Sari la conținut
Forum Roportal
Gafu

VICTORIE A GRUPULUI PSD+PUR !!!

Postări Recomandate

Nu am jignit pe nimeni, si cu asta inchei...........................eu nu jignesc pe cineva doar pentru parerile lui......

Si nu inteleg de ce bagi firma ca paravan. Te rog frumos nu mai incurca lucrurile. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lore,am mai spus-o si o repet:exista persoane mult prea indoctrinate de aceasta alianta ca sa mai fie capabile sa mai si asculte alte pareri,convingeri,argumente,etc. :roll:

In concluzie,ne racim gura degeaba...la un numitor comun nu vom ajunge veci-pururi! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot citesc de la un timp pe-aici dar acum tre sa spun si eu ceva :roll:

 

Pai Loredana... totusi tu ai spus : "Nu am vrut sa spun dar iata imi motivez alegerea:

 

Il cunosc pe Basescu, in familia mea exista o firma de transporturi cu tiruri....(nu conteaza ce si cum), si bineinteles ca aceste tiruri trebuie sa faca vama in Bucuresti.

Ghiciti cu cine a trebuit sa vorbim pentru a ne lasa sa trecem prin Bucuresti, dupa ce ne-a fost respinsa de 2 ori cerea de acceptare si de plata Exact cu domnul........nu mai spun nimic in plus doar ca sincer nu mai vreau sa mai am contacte cu astfel de om.......in fine..........pentru mine este un om de nimic si atata tot."

 

Adevarul e ca din ce ai spus se intelege exact ce tot sustine domnul goppo. De aici reiese ca tu nu la-ai votat pe Basescu pentru ca a trebuit sa dai bani in stanga si-n dreapta pentru firma..

 

In fine, daca alta e realitatea, vina e a ta ca nu detaliezi.

Nu avem cum ghici cu totii ce vrei tu sa spui daca nu esti mai clara :)

 

Pana una alta ia-te de manuta cu alpad si cantati impreuna: "Multumiiiiiim din inima partiduluuuuuuui" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am mai spus, o mai spun odata (dar pentru ultima data) nu la-am votat pe basescu pentru ca am vazut ca nu este omul corect care vrea sa para....ce este rau in asta.

 

Cat despre firma in cauza nu vad ce treaba are, da se da spaga, ca doar nu accept sa pierzi multi bani, pentru ca unul sau altul tine mortis asta. Firma mea personal nu este, nu am un profit de pe urma ei, eu pur si simplu stiu ce se intampla in ea.

 

 

Spune-mi unde am gresit si iti motivez parerea, dar nu o da dupa colt.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ai gresit pentru ca din ce ai spus a reiesit ca asta te-a determinat sa votezi sau nu cu el.. faptul ca a trebuit sa platesti ca sa intri cu tirurile in Bucuresti. Ignorand discutia ta cu altii de pe forum, eu asta am inteles cand am citit.

Daca tu consideri ca Nastase e un om integru, trebuia sa-ncerci sa vorbesti cu el.. sa vezi atunci spaga :dee

Lasand gluma la o parte, ca sa-ti dai seama ca omul e corect sau nu (sau sa spui ca-la cunosti, asa cum ai afirmat) cred ca ti-ar trebui mai mult decat atat. In sfarsit, e opinia ta, e oca.

Eu cred ca Basescu e un rau mai mic decat Nastase dar asta e opinia mea, evident.

 

Oricum, noi latram, caravana trece... asa cum am scris mai jos :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt perfect deacord cu tine

Daca citeai pe unde am mai scris, am specificat ca si Nastase nu este la f f f mare distanta de el.

Tot pe aici am mai afirmat ca il stiu pe Basescu si de la casa lui de vara din Maneciu....deci faza cu "il cunosc pe Basescu" este adevarata.

Sunt perfect deacord cu tine cand spui ca daca as ajunge la Nastase ar fi spaga si mai mare......dar cum am mai spus, aveam legea de partea mea si degeaba......asta este.

Daca sa-a inteles problema bine, daca nu................eu nu mai intru in detalii ca se intrepreteaza altfel si sincer nu am chef sa mai incerc sa explic. Cred ca poti sa intelegi mda

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De inteles inteleg mai multe decat ar parea la prima vedere.

Atat te mai intreb. La casa de la Maneciu ati stat la un pahar, o friptura, ati discutat despre viata, despre tara? Sau avem o percepem total diferit verbul "a cunoaste".

Ca din astea am mai auzit.. "il cunosc pe ala.. statea vis a vis de bunica-mea si-la vedeam cand mergea la scoala"

Ca la-ai vazut in curte dand cu var sau dand comenzi altora e altceva.. nu poti spune ca-la cunosti... ca ai intrat oarecum in cercurile lui si v-ati lovit unul de altul e cu totul altceva.. dar nu cred ca e cazul :roll:

 

Asa ca mai potrivit ar fi fost sa fi spus ca la-ai vazut

 

Deci, eu inteleg ce spui dar nu ma pot arunca sa trag oarece concluzii cum o faci tu.. o fi varsta de vina :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva... eu daca la-am votat pe Basescu a fost pentru ca am vrut o schimbare in tara asta... ca ar fi fost in bine sau in rau ar fi ramas de vazut... PSD-ul am vazut ce poate face si-sa absolut scarbita.

Dar Romania vad ca e multumita stagnand. Ii arati o bucata de corn si un pahar cu lapte pune botu'... din pacate n-a fost sa fie si-o sa mai injur inca 5 ani :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OFFf , daca spun ca il cunosc, bineinteles ca nu inseamna ca la-am vazut peste gard.

Am si stat de vorb, dar bineinteles ca nu am stat de vorba despre tara, am discutat ca niste oameni nornali, lucruri diverse......nu tine de politica, firme sau altceva....(asta ca sa nu mai dau de inteles la lumea care vrea sa citeasca printre randuri).

Nu sunt anii de vina, ca doar bineinteles ca nu am fost de capul meu, si m-am bagat in seama cu el. Eram insotita de altcineva(mai exact de un var al meu) si sa-a discutat.Deci ce treaba au anii??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca ceea ce ai vrut tu a fost o schimbare.

Dar esti prima(sau primul) care spune ca putea sau poate fi o schimbare in rau.

Am stat mult si am pus in balanta daca ce face Basescu este bine sau nu, dar am ajuns la aceasta parere....asta este parerea mea.......

Nu vorbesc doar asa de dragul de a scrie, de fapt nici nu am mai dorit sa scriu, dar m-am suparat cand am vazut ca se asociaza o parere de a mea cu o nereusita a nu stiu ce firme......asta este aberant deja

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×