Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Homosexualitatea-Topic combinat

Evaluează acest topic

Homosexualitatea  

492 membri au votat

  1. 1. Ce crezi despre homosexualitate?

    • Nu ma deranjeaza. Fiecare face ce vrea cu viata lui.
      278
    • Nu ma deranjeaza ideea insa ma deranjeaza persoanele care isi manifesta homosexualitatea.
      93
    • Nu sunt de acord cu ea pentru ca e impotriva naturii.
      123


Postări Recomandate

Barbatii nu ma deranjeaza, raman mai multe femei pentru cei care le apreciaza :)

Iar pe femei chiar le inteleg, sunt frumoase si ce e frumos la toti le place :beee:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare este liber sa faca ce vrea cu viata (si cu fundul). Nu sunt impotriva existentei lor dar nu vreau sa-i vad in public si in special parada sau alte evenimente de genul asta.

Ei trebuie sa inteleaga ca sunt "tolerati" iar faptul ca societatea ii accepta nu inseamna ca trebuie sa-si faca de cap.Altfel...revenim de unde am plecat.

 

 

1 Ma ingrozeste faptul ca din ce in ce mai multi sunt de partea lor si nu numai ca-i tolereaza, dar sunt inclinati sa-i aprecieze.

2 Sunt bucuros ca inmultirea lor arata clar ca "sfarsitul" este aproape si ca Domnul Isus va veni in curand.

 

HOMOSEXUALITATEA ESTE PACATUL CEL MAI GRAV COMIS DE OM, SI ESTE SEMNUL CARE ARATA APROPIEREA DISPARIRIEI RASEI SALE.

 

 

DUMNEZEU SA FIE LAUDAT, CACI A PROMIS CA VA INTERVENI LA TIMP.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 Ma ingrozeste faptul ca din ce in ce mai multi sunt de partea lor si nu numai ca-i tolereaza, dar sunt inclinati sa-i aprecieze.

2 Sunt bucuros ca inmultirea lor arata clar ca "sfarsitul" este aproape si ca Domnul Isus va veni in curand.

 

HOMOSEXUALITATEA ESTE PACATUL CEL MAI GRAV COMIS DE OM, SI ESTE SEMNUL CARE ARATA APROPIEREA DISPARIRIEI RASEI SALE.

 

 

DUMNEZEU SA FIE LAUDAT, CACI A PROMIS CA VA INTERVENI LA TIMP.

:)) chiar ca m-ai facut sa zambesc,la cat stres am in mine ... uite ca ai reusit sa ma faci sa zambesc:))

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 Ma ingrozeste faptul ca din ce in ce mai multi sunt de partea lor si nu numai ca-i tolereaza, dar sunt inclinati sa-i aprecieze.

2 Sunt bucuros ca inmultirea lor arata clar ca "sfarsitul" este aproape si ca Domnul Isus va veni in curand.

 

HOMOSEXUALITATEA ESTE PACATUL CEL MAI GRAV COMIS DE OM, SI ESTE SEMNUL CARE ARATA APROPIEREA DISPARIRIEI RASEI SALE.

 

 

DUMNEZEU SA FIE LAUDAT, CACI A PROMIS CA VA INTERVENI LA TIMP.

Si tu de ce scrii cu majuscule .... uite asa ca te iei de homosexuali ma iau si eu de tine ca scrii cu majuscule ...e acelasi lucru ...

Si daca dispare rasa umana ... mare lucru ... abia astept , imi ia o piatra de pe inima ... :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Homosexuali au fost si inainte sa existe crestinismul,si nu sa darimat nimica ..asa ca ,mai putin acuma,sa mai vina ceva.

Mai ales ca in afara sa fi homosexual este un lux,nu isi poate permite orcine.

Nu este asa cum credem noi.

nu sant prea multi dispusi sa ati umfle c.....!

trebuie sa platesti asemenea placeri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 Ma ingrozeste faptul ca din ce in ce mai multi sunt de partea lor si nu numai ca-i tolereaza, dar sunt inclinati sa-i aprecieze.

 

 

Sa inteleg ca daca, de exemplu intalnesti un tip care e foarte foarte inteligent si e un bun profesionist in meseria sa, chiar daca e homosexual, nu il apreciezi? Cred ca incurci lucrurile. Nu sunt apreciati pentru faptul ca sunt homosexuali. Sunt apreciati pentru faptul ca isi sustin opiniile si drepturile pe care le au ca persoane intr-o societate in care marea majoritate gandeste ca si tine. Si ce ai propune sa le facem? Sa-i omoram cu pietre???

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar ca m-ai facut sa zambesc,la cat stres am in mine ... uite ca ai reusit sa ma faci sa zambesc:))

 

Stiam ca se va intampla asa, pt ca tot ce vine de la Dumnezeu are puterea sa schimbe in bine sufletul (mintea si inima) omului.

Sper ca buna dispozitie sa dureze. Toate bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si tu de ce scrii cu majuscule .... uite asa ca te iei de homosexuali ma iau si eu de tine ca scrii cu majuscule ...e acelasi lucru ...

 

Scriu cu majuscule pt ca in intelesul lor (pt cei liberi) acele cuvinte au o valoare cel putin egala cu a substantivelor proprii in gramatica.

 

Si daca dispare rasa umana ... mare lucru ... abia astept , imi ia o piatra de pe inima ...

 

Nici nu ar trebui sa discut cu o pers. atat de egoista care se gandeste doar la folosul sau, dar o fac in speranta ca e posibil sa-ti schimbi mentalitatea. Gandeste ca generatiile dinainte ta nu au gandit asa, si tocmai de aceea existi astazi, dar acum ca am vazut ce au ajuns urmasii lor care gandesc ca tine, realizez ca unii dintre ei erau deja afectati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Homosexuali au fost si inainte sa existe crestinismul,si nu sa darimat nimica ..asa ca ,mai putin acuma,sa mai vina ceva.

Mai ales ca in afara sa fi homosexual este un lux,nu isi poate permite orcine.

Nu este asa cum credem noi.

nu sant prea multi dispusi sa ati umfle c.....!

trebuie sa platesti asemenea placeri.

 

Sa stii ca si cei di-naintea potopului lui Noe, din Sodoma, Gomora sau Ninive, au gandit ca si tine si au pierit. Diferenta este ca ei nu aveau experientele altora asa cum le ai tu pe ale lor, deci le esti inferior.

 

Cat despre lux, nu-ti fa griji, o sa-ti strluceasca in minte la batranete de n-o sa-ti dea linistea nici cele mai ingenioase formule medicamentoase. Si cat o sa mai scrasnesti din dinti la JUDECATA daca n-ai sa te pocaiesti!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×