Sari la conținut
Forum Roportal
Shadowdancer

A murit vanatorul de crocodili

Postări Recomandate

O mare pierdere ! :flowers:

A trait facand ceea ce-i placea mai mult, cu daruire si pasiune (oare cati dintre noi pot spune asta ??)! A aratat intregii lumi ce inseamna a avea curaj, a fi devotat unei cauze si unor principii ! A facut ceea ce pt altii ar fi cel mai mare cosmar, dar a facut in asa fel incat, pana si cei ce se temeau de reptilele "sale", sa fie curiosi si interesati de varietatea faunei herpetologice (si nu numai), ale planetei ce ne gazduieste ! A trait intens si ma bucur pt. el ! Era de asteptat ca un astfel de incident sa apara, dar parca ... prea devreme si prea stupid incident ! Ar mai fi fost atat de multe de aratat si nimeni nu o va face asa cum a reusit sa o faca el ! In fiecare documentar prezentat de el se afla si o parte din sufletul sau ! Si-a dat viata incercand sa arate lumii, "bijuteriile" vii (si periculoase) din intreaga lume si mai ales sa apere dreptul la viata al acestor "creaturi" ! Ne-a lasat o comoara de cunostinte si un exemplu de urmat in ceea ce priveste principiile ! Daca a fost "nebun", a fost in sensul ca a iubit natura si vietatile ei mai mult decat propria viata si a facut eforturi uriase pt. a ne ajuta sa aruncam o privire asupra acestori "comori" si a intelege ce inseamna ecologie !

Daca ne-a schimbat, cat de putin, comportamentul in privinta protectiei si conservarii mediului, atunci , nu a murit degeaba !!! Pacat de sotia si cei doi copii ramasi in urma ! :flowers:

Tot respectul pt omul si profesionistul Steve Irwin !!!! Si ....... DRUM BUN acolo unde te-ai dus!!! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O mare pierdere ! :flowers:

A trait facand ceea ce-i placea mai mult, cu daruire si pasiune (oare cati dintre noi pot spune asta ??)! A aratat intregii lumi ce inseamna a avea curaj, a fi devotat unei cauze si unor principii ! A facut ceea ce pt altii ar fi cel mai mare cosmar, dar a facut in asa fel incat, pana si cei ce se temeau de reptilele "sale", sa fie curiosi si interesati de varietatea faunei herpetologice (si nu numai), ale planetei ce ne gazduieste ! A trait intens si ma bucur pt. el ! Era de asteptat ca un astfel de incident sa apara, dar parca ... prea devreme si prea stupid incident ! Ar mai fi fost atat de multe de aratat si nimeni nu o va face asa cum a reusit sa o faca el ! In fiecare documentar prezentat de el se afla si o parte din sufletul sau ! Si-a dat viata incercand sa arate lumii, "bijuteriile" vii (si periculoase) din intreaga lume si mai ales sa apere dreptul la viata al acestor "creaturi" ! Ne-a lasat o comoara de cunostinte si un exemplu de urmat in ceea ce priveste principiile ! Daca a fost "nebun", a fost in sensul ca a iubit natura si vietatile ei mai mult decat propria viata si a facut eforturi uriase pt. a ne ajuta sa aruncam o privire asupra acestori "comori" si a intelege ce inseamna ecologie !

Daca ne-a schimbat, cat de putin, comportamentul in privinta protectiei si conservarii mediului, atunci , nu a murit degeaba !!! Pacat de sotia si cei doi copii ramasi in urma ! :flowers:

Tot respectul pt omul si profesionistul Steve Irwin !!!! Si ....... DRUM BUN acolo unde te-ai dus!!! :flowers:

Subscriu! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am petrecut jumatate de noapte uitandu-ma pe Animal Planet la documentare in memoriam Steve Irwin. Un om energic si dedicat muncii lui... un om modest, intr-un interviu spunand ca e doar un australian care face ceea ce stie mai bine... un om de la care am invatat foarte multe lucruri interesante...

O lacrima cu speranta ca a ajuns intr-un loc unde e inconjurat de multe animale fericite...

 

post-33023-1157526832_thumb.jpg

Editat de kodat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveam adresa lui de mail.I-am trimis un mail dar nu cred ca l-a citit. :flowers:

 

Sa stiti ca nu toti ii apreciau munk.Am vazut pe net. ssau la televizor "This man is stupid" sau "Hi shows the world what is dangeruos and atract childs to this job!

post-43570-1157542245_thumb.jpg

post-43570-1157542260_thumb.jpg

post-43570-1157542286_thumb.jpg

post-43570-1157542308_thumb.jpg

post-43570-1157542326_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai acum de morti numai de bine, dar cred ca tipul avea grave probleme la cap. Oricum, sa ai 30 35 40 de ani si sa-ti faci un titlu de glorie ca sari pe animale..le enervezi, le atati, le disturbi..Si pt ce?! Asa facea el studii pe animale?!(cica biolog) Asta nu e dragoste de animale. E orice altceva. Iar faza aia cu fi-su.. Oricum. Sa-l ierte D-zeu.

cred ca esti in eroare ...nu vroia decat sa arate ca animalele nu atac de multe ori chiar daca sunt enervate , atate sau le invadezi teritoriul de aceea n-ar trebuie sa le ucidem atunci cand ne intalnim cu ele si cum sa ne ferim .

 

ce nu inteleg eu de unde avea atata putere...sa fie adrenalina , nu stiu...dar in orice ipostaza el era cu zambetul pe buze asta ma frapat si ma frapezea continuu ....era super optimist si vesel mai ales in conditii extreme ...pacat ...am citit undeva ca au gasit ceva pisici de mare moarte pe mal.. dupa cateva zile :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca esti in eroare ...nu vroia decat sa arate ca animalele nu atac de multe ori chiar daca sunt enervate , atate sau le invadezi teritoriul de aceea n-ar trebuie sa le ucidem atunci cand ne intalnim cu ele si cum sa ne ferim .

 

ce nu inteleg eu de unde avea atata putere...sa fie adrenalina , nu stiu...dar in orice ipostaza el era cu zambetul pe buze asta ma frapat si ma frapezea continuu ....era super optimist si vesel mai ales in conditii extreme ...pacat ...am citit undeva ca au gasit ceva pisici de mare moarte pe mal.. dupa cateva zile :doh:

si avea un accent extraodinar, de australian sadea. water pronunta ceva de genul wootah. 8)

Editat de jules_jewels

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit undeva ca au gasit ceva pisici de mare moarte pe mal.. dupa cateva zile :flowers:

 

mda. idioti. de parca pisica aia stia ce face, de parca pisicile alea erau si ele vinovate, de parca asta ar mai schimba ceva... si de parca omul ala nu ar fi trait toata viata incercand sa salveze animalele. au vrut sa ... ce? sa il razbune? cred ca steve ar fi foarte dezamagit :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×