Sari la conținut
Forum Roportal
Armina

Homosexualitatea-Topic combinat

Evaluează acest topic

Homosexualitatea  

492 membri au votat

  1. 1. Ce crezi despre homosexualitate?

    • Nu ma deranjeaza. Fiecare face ce vrea cu viata lui.
      278
    • Nu ma deranjeaza ideea insa ma deranjeaza persoanele care isi manifesta homosexualitatea.
      93
    • Nu sunt de acord cu ea pentru ca e impotriva naturii.
      123


Postări Recomandate

Sa stii ca si cei di-naintea potopului lui Noe, din Sodoma, Gomora sau Ninive, au gandit ca si tine si au pierit. Diferenta este ca ei nu aveau experientele altora asa cum le ai tu pe ale lor, deci le esti inferior.

 

Cat despre lux, nu-ti fa griji, o sa-ti strluceasca in minte la batranete de n-o sa-ti dea linistea nici cele mai ingenioase formule medicamentoase. Si cat o sa mai scrasnesti din dinti la JUDECATA daca n-ai sa te pocaiesti!!!

 

Te rog frumos, ti'am inteles punctul de vedere, e dreptul tau sa il expui. Acum, daca vrei sa continui asa, mi se pare ca este un topic asemanator la Religie. Te rog sa te duci si sa postezi acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa inteleg ca daca, de exemplu intalnesti un tip care e foarte foarte inteligent si e un bun profesionist in meseria sa, chiar daca e homosexual, nu il apreciezi? Cred ca incurci lucrurile. Nu sunt apreciati pentru faptul ca sunt homosexuali. Sunt apreciati pentru faptul ca isi sustin opiniile si drepturile pe care le au ca persoane intr-o societate in care marea majoritate gandeste ca si tine. Si ce ai propune sa le facem? Sa-i omoram cu pietre???

 

Eu cred ca tu vrei sa "incurci lucrurile" prefacandu-te a nu-ntelege faptul ca ma refeream la homosexualul din persoana si nu la persoana insasi. Daca i-si sustin dreptul de a fi "homosexual legitimat", atunci te asigur ca nu gandesc ca mine, desi nu vreau sa se inteleaga ca ma consider superior. Faptul ca au aceleasi drepturi in societate este o realitate prezenta si nu o contesta nimeni, dar daca vor ca drepturile acestea sa fie asociate cuvantului HOMOSEXUAL, atunci asta este o inselatorie. Ei vor ca homosexualismul sa nu mai fie condamnat de catre societate, ceea ce ar insemna ca intreaga societate sa faca amicitie cu ideia de a se autocondamna la moarte.

In privinta celor doua intrebari care mi le-ai pus, eu vin cu o parere nu cu o solutie...dar care ar putea fi rezolvare macar pe moment a situatiei, si anume:

1-considerati homosexualismul o boala contagioasa si umblati cu "echipament de protectie" prin preajma lui (echipamentul de protectie are si un inlocuitor numit "educatie morala")

2-comportativa cu homosexualii cu aceeasi cautela cu care va comp. cu: betivii, hotii, criminalii, traficantii ilegali de materiale interzise traficului liber, consumatorilor de droguri, batausii de sotii sau alte persoane, violatorii, pedofilii,etc. In cazul in care nu a-ti stiut toate aceste defecte de caracter sunt vindecabile in diverse faze mai timpurii sau mai tarzii dar pot fi incurabile in faze prea tarzii...atentie!

3-daca iubim pe oameni si uram ceea ce-i distruge, sa facem tot ceea ce ne sta in putinta pt a indeparta GRESELILE DE EDUCATIE ca cele de mai sus care pot fi fatale pt pers. afectate, dar si pt multi altii cu care ele intra in contact.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O fi si o boala homosexualitatea asta, sau poate acei oameni au remanente din vietile anterioare unde au fost femei si vor si acum, caci nu s-au obisnuit inca cu corpul de barbat si in loc sa-si ia sotie isi iau sot. :lol2:

Mi se pare o prostie sa fii homosexual in loc sa pui mana pe o femeie buna cu care sa-ti petreci viata.

Sper sa nu se aprobe niciodata vreo lege, in Romania care sa accepte homosexualii. :good: :taunt:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te rog frumos, ti'am inteles punctul de vedere, e dreptul tau sa il expui. Acum, daca vrei sa continui asa, mi se pare ca este un topic asemanator la Religie. Te rog sa te duci si sa postezi acolo.

 

Din pacate istoria veche a poporului Israel este considerata doar religie in mintea omului modern, dar din fericire ea este o religie aducatoare de "roz" si de speranta, in timp ce homosexualismul este religia celor care iubesc "intunericul" si disperarea.

Sunt tare dezamagit ca un chip frumos ca al tau, poate ascunde o inima atat de otravita. Cind oare se va sfarsi cu lumea asta atat de-nselatoare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scriu cu majuscule pt ca in intelesul lor (pt cei liberi) acele cuvinte au o valoare cel putin egala cu a substantivelor proprii in gramatica.

 

Nici nu ar trebui sa discut cu o pers. atat de egoista care se gandeste doar la folosul sau, dar o fac in speranta ca e posibil sa-ti schimbi mentalitatea. Gandeste ca generatiile dinainte ta nu au gandit asa, si tocmai de aceea existi astazi, dar acum ca am vazut ce au ajuns urmasii lor care gandesc ca tine, realizez ca unii dintre ei erau deja afectati.

:good: :taunt: Poate daca nu te-ai mai stresa atat ar fi mai bine ....

Sunt homosexualii ... de ce nu te legi de cineva care omoara sau de hotii din Romania ... sau de cei care violeaza copii .... E atata rautate in lumea asta.... si tu folosesti numele Domnului de parca ai fi la El pe bulevard .... :lol2: Sincer sunt mai dezamagita de oamenii ca tine decat de homosexualii...

Si sunt egoista :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm....

 

se discuta de dumnezeu cam des... si avortul este impotriva lui dumnezeu de ce oare multe femei il fac? aceste femei care fac un lucuru impotriva lui dumnezeu ar trebui sa aiba acelasi tratament ca si homosexualii?

 

sau...

 

ne plac lesbienele la tv... dar sunt ipocriti cand spunem ca nu toleram homosexualitatea. dintr-o data ne aducem aminte de dumnezeu...

 

fleoshk...

 

suntem in 2006... nu cred ca ar trebui sa fim inchisi, nici fata de homosexuali, lesbiene, nici fata de prostituate, nici fata de persoanele cu HIV sau SIDA, nici fata de cei cu dezabilitati, nici fata de rromi.

 

cred ca discriminarea si intoleranta, rasismul si xenofobia nashte monstrii... avem 2 razboaie mondiale fundamentate pe asemenea idei.

 

nu suntem noi mai buni ca ceilalti.... si nici homosexuali mai rau.. insa este bine sa ne revarsam frustrarea spre grupurile defavorizate...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io zic sa dea legea si gata.. :drag:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×