Sari la conținut
Forum Roportal
miki77

iertarea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

iertarea... presupune eliberarea unor energii negative , aduce cu sine un sentiment de usurare ; este evident ca nu putem trai in ura... sau poate ca da , totul depinde de individ, de structura sa spirituala si mentala, de evenimentele din trecutul sau, etc ... insa a ierta, sau a capata iertare- este cu siguranta un sentiment minunat :taunt:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... insa a ierta, sau a capata iertare- este cu siguranta un sentiment minunat :lol2:

 

Perfect exprimat ! Toata admiratia, Raule! :taunt:

 

Insa cu ramane cu Dumnezeul care "te iarta dar nu te lasa nepedepsit"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Perfect exprimat ! Toata admiratia, Raule! :taunt:

 

Insa cu ramane cu Dumnezeul care "te iarta dar nu te lasa nepedepsit"?

poftim ? :lol2: despre care Dumnezeu vorbesti tu ? :good:

 

dace vorbesti despre cel biblic... bye, bye :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu poti sau nu ai curaj sa ierti?

Dar pe tine te poti ierta?

 

de exemplu sunt multi care chiar daca ar vrea tot nu pot..durerea este prea mare si ranile prea adanci...degeaba ierti pe altii daca nu te poti ierta pe tine

 

insa a ierta, sau a capata iertare- este cu siguranta un sentiment minunat

 

minunat? nu prea cred , linistitor da dar minunat in nici un caz..bine poate sa fie si minunat dar mai greu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de exemplu sunt multi care chiar daca ar vrea tot nu pot..durerea este prea mare si ranile prea adanci...degeaba ierti pe altii daca nu te poti ierta pe tine

Ai pus punctul pe I ,sa te ierti pe tine ca sa poti ierta,dar cum crezi se reuseste, cand ne este foarte greu sa ne recunoastem propriile greseli si ne este mai usor sa dam vina pe alti?

 

 

poftim ? :spiteful: despre care Dumnezeu vorbesti tu ? :dance3:

 

dace vorbesti despre cel biblic... bye, bye :yes:

 

de ce? .....bye,bye? :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru mine e mult mai usor sa iert pe altii decat pe mine. pentru simplul motiv ca altii imi pot gresi usor pentru ca nu ma cunosc, pe cand eu ma cunosc si stacheta este infinit mai sus. eu fata de mine si de cei din jur n-ar trebui sa gresesc...si totusi o fac. iar de iertat probabil ca n-o sa ma iert niciodata.

 

de ce? .....bye,bye? :good:

pen'ca [ravl] are accese subite de mancarici pe neuroni cand vine vorba de Dumnezeu din biblie...

scuze, [ravl] daca gresesc...desi nu prea cred... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.

poftim ? despre care Dumnezeu vorbesti tu ?

dace vorbesti despre cel biblic... bye, bye

2.

pen'ca [ravl] are accese subite de mancarici pe neuroni cand vine vorba de Dumnezeu din biblie...

scuze, [ravl] daca gresesc...desi nu prea cred...

 

3.

Perfect exprimat ! Toata admiratia, Raule!

Insa cu ramane cu Dumnezeul care "te iarta dar nu te lasa nepedepsit"?

Desert,iubita... :doh: unde e mama versetul ala,cu 'Dumnezeu iarta dar nu te lasa nepedepsit' :tease: ca eu stiam de ceva in genul''Dumnezeu arunca pacatele 'in marea uitarii' si nu isi mai aduce aminte de ele'' si daca [logic :good: ] nu isi mai aduce aminte de ele,cum le va pedepsi? :scare:

Mey...dai mancarici pe neuroni,bietului Ravl :crazy: Nu e frumos :doh:

Desi...partea a doua a fazei cu marea uitarii,este acceptarea ca esti pacatos,parerea de rau,si parasirea acelor pacate. ;)

Si na...am vazut eu cum e pe la 'spovedanii' ,mai ales cea de pe roportal :doh:

Editat de AnnaCondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pen'ca [ravl] are accese subite de mancarici pe neuroni cand vine vorba de Dumnezeu din biblie...

scuze, [ravl] daca gresesc...desi nu prea cred... :good:

:tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:good:

:scare:...ce? :tease:

am belele pe cap si nu prea ma pot concentra sa citesc printre randuri asa ca...baga o subtitrare, ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi cer iertare pentru toate atacurile la persoana si ironiile care le scriu pe forum :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×