare să citesc atata.

Nu poți rezuma?

Eh, dacă n-ai răbdare să citești, e puțin probabil că îți vei face o impresie cât de cât la locul ei citind doar un rezumat de două rânduri. Pune mâna și citește! :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 30 minute, Vriies a spus:

 

E mișto, să zicem așa, ca orice poveste. 

Problema e: Tu crezi în povestea asta?

:laugh: Ce ma intrebi tu, Vriies?!

Mai era o poveste despre Rosia Montana, cu aur de 50 de karate. O sa o caut si pe aia, e la fel de misto.

Eu nu stiu de ce nu valorifica nimeni povestile astea, ar iesi niste filme romanesti de actiune/mister/sf de exceptie.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Enki said:

:laugh: Ce ma intrebi tu, Vriies?!

Mai era o poveste despre Rosia Montana, cu aur de 50 de karate. O sa o caut si pe aia, e la fel de misto.

Întrebarea a fost foarte clară. :laugh:

Crezi sau nu în această poveste? De ce eviți să răspunzi la fel de clar? :smile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa ma stii tu pe mine? adica, ma si mir ca m-ai intrebat.

M-ai auzit tu pe mine pomenind de povesti cu giganti/tuneluri secrete/portaluri? -Nu.

Deci nu.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Enki said:

asa ma stii tu pe mine? adica, ma si mir ca m-ai intrebat.

M-ai auzit tu pe mine pomenind de povesti cu giganti/tuneluri secrete/portaluri? -Nu.

Deci nu.

 

Eh, și tu acum... Așa, mai în glumă, mai în serios, nu mă știu nici pe mine, așa că n-aș putea spune nici pe departe că te-aș ști pe tine. Mai degrabă, te intuiesc  :laugh:

Oricum, e bine că ai făcut clarificarea. Deși, cel/cea care ți-a dat like pentru această poveste, s-ar putea acum să regrete, pentru că, de fapt, intenția ta a fost doar să faci de rahat această „poveste”! :smile: :laugh:

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar apropo de uriași sau, mă rog, de schelete de oameni oleacă mai „înalți” :smile: :

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Da, si maine daca mergem acolo gasim, am vazut eu personal, a vazut cutare, cutarescu. Suntem in 2007, Buzau e aci, dupa colt, nu e in Antarctica. "

Daca ce sustii e adevarat, du-te frate cu o camera de filmat, cu orice jaf de telefon si filmeaza nene. Cu atat mai mult cu cat sunt destul de la suprafata, ii gasesti sapand gropi pentru puieti. Nu vorbi in emisiune fara sa aduci dovezi. Scoate de acolo un femur, un humerus, un craniu. Si nu veni cu poze photoshopate rasuflate, cum fac toate articolele senzationale de pe internet care anunta descoperiri de schelete de uriasi. Vino cu filmare, hai, ca daca exista, se poate.

Apropos, pe burtiera scria cu mare siguranta: ne vom intalni cu extraterestrii in zece ani. Stie cineva daca s-a adeverit?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poi, Rudan susținea că istoria e adevărată și că el le-a văzut.  Acum, na, poate că n-o fi interes pentru așa ceva sau poate Rudan o fi mințit. Nu știu. Tu ce zici?

Apropo, ești supărată că previziunea a fost greșită și că încă nu ne-am întâlnit cu extratereștrii? :laugh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×